Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Radikāla metode Alcheimera slimības ārstēšanai 15

Par veselību
2019. gada 14. septembrī 06:39 2019. gada 14. septembrī 06:39
  "Patiesā Dzīve"
Kā zināms no iepriekšējiem pētījumiem, vairums gēnu, kas saistīti ar paaugstinātu Alcheimera slimības risku, ir koncentrēti mikroglijas šūnās. Šis fakts rosināja ideju izņemt šīs smadzeņu šūnas, līdz ar tām likvidējot arī lielāko saslimšanas risku.

Mikroglijas šūnas būtībā ir makrofāgi – centrālās nervu sistēmas tīrītāji. Tie atpazīst un iznīcina svešos aģentus un patogēnus galvas smadzenēs, ieskaitot arī beta-amiloīdās plāksnītes, kā to nesen ir noskaidrojuši Kalifornijas Universitātes zinātnieki.

Šo plāksnīšu savairošanās ir tipiska Alcheimera slimības pazīme. Jaunā pētījuma rezultāti parādīja, ka mikroglijas šūnas uztver amiloīdās plāksnītes kā kaitīgus svešiniekus un uzbrūk tām. Eksperimentā ar laboratorijas pelēm, kas slimo ar šo kaiti, zinātnieki nolēma izņemt daļu mikroglijas šūnu.

Kā jau bija paredzams, tas palīdzēja tikt vaļā no amiloīdajām plāksnītēm, bet tajos smadzeņu apgabalos, kur mikroglija bija saglabājusies, plāksnītes joprojām attīstījās tāpat kā iepriekš.

“Mēs nepiedāvājam izņemt visu mikrogliju no centrālās nervu sistēmas. Mūsu uzdevums ir cits – izstrādāt terapeitiskus līdzekļus, kas spētu izlases veidā iedarboties uz noteiktiem galvas smadzeņu makrofāgiem,” rezumē pētījuma autori.

Citi šobrīd lasa

Ja gribat dzīvot ilgāk, ņemiet brīvdienas no alkohola lietošanas 6
25 gadus veca sieviete tērē 300 dolārus mēnesī par autiņbiksītēm un dzīvo kā pieaudzis zīdainis 35
Jaunā darba nedēļa nāks ar sniegu
Skatīt visus komentārus

«Я где-то не справилась»: Муцениеце продолжает интриговать на тему развода с Прилучным

Автор хита Киркорова рассказала о "болезни как у Жанны Фриске", из-за которой прибегла к суррогатному материнству