Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Modele pozē Kotdivuāras dizainera Artūra Bellas Ngesāna (Arthur Bella N'guessan) darinātā, apģērbam pieskaņotā sejas aizsargmaskā Covid-19 pandēmijas laikā Kotdivuāras pilsētā Abidžanā 2020. gada maijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 6

Esi vesels
17. martā 17:44 2020. gada 17. martā 17:44
  Jauns.lv
Jauns.lv nodrošina teksta tiešraidi par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē. Īsumā ziņojam par aktuālajiem notikumiem, viedokļiem, ārkārtējo situāciju valstī, speciālistu norādījumiem.

Aktuālais par Covid-19

  12.klašu skolēni šodien kārto angļu valodas eksāmenu 07:26

Šodien 12.klašu skolēni visā Latvijā kārtos angļu valodas eksāmena praktisko daļu, līdz ar to sākot 2019./2020.mācību gada eksāmenu sesiju.

Sadarbībā ar Veselības ministriju ir sagatavoti ieteikumi 9. un 12.klašu izglītojamo un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu pirmseksāmenu klātienes konsultāciju un valsts pārbaudījumu organizēšanai un norisei ārkārtējās situācijas laikā, kuru pamatā ir regulējums distancēšanās, higiēnas, individuālo aizsardzības līdzekļu un pašizolācijas ievērošanai, ja skolēns ir atgriezies no ārvalstīm.

Līdzās tam, ka skolās būs nodrošināti individuālās aizsardzības līdzekļi, atbilstošs telpu plānojums, lai netiktu pārsniegts personu skaits (25), kā arī noteikts eksāmenu ilgums (trīs stundas), jāatceras, ka uz eksāmenu nedrīkstēs doties, ja ir elpceļu infekcijas pazīmes.

Daudzas pašvaldības arī nodrošinās transportu nokļūšanai uz eksāmena norises vietu. Par visiem drošības pasākumiem jaunieši saņems informāciju no savām skolām.

  No šodienas iespējams pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus 07:14

 

  Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri spriedīs par brīvas pārvietošanās atjaunošanu 07:01

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šodien piedalīsies Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministru sanāksmē Igaunijā, informē Ārlietu ministrijā.

Baltijas valstu un Polija ārlietu ministru sanāksme notiks Tallinā un, kā sociālajā tīklā "Twitter" pavēstījis Rinkēvičs, dienas kārtībā ir jautājumi, kas saistīti ar Covid-19 un brīvas pārvietošanās atjaunošanu. Puses pārspriedīs arī reģionālās drošības un ar Eiropas Savienību (ES) saistītus jautājumus.

  «Drive-in» skatītāja pieredze jeb kā es braucu pandēmijas kino lūkoties 06:45

Kamēr pulcēšanās telpās vēl tiek ierobežota, daži teātri un kinoteātri atsākuši seansus, iekšā laižot vien saujiņu cilvēku, lielāks ļaužu kopums filmas var doties vērot «drive-in» seansos. Jeb sēsties auto un traukties lūkot filmas brīvā dabā. Kā nu tas te Latvijā tagad notiek, lūkojis arī žurnāls "Rīgas Viļņi".

«Drive-in» princips ir ļoti vienkāršs – sasēdini ģimeni vai savu otro pusīti automašīnā, aizbrauc uz lielu laukumu, pie kura uzstādīts milzu ekrāns, sēdi savā transporta līdzeklī un baudi Holivudas zvaigžņu sniegumu.

Lasīt vairāk. 

  Neskatoties uz cienījamo vecumu, Elizabete II (94) dodas zirga izjādē 06:20

Lielbritānijas karaliene Elizabete II aizvadītajā nedēļas nogalē redzēta, dodoties izjādē pa Vindzoras pils dārzu.

Marta izskaņā karaliene no Bekingemas pils devās uz Vindzoru, lai tur aizvadītu epidēmijas laiku. 

Lasīt vairāk. 

  Spēja mācīties patstāvīgi: kā vecāki var palīdzēt bērniem to apgūt ikdienas situācijās vasarā? 05:46

Pielāgojoties ārkārtas situācijai valstī, vairums Latvijas iedzīvotāju jau vairākus mēnešus mācās un strādā attālināti. Tas izgaismojis problēmu izglītības jomā – daudzi skolēni neprot mācīties patstāvīgi, savukārt vecāki ne vienmēr zina, kā viņiem palīdzēt.

Lai vecāki un skolotāji varētu veiksmīgāk atbalstīt bērnus mācīšanās procesā, “Iespējamā misija” sadarbībā ar izglītības ekspertiem veido digitālu rokasgrāmatu. Swedbank emocionālās labklājības programmas “Stiprāki kopā” ietvaros tapusī rokasgrāmata caur praktiskiem piemēriem skaidros pašvadītas mācīšanās principus un būs pieejama augustā.

Piecu principu špikeris, kā atbalstīt bērnus mācīšanās prasmju apguvē.

  • Māciet bērnam uzdot jautājumus pašam sev, lai sasniegtu mērķi.

  • Skaļi domājiet, komentējiet savu rīcību.

  • Iedrošiniet kļūdīties, nepadoties, censties un priecāties par procesu.

  • Rosiniet apsvērt dažādus problēmu risināšanas veidus.

  • Palīdziet bērniem motivēt sevi mācīties.

  Piektdien koncertu ciklā “Koncerts Z studijā” uzstāsies "Instrumenti" 04:22

Latvijas Televīzijas koncertu ciklam “Koncerts Z studijā” iesoļojot vasarā, 5. jūnijā tiešraidē no Z studijas uzstāsies grupa “Instrumenti”. Koncerts būs vērojams LTV1, satura atskaņotājā REPLAY.lv un LTV Facebook kontos.

Projekts “Koncerts Z studijā” uzsākts, lai ārkārtējās situācijas apstākļos nodrošinātu skatītājiem iespēju vērot vēl neredzētas pārraides un ar pozitīvu saturu palīdzētu vismaz uz mirkli nedomāt par ārējiem apstākļiem. Skatītājiem tā ir iespēja baudīt mūziķu tiešraides uzstāšanos teju kā koncertā, bet mūziķiem – iespēja uzstāties teju ierastos apstākļos.

  Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pasaulē pārsniedz 373 tūkstošus 03:30

Visā pasaulē ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz vismaz 373 028, no kuriem 179 040 reģistrēti Eiropā, liecina ziņu aģentūras AFP dati. 

196 valstīs un atkarīgajās teritorijās inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vismaz 6 220 110 cilvēkiem, tai skaitā 2 166 993 Eiropā.

  Unikāls notikums tiešraidē: koncerts uz “Lielā dzintara” jumta 02:10

Piektdien, 5. jūnijā plkst. 22.00 Liepājas koncertzāle aicina uz vēl nebijušu tiešraides notikumu – koncertu uz “Lielā dzintara” jumta. No koncertzāles jumta, saulei rietot un krāšņi iekrāsojot Liepājas panorāmu, tiešraidē būs klausāma ambienti kosmiska elektroniskā mūzika, kuru papildinās smalki veidota gaismu režija. Tiešraide skatāma bez maksas.

“Šajā neparastajā laikā koncertzāles un kultūras iestādes meklē arvien jaunas koncertēšanas formas. Ja klausītājiem nav iespējams nākt pie mums, mēs ejam pie klausītāja", norādījusi “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

  Pieaudzis GPS iekārtu zādzību skaits: sargi savu lauksaimniecības tehniku 00:42

Katru gadu arvien vairāk lauksaimniecības tehnikās tiek izmantotas Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) iekārtas, kas ļauj atvieglot ikdienas darbu, ietaupot līdzekļus un degvielu, kā arī paātrinot veicamo darbu izpildes laiku. Šādas iekārtas izmaksā vairākus tūkstošus eiro un ir viegli demontējamas, līdz ar to piesaista garnadžu uzmanību.

Valsts policija, biedrība “Zemnieku saeima” un biedrība „Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija” aicina lauksaimniekus Covid-19 laikā būt īpaši vērīgiem un padomāt par savas tehnikas drošu uzglabāšanu.

Šogad Valsts policijā ir uzsākti 14 kriminālprocesi par GPS un monitoru iekārtu zādzībām no traktoriem. 

  Swedbank ar partneriem izveido “skrejceļu” mazajiem uzņēmumiem e-komercijas izrāvienam 00:12

Swedbank kopā ar Omniva, Mozello un Frank by Inspired atklājusi platformu “Apvienojam spēkus, lai darbi turpinātos”, kas palīdzēs Latvijas mazajiem uzņēmumiem bez lieliem laika un finansiāliem resursiem veiksmīgi pārnest vai jaunizveidot tirdzniecību tiešsaistē. Pieteikties atbalstam ir aicināts ikviens Latvijas esošais un topošais tirgotājs, aizpildot pieteikuma formu tam īpaši radītā vietnē.

Kā rāda Swedbank pētījums, kurā aptaujāti vairāk nekā 700 Latvijas uzņēmumu, īpaši mazie un vidējie uzņēmēji meklē iespējas, kā digitalizēt savus pakalpojumus, lai šajos apstākļos noturētu savu biznesu. Jaunā platforma radīta kā ilgtermiņa iniciatīva, atbalstot vietējos Latvijas uzņēmējus laikā, kad pandēmijas Covid-19 dēļ uzņēmumi ir spiesti strauji pielāgoties mainīgajiem patērētāju paradumiem.

  Pavļuts: šogad jāatrisina veselības aprūpes darbinieku atalgojuma jautājums 23:42

Šogad jāatrisina veselības aprūpes darbinieku atalgojuma pieauguma jautājums, kurā virzība iepriekš kavējās, šodien pēc koalīcijas padomes sēdes pauda "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Arī veselības ministre Ilze Viņķele (AP) aizvadītajā nedēļā Latvijas Radio uzsvēra, ka Covid-19 ietekmē lielāku nozīmi ir ieguvušas iepriekš nozarē aizsāktās reformas, tostarp slimnīcu līmeņu pārskatīšana un darbs pie jauna mediķu atalgojuma modeļa.

  Rumānijas premjerministrs un četri ministri sodīti par sejas masku nevalkāšanu 23:18

Rumānijas premjerministram Ludovikam Orbānam un četriem valdības ministriem piemērotas sodanaudas par masku nevalkāšanu premjerministra dzimšanas dienas ballītē.

Orbānam nācies šķirties no 2500 lejām (516 eiro), jo viņš nav valkājis masku, tādējādi pārkāpjot noteikumus, ko valdība ieviesusi cīņā pret jauno koronavīrusu.

Par sejas masku nevalkāšanu sodīti arī ekonomikas ministrs Virdžils Popesku, transporta ministrs Lučians Bode un vicepremjere Raluka Turkana, taču viņiem piemērotās sodanaudas ir mazākas nekā premjeram.

  Kultūras ministrija vasaras otrajā pusē zināšot ietaupījumus no nenotikušajām "Latvijas skolas somas" aktivitātēm 22:47

Kultūras ministrija (KM) tikai vasaras otrajā pusē zinās ietaupījumus no nenotikušajām "Latvijas skolas somas" kultūras aktivitātēm.

Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtas situācijas laikā divarpus mēnešus skolēniem bija liegts pulcēties gan mācībās, gan ārpusskolas aktivitātēs, turklāt lielāko pavasara daļu slēgtas bija arī kultūras iestādes, tādējādi liela daļa "Latvijas skolas somas" aktivitāšu nenotika.

KM pašlaik neesot aprēķinu, kāda daļa programmai paredzētā finansējuma nebūs izmantota, taču prognozējams, ka tā būs lielāka nekā iepriekšējos gados.

  Somijā, Norvēģijā un Nīderlandē darbu atsāk bāri 22:27

Somijā, Norvēģijā un Nīderlandē no šodienas darbu atsāk bāri, bet tajos jāievēro sociālās distancēšanās noteikumi, un tie strādā saīsinātu darba laiku.

Lasīt vairāk. 

  Koalīcija vēl nelemj par ierobežojumu apjomu pēc ārkārtējās situācijas un paļausies uz ekspertu ieteikumiem 22:12

Koalīcija šodien vēl nelēma par ierobežojumu apjomu pēc ārkārtējās situācijas, bet uzsvēra, ka šajā jautājumā paļausies uz ekspertu ieteikumiem.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien pēc koalīcijas sanāksmes sacīja, ka arī viņam ir vēlme, lai pēc ārkārtējās situācijas beigām būtu minimāli ierobežojumi. Reizē premjers norādīja, ka ir jādomā par kopējo labklājību un drošību un ka šajā jautājumā valdība vadīsies pēc ekspertu ieteikumiem. 

  Spānijas futbola klubi aizvadījuši pirmos koptreniņus 21:56

Pēc koronavīrusa radītās pandēmijas ierobežojumu atcelšanas pirmos koptreniņus pirmdien aizvadījušas Spānijas čempionāta futbola komandas, tostarp arī abi grandi - "Barcelona" un Madrides "Real".

Jau ziņots, ka Spānijas futbola augstākā līga par sezonas atsākšanas datumu nozīmējusi 11.jūniju.

  Lielbritānijā diennaktī no Covid-19 miruši 111 cilvēki 21:42

Lielbritānijā aizvadītajā diennaktī no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 111 cilvēki, kas ir mazākais upuru skaits 24 stundu laikā kopš 23.marta.

Lielbritānijas veselības ministrs Metjū Henkoks preses konferencē sacīja, ka tas liecina par "nozīmīgu progresu" cīņā ar jauno koronavīrusu.

Lielbritānijā oficiāli reģistrēto Covid-19 upuru skaits ir pārsniedzis 39 000, lai gan nacionālais statistikas birojs lēš, ka mirušo skaits varētu būt 48 000.

  Spānijā pirmo reizi kopš marta diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns Covid-19 upuris 21:19

Spānijā pirmo reizi kopš marta 24 stundu laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 nav miris neviens cilvēks, pirmdien paziņojušas amatpersonas.

Spānijas Veselības ministrijas koordinators Fernando Simons preses konferencē paziņoja, ka aizvadītajā diennaktī konstatēts 71 jauns inficēšanās gadījums.

 

  “Mārsnēnu” vadītāja apsūdz NMPD epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanā 21:02

Sociālais aprūpes centrs “Mārsnēni” apsūdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) par to, ka tas nav ievērojis epidēmijas laikā noteiktos drošības pasākumus, informē ReTV.

“Brigāde, kura veica testēšanu, neveica atbilstošus drošības pasākumus, t.i., nemainīja vienreizlietojamos cimdus un netika veikta roku (cimdu) dezinfekcija,” tā intervijā “Latvijas ziņām” norādījusi  centra vadītāja Evija Jēkabsone.

Lasīt vairāk. 

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19. Arhīvs 1 8
Koronavīruss mainīs pasauli. 18 tendences, kā mēs dzīvosim turpmāk 36
Kā sagatavoties slimošanai ar koronavīrusu COVID-19 mājas apstākļos 17

Citi šobrīd lasa

"Puisītis ieraudājās, bet neviens pie viņa nesteidzās..." surogātmāte atklāj, kā tas ir - dzemdēt un atdot bērnu citiem
Samanta Tīna atklāj piecus noslēpumus par sevi: runā arī par plastiskajām operācijām
Vai tiešām cīņas sports ir domāts sievietēm? UFC skaistules seja pēc cīņas izskatās baisi
Skatīt visus komentārus

"Из своего огорода!": Галкин показал, чем его кормит Пугачева

Памела Андерсон рассказала, по каким поводам надевает свой знаменитый красный купальник из 90-х