Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

SPKC prognozē, ka Covid-19 infekcijas izplatība Latvijā vēl kādu laiku augs 19

Par veselību
24. martā 08:55 2020. gada 24. martā 08:55
  Jauns.lv / LETA
Visur Eiropā joprojām pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaits, tāpēc prognozējams, ka pieaugums vēl kādu laiku turpināsies arī Latvijā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālists uzsvēra, ka šādos apstākļos svarīgi ir turpināt Latvijā sāktās profilaktiskās darbības, īpaši mēģinot izsekot inficēšanās avotiem.

Perevoščikovs stāstīja, ka aptuveni divas trešdaļas no jaunajiem inficēšanās gadījumiem tiek identificēti kā ārvalstīs notikuši, bet trešdaļa jauno pacientu inficējusies Latvijā, kontaktējoties ar kādu Covid-19 inficēto.

Starp inficētajiem joprojām nav smagu saslimšanas gadījumu. Jo vairāk saslimušo tiek atklāti agrīnā stadijā un jo vairāk testu tiek veikts, jo labāk Latvijai veiksies ar slimības ierobežošanu, uzskata Perevoščikovs.

Perevoščikovs norādīja, ka šajā Covid-19 epidēmijas stadijā īpaši svarīgi ir plašāk sākt testēt dažādas riska grupas, piemēram, pievēršoties slimnīcās nonākušajiem pacientiem ar smagām respiratorām slimībām.

Taujāts par Latvijā noteiktā ārkārtas stāvokļa ilguma un varbūtēju nepieciešamību to pagarināt, Perevoščikovs nekādas prognozes neizteica. Kā skaidroja speciālists, kamēr pret vīrusu neizveidosies populācijas imunitāte, tikmēr arvien pastāvēs draudi jauniem slimības uzliesmojumiem. Tāpat kamēr kaut kur pasaule būs šīs slimības perēkļi, tikmēr pastāvēs riski atjaunoties slimības izplatībai.

Šādos apstākļos neesot iespējams prognozēt, cik ilgi varētu būt nepieciešams saglabāt ārkārtas stāvokli, uzsvēra SPKC speciālists, norādot, ka centrs "sekos līdzi jaunākajai zinātniskajai informācijai".

Savukārt lūgts vērtēt, vai Latvijā vajadzētu noteikt vēl stingrākus ierobežojumus, Perevoščikovs atzina, ka no infektoloģiskā viedokļa tas būtu labi, tomēr speciālists uzsvēra, ka valsts nedrīkst ignorēt sabiedrības ekonomiskās vajadzības.

Citi šobrīd lasa

Izskan versija, kādēļ Beirūtas ostā aizdegās noliktava un notika spēcīgās eksplozijas 2
Mirusi meitenīte, kuras piedzimšana veicināja pagrieziena punktu ASV surogasijas praksē
Saimniece publicēja foto, kurā paslēpies viņas suns, un pat sieviete mīluli uzreiz nespēja atrast 2
Skatīt visus komentārus

Коллеги рассказали, как борьба с раком изменила внешность Заворотнюк

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках