Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pexels

Kā tikt vaļā no cukura atkarības

Par veselību
2019. gada 13. decembrī 12:42 2019. gada 13. decembrī 12:42
  100 Labi padomi | "100 Labi Padomi"
Cukura atkarības cēloņi var būt dažādi, taču var izdalīt trīs galvenos: hormonu (īpaši insulīna un serotonīna) nelīdzsvarotība, stress un neveselīgs uzturs ar vitamīnu un mikroelementu trūkumu. Vispirms gan jāsaprot, kāpēc pārmērīga cukura lietošana ir bīstama veselībai.

Kāpēc gribas arvien vairāk cukura?

Cukuru iegūst no cukurniedrēm, un to var atrast gandrīz visos pārstrādātajos pārtikas produktos (pat tādos, kas ne vienmēr ir saldi, piemēram, picā, frī kartupeļos un mērcēs). Ja organismā nonāk pārāk liels cukura daudzums, tas ar laiku var atstāt nelabvēlīgas sekas uz veselību, piemēram traucēt normālu smadzeņu darbību, izraisīt aptaukošanos, veicināt zobu bojāšanos un radīt problēmas ar ādu, novest pie sirds slimībām un otrā tipa cukura diabēta.

Cukurs stimulē dopamīna (baudas hormona) izdalīšanos. Tieši tāpēc mums patīk palutināt sevi ar kūkas gabaliņu vai šokolādi pēc saspringtas dienas. Taču regulāra saldumu ēšana samazina dopamīna pārnesēju aktivitāti, un smadzenes prasa arvien vairāk cukura. Ja veiksiet eksperimentu, pilnībā atsakoties no saldumiem uz dažām dienām, visticamāk, sajutīsiet cukura atkarības sekas: galvassāpes, paaugstinātu nogurumu, nespēju koncentrēties.

Atbrīvošanās no šāda veida atkarības prasa gribasspēku un pacietību, kā arī savas ēdienkartes pārskatīšanu.

Ko vajadzētu pārskatīt ēdienkartē un savos ieradumos?

  • Olbaltumvielām bagātīga pārtika kombinācijā ar dārzeņiem palīdzēs regulēt cukura līmeni asinīs un piesātināt organismu ar nepieciešamo enerģiju, nodrošinot ilgstošu sāta sajūtu. Nepiesātinātie tauki, ko satur, piemēram, olīveļļa, zivis un rieksti, nomāc arī tieksmi pēc saldumiem un paātrina būtisku vitamīnu un minerālvielu uzsūkšanos.
  • Lai nodrošinātu kvalitatīvus vielmaiņas procesus, izvairies no vienkāršajiem ogļhidrātiem, kas atrodami našķos, dodot priekšroku saliktajiem ogļhidrātiem, kuri ir biezputrās, rupja maluma graudu maizē, dārzeņos un augļos. Ieturi maltīti 3 reizes dienā apmēram vienā un tajā pašā laikā. Tas palīdzēs novērst pārāk krasas glikozes līmeņa svārstības asinīs un līdz ar to pēkšņas izsalkuma lēkmes.
  • Atvēli vismaz 7 stundas nakts miegam. Pētījumi liecina, ka hroniska miega trūkuma dēļ cilvēks dienā uzņem gandrīz par 40 % vairāk kaloriju nekā ir nepieciešams. Turklāt enerģijas deficītu, ko izraisa pārāk īss vai nemierīgs miegs, mūsu organisms cenšas piepildīt ar neveselīgiem ogļhidrātiem.
  • Atceries par diviem svarīgiem mikroelementiem – magniju un hromu. Magnijam piemīt nervu sistēmu nomierinoša darbība, tātad šī uzturviela var lieti noderēt cīņā ar pārmērīgu saldumu ēšanu stresa dēļ. Savukārt hroms aktīvi piedalās ogļhidrātu vielmaiņas un glikozes (cukura) līmeņa regulēšanā asinīs. Kopā ar insulīnu tas pārnes cukuru no asinsrites uz šūnām, kur cukurs piedalās enerģijas vielmaiņā. Ar pārstrādātiem produktiem, īpaši rafinētajiem ogļhidrātiem, mēs uzņemam daudz kaloriju, bet neuzņemam optimālu uzturvielu daudzumu. Jo vairāk cilvēks uzturā lieto cukuru un rafinētos produktus, jo lielāka varbūtība, ka viņa organismam pietrūkst hroma.
  • Reizēm viegli sajaukt izsalkuma sajūtu ar slāpēm. Tāpēc, pirms apēst kaut ko garšīgu, izdzer glāzi ūdens un uzgaidi 15 minūtes, lai saprastu, vai patiešām esi izsalcis.

Citi šobrīd lasa

Koksaki vīrusa uzliesmojums skāris ļoti daudzus bērnus; ārste aicina būt piesardzīgiem
FOTO: tā pēc šķiršanās no sievām kopā dzīvo vīri no grupas "Jumprava"
"Es zinu, ka nekad neizārstēšos no šī visa..." - krievu okupants, valdot asaras, sievai stāsta par Ukrainā redzētajām šausmām
Pievienot komentāru