Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ko veselībai var nodarīt pārāk daudz uzņemts dzeramais ūdens
Pexels

Ko veselībai var nodarīt pārāk daudz uzņemts dzeramais ūdens

Esi vesels
22. janvārī 18:27 2020. gada 22. janvārī 18:27
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Daudzi dietologi uzsver, ka vidēji dzeram par maz ūdens, taču ir brīži, kad pārāk daudz to dzert ir pat bīstamāk nekā uzņemt nepietiekami.

Bīstami palielināt šķidruma daudzumu organismā vairāk, nekā tas ir nepieciešams, ir divos gadījumos - pārlieku daudz ūdens nedrīkst dzert sportisti un cilvēki, kuri cieš no paaugstināta asinsspiediena, jo spiediens ir tieši saistīts ar šķidruma daudzumu organismā.

Uzņemot par daudz šķidruma, tas nonāk asinsritē, vēl vairāk paaugstina spiedienu un rada nopietnus draudus sirds veselībai. Šādos gadījumos būtu jārīkojas līdzīgi kā ar sirdszālēm, kas nevis jānorij, bet jāpaliek zem mēles, jo tā aktīvās vielas nonāk organismā ātrāk. Tāpat ir ar ūdeni, tāpēc pareizi nevis izdzert vienā paņēmienā veselu glāzi ūdens, bet iedzert malciņu un pirms norīšanas to paskalināt mutē. Malkojot ūdeni, arī slāpes var novērst ātrāk.

Fiziskas slodzes laikā asins plūsma organismā mainās – palielinās muskuļu un sirds apasiņošana, bet iekšējie orgāni tiek mazliet atstāti novārtā. Kuņģa un zarnu trakts sportojot gandrīz pilnībā pārstāj darboties. Kā labu piemēru var minēt boksa maču, kur raundu starplaikos sportisti, knapi turoties kājās, atsēžas uz sola, taču nevis kārtīgi padzeras, bet tikai apslakās ar ūdeni un ieņem vienu malku, ko tūdaļ izspļauj. Sacensību laikā boksera organisms ir sasniedzis tik sakāpinātu stāvokli, viņa sirds un elpošana strādā galēji pastiprinātā režīmā. Lieks šķidruma malks liktu sirdij teju vai apstāties no pārslodzes.

Lai izvadītu liekos sāļus, sportistam pietiek, ka viņš ūdens malku patur mutē, saskalina un izspļauj (to var darīt, cik nepieciešams).

Savukārt pēc treniņa jādzer tik, cik ir vēlēšanās, bet atkal – maziem malkiem. Turklāt jādzer tikai līdz brīdim, kad slāpes tiek dzesētas, jo lieki uzņemts šķidrums var izvadīt no organisma vērtīgas minerālvielas. 

Citi šobrīd lasa

"Šī slepenā dzīve man bijusi jau ilgu laiku" - bezkaunīga klienta nokaitināts, Dāvids laimi nu rod grandiozā dārzā
Drāma Igaunijā: autobusa pasažiere izglābj 30 cilvēku dzīvības 3
Anglijā pašnāvību izdara televīzijas šova dalībniece un 13 bērnu māte 4
Pievienot komentāru

"У меня появился новый вид комментаторов-хейтеров": Седокова ответила на критику свадьбы с Тиммой

"Отхватил себе Жар-птицу": Пугачева в модном прикиде пококетничала с Галкиным