Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sieviete Londonā baro baložus (Foto: REUTERS/SCANPIX)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 63

Esi vesels
17. martā 17:44 2020. gada 17. martā 17:44
  Jauns.lv
Jauns.lv nodrošina teksta tiešraidi par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē. Īsumā ziņosim par aktuālajiem notikumiem, viedokļiem, ārkārtas situāciju valstī, speciālistu norādījumiem.

Aktuālais par Covid-19

  Igaunijā ar koronavīrusu inficēto skaits sasniedzis 1108, mirušo skaits pieaudzis līdz 19 11:33

Pēc Veselības departamenta pirmdien sniegtajām ziņām, aizvadītajā diennaktī apstiprināti 11 jauni inficēšanās gadījumi un četri jauni nāves gadījumi.

Visi mirušie bija Sāmsalas vienīgās pilsētas Kuresāres slimnīcas pacienti - 60 un 72 gadus veci vīrieši un 78 un 86 gadus vecas sievietes. 

  Infografika: Covid-19 izplatība Baltijas valstīs 11:30

 

  Žoržs Siksna krīzes laikā gatavs uzstāties kaut bez samaksas 11:19

Latvijas estrādes leģenda Žoržs Siksna (62) žurnālam "Kas Jauns" atzinis, ka pašizolācijas laikā, kad pilnībā apturēta koncertdarbība, būtu gatavs uzstāties kaut bez samaksas.

„Emocionāli šo laiku izturēt nav viegli. Šī nostopēšana ir briesmīga, īpaši tādiem cilvēkiem kā man, kas pieraduši strādāt regulāri. Piektdienas, sestdienas un svētdienas man lielākoties pagāja uzstājoties, bet tagad ir ļoti nomācoša tukšuma izjūta," stāsta dziedātājs.

Vairāk par to, kā Siksnam klājas pandēmijas laikā, lasi šeit.

  Lietuvā ar Covid-19 mirušo skaits pieaudzis līdz 14 11:07

Aizvadītajā diennaktī Lietuvā apstiprināti 32 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam inficēto skaitam pieaugot līdz 843.

Pēc Veselības ministrijas sniegtajām ziņām, pirmdien miris Panevēžas slimnīcas pacients, kurš bijis riska grupā.

Kopš jaunā koronavīrusa izplatīšanās sākuma Lietuvā veiktas  25 599 analīzes, bet pagājušajā diennaktī - 1954 analīzes, lai noteiktu inficēšanos ar jauno koronavīrusu. 

  "SEB banka" atlikusi kredītu maksājumus 530 kredītņēmējiem 10:56

Trīs nedēļu laikā "SEB banka" ir nodrošinājusi kredītu maksājumu atlikšanu kopumā 530 kredītņēmējiem, pārskatot 700 līgumu un nodrošinot pamatsummas atlikšanu vai ikmēneša pamatsummas samazinājumu.

Attiecīgajiem bankas klientiem nodrošināta iespēja atlikt kredīta pamatsummas maksājumu periodā no trim līdz sešiem mēnešiem vai arī pielāgoti maksājumi kredīta ņēmēja faktiskajai naudas plūsmai atkarībā no kredītņēmēja šī brīža finansiālās situācijas, ko ietekmējusi vīrusa Covid-19 izplatība.

No kopējā pārskatīto kredītlīgumu skaita 92% gadījumu atbalsts ir sniegts privātpersonām mājokļu un patēriņa kredītu līgumu pārskatīšanai, bet 8% gadījumu atbalstu no bankas saņēmuši uzņēmumi.

  Katrs desmitais saslimšanas gadījums konstatēts ārstniecības iestādēs 10:45

Esošā mēroga sociālās distancēšanās ierobežojumi "nes savus augļus" un redzam, ka saslimstība samazinās, tāpēc pašreiz no epidemioloģiskā viedokļa nav indikāciju, ka šie pasākumi būtu pastiprināmi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Tāpat viņš atzina, ka daudz kas ir atkarīgs no veselības aprūpes sistēmas un pasākumiem, kuri būtu veicami slimnīcās. Viņš uzsvēra, ka turpmākā situācijas attīstība lielā mērā ir atkarīga no tā, cik pasargāti būs veselības aprūpes darbinieki un pacienti.

Vairāk par speciālista sacīto lasi šeit.

  Diennaktī policija veikusi 1806 pārbaudes 10:33

 

  Krievijas dzelzceļš atceļ pasažieru vilcienus uz Kaļiņingradu tranzītā caur Lietuvu un Baltkrieviju 10:25

Nolūkā ierobežot koronavīrusa izplatīšanos Krievijas valsts dzelceļa uzņēmums "Rossijskije žeļeznije dorogi" (RŽD) no pirmdienas  pārtraucis pasažieru vilcienu satiksmi ar Kaļiņingradas apgabalu, kas notika tranzītā caur Lietuvu un Baltkrieviju.

Rīkojumus pārtraukt pasažieru vilcienu satiksmi ar Kaļiņingradas apgabalu svētdien devis valsts dzelzceļa transporta galvenais sanitārais ārsts Jurijs Kasjkovs, sacīts RŽD paziņojumā.

  Pēdējā diennaktī noteikti tikai deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19 10:15

Pēdējā diennaktī noteikti vien deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām.

 

  Marianna Feitfula sasirgusi ar Covid-19 un hospitalizēta 10:14

Angļu rokmūziķei Mariannai Feitfulai konstatēta saslimšana ar Covid-19, un viņa Londonā ievietota slimnīcā, tomēr viņas stāvoklis tiek raksturots kā stabils.

Kā norādīja Feitfulas menedžeris Fransuā Ravārs, mākslinieces ārstēšanai ir labi rezultāti. "Mēs visi viņai vēlam labu, kā arī pilnībā un ātri izveseļoties," sacīja Ravārs.

Marianna Feitfula (Foto: AFP/Scanpix)

73 gadus vecajai māksliniecei aizvadīto gadu gaitā bijušas vairākas veselības problēmas. Viņai ilgi nācies cīnīties ar hepatītu C un krūts vēzi, kas viņai tika konstatēts 2006.gadā.

  Bulgāram konstatējot Covid-1, ārzemnieku uzturēšanās vietā noteikta karantīna 10:08

Latvijā no Igaunijas iebraukuši 18 Bulgārijas valstspiederīgie, no kuriem vienam konstatēta saslimšana ar Covid-19 un tā rezultātā ārzemnieku uzturēšanās vietai Mežotnes internātvidusskolas telpās noteikta karantīna.

 

  "Pamata histērijai man nav," - Dzintris Kolāts jūtas labi vienatnē un bauda brīvību 10:03

Kādreizējais Latvijas Radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts šo laiku pārdzīvo savās vectēva mājās Kuivižos, raksta žurnāls "Kas Jauns".

Vairāk par Kolāta ikdienu pandēmijas laikā lasi šeit.

 

  Īrijas premjers uz pandēmijas laiku pievienojas mediķu kolektīvam un atsāk ārsta praksi 09:52

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars pieņēmis lēmumu pandēmijas laikā atsākt savu ārsta praksi, piedāvājot palīdzību valsts Veselības dienestam, ziņo laikraksts "Irish Examiner".

Varadkars nolēmis reizi nedēļā strādāt pirmajās frontes līnijās.

Premjers, kurš pirms pievēršanās politikai septiņus gadus strādājis par mediķi, ārstu reģistram atkal pieteicies pagājušajā mēnesī. Zināms, ka Varadkars sniegs telefonkonsultācijas.

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars (Foto: EPA/Scanpix)

 

  Vīrusa apkarošanas dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2-3 procentpunkti 09:40

"Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2-3 procentpunktus," teica Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Viņš arī atzīmēja, ka šobrīd Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas ekonomika 2020.gadā samazināsies par 6,5%, taču, vīrusa apturēšanas procesam ievelkoties, kritums ekonomikā varētu būt arī lielāks. "Tas, cik ilgi ievilksies vīrusa apturēšana, un kas tiks darīts, lai negatīvo ietekmi mazinātu, galu galā arī noteiks ietekmi uz ekonomiku," pauda Kazāks.

  Noziedznieki jau pielāgojušies pandēmijai 09:29

Eiropols brīdina par krasu noziedzības pieaugumu internetā – ļaundari pielāgojas pandēmijai un, izmantojot bailes un nezināšanu, piedāvā viltus vakcīnas un citas nekam nederīgas preces.

Vairāk par noziedznieku šobrīd izmantotajām krāpšanas metodēm lasi šeit.

  Valsts policija brīvdienās veikusi virs 5100 pārbaužu par ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu 09:18

Nedēļas nogalē netika konstatēti tādi "kliedzoši" ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumi, kuru dēļ vajadzētu piemērot maksimāli bargus sodus, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Viņš teica, ka Valsts policija brīvdienās veikusi virs 5100 pārbaužu par ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, noformējot 49 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Pēc viņa teiktā, brīvdienas aizvadītas mierīgi un policija pat esot sagaidījusi lielāku iedzīvotāju aktivitāti.

  Tā mājas apstākļos trenējas Jūrmalas mūzikas vidusskolas 2.klašu koris 09:06

 

  “Victoria’s Secret” modele piedzīvojusi netipiskus Covid-19 simptomus 08:55

30 gadus vecā “Victoria’s Secret” modele Aleksīna Grehema saslimusi ar koronavīrusu un slimnīcā nogādāta smagā stāvoklī. Tagad, kad viņa pamazām atlabst, modele pastāstījusi par netipiskajiem Covid-19 simptomiem, kādi viņu sākotnēji piemeklējuši.

Vairāk par Grehemas pieredzēto lasi šeit.

 

  ASV galvenais ārsts cīņā ar koronavīrusu prognozē ļoti smagu nedēļu 08:44

Cīņā ar koronavīrusu Amerikas Savienotajās Valstīs šī būs ļoti smaga nedēļa, brīdinājis ASV galvenais ārsts Džeroms Adamss.

"Tas būs kā Pērlhārbora, kā 11.septembris, tikai tam būs vietējs raksturs, tas notiks visā valstī, un es gribu, lai Amerika to saprot," intervijā telekanākam "Fox News" svētdien sacīja Adamss. "Gribu, lai amerikāņi apzinās - lai arī cik smaga būs šī nedēļa, ir gaisma tuneļa galā," uzsvēra Adamss.

 

  Izglītības un zinātnes ministrija aicina sekot līdzi jaunajiem izglītojošajiem TV kanāliem 08:32

 

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19. Arhīvs 1 8
Koronavīruss mainīs pasauli. 18 tendences, kā mēs dzīvosim turpmāk 44
Kā sagatavoties slimošanai ar koronavīrusu COVID-19 mājas apstākļos 18

Citi šobrīd lasa

Noziedznieki jau pielāgojušies pandēmijai 3
No Covid-19 patiesībā izveseļojušies vairāk cilvēku, nekā tiek ziņots. Kāpēc tā? 2
"Pamata histērijai man nav," - Dzintris Kolāts jūtas labi vienatnē un bauda brīvību 2
Tēmas: Koronavīruss
Skatīt visus komentārus

"Нет входов никому": на новом забавном видео дочь Максима Галкина запретила отцу снимать ее

"Ты же вообще латышка, кто тебе будет тут помогать?": Муцениеце рассказала о словах Прилучного после решения о разводе