Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Piena produkti. (Foto: Shutterstock)

Produkti, kas nāk par labu sirdij 2

Esi vesels
28. februārī 06:41 2020. gada 28. februārī 06:41
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Laba ziņa skābpiena produktu cienītājiem – fermentēti piena produkti, tostarp kefīrs, biezpiens un rūgušpiens, pazemina koronārās sirds slimības jeb nosprostotu artēriju risku aptuveni par 27 procentiem.

Pētnieki no Austrumsomijas Universitātes to atklāja, kad 20 gadus bija sekojuši līdzi apmēram 2000 vīriešu veselībai un uzturam. Pētījuma laikā 472 vīrieši saslima ar koronāro sirds slimību, bet visvairāk slimība skāra tos, kas bija atteikušies no trekna ēdiena un ievēroja maztauku vai beztauku diētu.

Tiem, kas katru dienu ēda nedaudz piena produktu, vienalga, pilnpiena vai vājpiena, saslimšanas risks nepalielinājās, bet fermentētiem produktiem bija pat profilaktisks efekts. Izņēmums bija vienīgi tie, kas katru dienu dzēra daudz piena. Cilvēkiem, kas uzturā lietoja visvairāk piena – gandrīz litru dienā –, koronārās slimības risks pieauga, bet tiem, kas pienu dzēra mērenā daudzumā, saslimšanas draudi pazuda.

Pētnieki atzīst, ka nezina, kāpēc fermentētiem piena produktiem ir pozitīvs efekts uz sirds veselību, bet viņi pieņem, ka fermentācijas procesā rodas ķīmiski savienojumi, kas aizsargā kardiovaskulāro sistēmu.

Citi šobrīd lasa

Elīna Gluzunova par bērnu slimošanu: "Šķita, ka viņi uzsūc katru bacili"
Koronavīruss Kurzemē: krūšturu vietā sejas maskas, Kuldīgā minūti ilgā domes sēde notiek Rātslaukumā 2
Hokejists Rūdolfs Balcers pašizolācijā pavadījis divas nedēļas: "Esiet uzmanīgi, palieciet mājās!" 2
Skatīt visus komentārus

Во время концерта в прямом эфире Робби Уильямс посвятил песню Агате Муцениеце

"Он соблюдал все меры предосторожности, но вирус все равно добрался": мужчина умер во время самоизоляции