foto: Edijs Pālens/LETA
SPKC prognozē, ka Covid-19 infekcijas izplatība Latvijā vēl kādu laiku augs
Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
2020. gada 24. marts, 08:55

SPKC prognozē, ka Covid-19 infekcijas izplatība Latvijā vēl kādu laiku augs

Jauns.lv / LETA

Visur Eiropā joprojām pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaits, tāpēc prognozējams, ka pieaugums vēl kādu laiku turpināsies arī Latvijā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālists uzsvēra, ka šādos apstākļos svarīgi ir turpināt Latvijā sāktās profilaktiskās darbības, īpaši mēģinot izsekot inficēšanās avotiem.

Perevoščikovs stāstīja, ka aptuveni divas trešdaļas no jaunajiem inficēšanās gadījumiem tiek identificēti kā ārvalstīs notikuši, bet trešdaļa jauno pacientu inficējusies Latvijā, kontaktējoties ar kādu Covid-19 inficēto.

Covid-19 analīžu telts pie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas

Telts Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, kur iespējams nodot analīzes uz "Covid-19".

gallery icon
23

Starp inficētajiem joprojām nav smagu saslimšanas gadījumu. Jo vairāk saslimušo tiek atklāti agrīnā stadijā un jo vairāk testu tiek veikts, jo labāk Latvijai veiksies ar slimības ierobežošanu, uzskata Perevoščikovs.

Perevoščikovs norādīja, ka šajā Covid-19 epidēmijas stadijā īpaši svarīgi ir plašāk sākt testēt dažādas riska grupas, piemēram, pievēršoties slimnīcās nonākušajiem pacientiem ar smagām respiratorām slimībām.

Tukšās Rīgas ielas Covid-19 izplatības ierobežošanas laikā

Pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas saistībā ar Covid-19 izplatību Rīgas ielas kļuvušas tukšas, un galvaspilsētas ritms ir pieklusis.

gallery icon
66

Taujāts par Latvijā noteiktā ārkārtas stāvokļa ilguma un varbūtēju nepieciešamību to pagarināt, Perevoščikovs nekādas prognozes neizteica. Kā skaidroja speciālists, kamēr pret vīrusu neizveidosies populācijas imunitāte, tikmēr arvien pastāvēs draudi jauniem slimības uzliesmojumiem. Tāpat kamēr kaut kur pasaule būs šīs slimības perēkļi, tikmēr pastāvēs riski atjaunoties slimības izplatībai.

Šādos apstākļos neesot iespējams prognozēt, cik ilgi varētu būt nepieciešams saglabāt ārkārtas stāvokli, uzsvēra SPKC speciālists, norādot, ka centrs "sekos līdzi jaunākajai zinātniskajai informācijai".

Savukārt lūgts vērtēt, vai Latvijā vajadzētu noteikt vēl stingrākus ierobežojumus, Perevoščikovs atzina, ka no infektoloģiskā viedokļa tas būtu labi, tomēr speciālists uzsvēra, ka valsts nedrīkst ignorēt sabiedrības ekonomiskās vajadzības.