Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Modele pozē Kotdivuāras dizainera Artūra Bellas Ngesāna (Arthur Bella N'guessan) darinātā, apģērbam pieskaņotā sejas aizsargmaskā Covid-19 pandēmijas laikā Kotdivuāras pilsētā Abidžanā 2020. gada maijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 6

Esi vesels
17. martā 17:44 2020. gada 17. martā 17:44
  Jauns.lv
Jauns.lv nodrošina teksta tiešraidi par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē. Īsumā ziņojam par aktuālajiem notikumiem, viedokļiem, ārkārtējo situāciju valstī, speciālistu norādījumiem.

Rīgas Domes ārkārtas vēlēšanas

  Ogres slimnīca vasarā nodrošinās darba iespējas desmit skolēniem 15:17

Ogres rajona slimnīca šovasar nodrošinās darba iespējas desmit skolēniem, informēja slimnīcas pārstāvji.

Ogres rajona slimnīca jau vairākus gadus vasarās piedāvā darba iespējas skolēniem, lai sniegtu iespēju ieskatīties slimnīcas darba aizkulisēs un apgūtu dažādas administratīvas prasmes, stāsta slimnīcas vadītājs Dainis Širovs, piebilstot, ka šī ir lieliska iespēja jauniešiem, tāpēc viņš aicina arī citus darba devējus piedalīties un "atvērt durvis" skolēniem.

  "Ecolines" nākamnedēļ atsāks reisus starp Rīgu un Prāgu 14:58

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs "Ecolines" 18.jūnijā atsāks autobusu satiksmi starp Rīgu un Čehijas galvaspilsētu Prāgu, informēja uzņēmuma pārstāvji.

  Lietuvas valdība no 17.jūnija atceļ karantīnu, bet atstāj spēkā ekstremālo situāciju 14:47

Lietuvas valdība trešdien nolēmusi no 17.jūnija atcelt valstī Covid-19 dēļ noteikto karantīnu, bet vienlaikus atstāt spēkā februāra beigās izsludināto ekstremālo situāciju.

Tāds lēmums pieņemts saistībā ar saslimstības samazināšanās tendenci, kas vērojama kopš aprīļa nogales.

  ES ieteiks ārējās robežas atvēršanu no 1.jūlija 14:31

Eiropas Savienība (ES) ieteiks dalībvalstīm atvērt savas ārējās robežas ceļotājiem no blokā neietilpstošajām valstīm, sākot ar 1.jūliju, trešdien sacīja ES augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs.

  Igaunijā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl vienpadsmit cilvēki 14:18

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vienpadsmit cilvēkiem, trešdien paziņojis Veselības departaments.

Līdz ar to kopējais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 1958. No Covid-19 miruši 69 cilvēki.

Lasīt vairāk. 

  Rīgas sabiedriskajā transportā pakāpeniski samazinās norobežoto vadītāja zonu; noņems marķējumus uz sēdvietām 13:53

No šodienas, 10. jūnija, Rīgas sabiedriskajā transportā  pakāpeniski tiks samazināta norobežotā vadītāja zona, un turpmāk tā būs no vadītāja kabīnes līdz pirmajai sēdvietai, tādējādi transportlīdzekļa salonos būs vairāk vietas pasažieru stāvēšanai vai sēdēšanai.

Savukārt izvietotie marķējumi distances ievērošanai uz sēdvietām pakāpeniski tiks noņemti un pasažieri varēs aizņemt arī šīs sēdvietas. Būtiski atcerēties, ka sēdvietas tika iezīmētas, lai palīdzētu ievērot distancēšanās noteikumu.

Lasīt vairāk. 

  Noslēgusies akcija "Galds savējiem", saziedojot līdzekļus medicīnas darbinieku bezmaksas maltīšu nodrošināšanai 208 000 eiro apmērā 13:35

Pateicoties ziedotāju un uzņēmēju atbalstam Covid-19 krīzes novēršanā iesaistītie medicīnas darbinieki laika posmā no 18. marta līdz 9.jūnijam katru dienu tika nodrošināti ar bezmaksas siltu ēdienu. 

Akcijas 84 dienu norises laikā tās rīkotājiem izdevās nodrošināt maltītes 208 000 eiro apmērā.  Iniciatīvas "Galds savējiem" autori pauž milzu pateicību ikvienam ziedotājam un atbalstītājam uzsverot, ka sasniegtais rezultāts ir apliecinājums mūsu sabiedrības solidaritātes spējām un sirds dāsnumam.

  Infografika: Covid-19 pārbaudes un rezultāti Latvijā 13:21

 

  Francijas ārējās tirdzniecības deficītam aprīlī trīs mēnešos augstākais līmenis 13:10

Francijas ārējās tirdzniecības deficīts aprīlī palielinājies līdz 5,02 miljardiem eiro salīdzinājumā ar 3,22 miljardiem eiro martā, tādējādi reģistrēts augstākais līmenis kopš janvāra, ziņo Francijas Muitas dienests. 

Deficīta kāpumu veicināja eksporta apjoma straujāka samazināšanās attiecībā pret importu.

  ST turpinās darbu ar atsevišķiem ierobežojumiem un izmantos tehnoloģiju iespējas 12:58

Neskatoties uz ārkārtējās situācijas beigām, Satversmes tiesa (ST) joprojām aicina potenciālos pieteikumu iesniedzējus, lietas dalībniekus un pieaicinātās personas saziņai ar tiesu izmantot elektroniskās saziņas iespējas vai arī ievietot dokumentus pastkastē pie tiesas ārdurvīm, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.

  "Tele2" ļauj darbiniekiem strādāt attālinātā režīmā līdz pat rudenim 12:41

Mobilo sakaru operators "Tele2" ir pieņēmis lēmumu dot iespēju saviem darbiniekiem strādāt attālinātā režīmā līdz pat septembrim. Vienlaicīgi darbiniekiem ir nodrošināta arī iespēja strādāt birojā, ja tas ir nepieciešams, taču biroja telpās vienlaicīgi nedrīkstēs atrasties vairāk par 30% strādājošo.

"Tele2" strādā aptuveni 340 darbinieki. Puse no viņiem strādā centrālajā birojā Rīgā, bet otra puse - klientu apkalpošanas centros, kas atrodas visā Latvijā. Neskatoties uz to, ka valstī dažādi pulcēšanās pasākumu noteikumi tiek mīkstināti un darbu ir atsākuši arī "Tele2" klientu apkalpošanas centri, biroja darbiniekiem ir iespēja turpināt strādāt attālināti.

  Rēzeknē uzņēmējus līdz oktobra beigām atbrīvos no nodevas par ielu tirdzniecību 12:26

Atbalstot uzņēmējus Covid-19 krīzes laikā, Rēzeknes pašvaldība viņus līdz oktobra beigām atbrīvos no nodevas par ielu tirdzniecību, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos.

  Ar 10.jūniju atvērti bērnu rotaļu laukumi Smiltenes novadā 12:11

Līdz ar ārkārtējās situācijas noteiktā termiņa beigām, apmeklētājiem ir pieejami bērnu rotaļu laukumi un āra trenažieru infrastruktūra Smiltenes novada teritorijā.

Apmeklējot bērnu rotaļu laukumus, jāturpina ievērot valstī noteiktā fiziskās distancēšanās kārtība, jāievēro 2 m atstatums un stingri jāseko līdzi roku higiēnai.

  Šodien notiks pirmais publiskais pasākums līdz 300 cilvēkiem 11:58

Šodien notiek pirmais publiskais pasākums līdz 300 cilvēkiem

Jau nākamajā dienā pēc 12.martā izsludinātās ārkārtējās situācijas atcelšanas, aktīvi sāk darboties kultūras nozares pārstāvji. Pirmais publiskais pasākums ārtelpās līdz 300 apmeklētājiem notiks jau šodien, 10.jūnijā, aktīvās atpūtas parkā "JIP Mārupīte".

Šodien plānotais koncerts un kino seanss ir daļa no brīvdas koncertu cikla "Saulrieta koncerti Mārupē ar Drive-in kino, " kas notiek katru trešdienu visas vasaras garumā.

  IATA: Starptautiskās aviokompānijas šogad cietīs rekordlielus zaudējumus 11:44

Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ starptautisko aviokompāniju tīrie zaudējumi šogad pārsniegs 84 miljardus dolāru (74,3 miljardus eiro), kas būs lielākie aviācijas nozares vēsturē, prognozē Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) 

IATA prognozē, ka lidsabiedrības ar zaudējumiem strādās arī nākamgad, kad zaudējumi veidos gandrīz 16 miljardus dolāru.

  Baltijas valstu premjerministri pārrunās Baltijas valstu sadarbību Covid-19 krīzes laikā 11:27

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien videokonferencē ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu un Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli pārrunās Baltijas valstu sadarbību Covid-19 krīzes laikā, informēja premjera birojā.

Paredzams, ka videokonferencē piedalīsies arī transporta jomas ministri un Eiropas Komisijas pārstāvji. 

  Viņķele atklāj, ka halātu un aizsargtērpu krājums atlicis vien vairāk nekā 3 nedēļām 11:12

Līdz jūnija sākumam izdevies tikai daļēji nodrošināt individuālo aizsardzības līdzekļu rezerves trīs mēnešiem, jo aizsargmasku krājumus izdevies palielināt, bet problēmas ir ar halātu un aizsargtērpu iepirkumiem, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ministre piebilda, ka situācija ar halātu un aizsargtērpu iepirkumiem nav kritiska, jo tādā gadījumā viņai būtu informācija, ka minēto individuālo aizsardzības līdzekļu krājumi pietiktu tikai nedēļai. "Nevēlos minēt, cik ilgam laikam halātu un aizsargtērpu mums pietiks, bet pieļauju, ka krājumu apjoms pietiktu vairāk nekā trīs nedēļām," piebilda ministre.

Vairāk lai šeit.

  Vanaga: vasaras laikā jau laicīgi jāsagatavojas nākamā mācību gada attālinātajai mācībai 10:56

Vasaras laiks strauji jāizmanto, lai laicīgi sagatavotos nākamā mācību gada attālinātajam mācību procesam, tādējādi neatkārtojot situāciju, kāda bija Covid-19 krīzes sākumā, kad gatavošanās process bija sasteigts, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

  Kariņš sola rast pastāvīgu avotu pedagogu un mediķu algu palielināšanai 10:44

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sola rast pastāvīgu avotu pedagogu un mediķu algu palielināšanai.

Politiķis šorīt intervija TV3 atzina, ka skolotāju algu palielināšanai šogad atrastais avots - konfiscētie noziedzīgi iegūtie līdzekļi - ir nepastāvīgs, tāpēc ir jāmeklē iespējas to aizvietot ar pastāvīgiem budžeta līdzekļiem.

 

  SVF apstiprina piecu miljardu dolāru aizdevumu Ukrainai cīņai pret koronavīrusa izraisīto krīzi 10:29

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) valde otrdien apstiprināja piecu miljardu ASV  dolāru (4,4 miljardu eiro) aizdevumu Ukrainai, lai palīdzētu valstij pārvarēt jaunā koronavīrusa pandēmijas izraisīto krīzi.

Gaidāms, ka Ukrainas valsts budžetam krīze "dos smagu triecienu, strauji samazinoties ieņēmumiem un pastāvot vajadzībai veikt ārkārtējus tēriņus, lai tiktu galā ar krīzi",  sacīts SVF valdes paziņojumā.

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19. Arhīvs 1 7
Koronavīruss mainīs pasauli. 18 tendences, kā mēs dzīvosim turpmāk 34
Kā sagatavoties slimošanai ar koronavīrusu COVID-19 mājas apstākļos 17

Citi šobrīd lasa

"Mammas! Es uzlauzu kodu!" Sieviete dalās ģeniālā atklājumā, kā pāris minūšu laikā pilnībā notīrīt vannas istabas sienas
Uzvarot cīņu par dēla līķa ekshumēšanu, māte atklāj, ka kaps 45 gadus ir bijis tukšs
Jurists Krieķis: aiz Pāvela Rebenoka slepkavības stāv politiskie spēki 11
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин и принц Уильям сделали официальное заявление о принце Гарри

Ксения Собчак выпустила свою линию белья и одежды и подверглась критике