Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Vingrinājumi, kas samazina diabēta risku 2

Esi vesels
19. aprīlī 08:35 2019. gada 19. aprīlī 08:35
"Patiesā Dzīve"
Viedoklis, ka fiziskie vingrinājumi var palīdzēt izvairīties no riska saslimt ar otrā tipa diabētu tiem cilvēkiem, kuriem ir ģenētiska predispozīcija ar to saslimt, nav nekāds jaunums. Tomēr tikai nesen zinātnieki ir izpētījuši, tieši kādi vingrojumi ir visiedarbīgākie.

Pētnieki no Nankinas Medicīnas universitātes (Ķīna) divu gadu laikā ir veikuši fizisko vingrinājumu eksperimentu, kurā piedalījušies vairāk nekā 170 cilvēku vecumā no 55 līdz 75 gadiem. Viņiem visiem bija nosliece uz diabētu jeb prediabēts. Eksperimenta dalībnieki bija sadalīti trīs grupās.

Vienai grupai vajadzēja trīsreiz nedēļā nodarboties ar aerobiku un dejām, otrai bija jāizpilda spēka vingrinājumi ar gumijas siksnām, bet trešajai bija jāapvieno spēka vingrinājumu ar aerobikas elementi.

Pēc eksperimenta tika novērtēts dalībnieku veselības stāvoklis, un izrādījās, ka visiem bija samazinājies diabēta attīstības risks.

Tiesa, salīdzinoši lielāks efekts bija vērojams tiem cilvēkiem, kas bija nodarbojušies ar aerobiku vai ar kombinētajiem vingrinājumiem. Šķiet neticami, bet ar spēka vingrinājumiem bija panākts vismazākais efekts.

Tomēr kopumā secinājums ir skaidrs – visas fiziskās aktivitātes ir noderīgas, lai izvairītos no otrā tipa cukura diabēta. Un pats jaukākais – varat izvēlēties vingrinājumus, kas jums sagādā vislielāko prieku.

Citi šobrīd lasa

"Pirms viņa biju tikai grandžīga meitene" - slaveni modes pāri un viņu īpašās attiecības 11
Latvijā cilvēki "skrien tik ilgi, kamēr krīt" - jeb Kā atpazīt un novērst izdegšanas sindromu 33
Kivičs atgriezies mājās un lepni pozē ar savām meitiņām 16
Skatīt visus komentārus

Малыша отнесли умирать: роженица рассказала, как ее двойня не выжила в больнице в Риге из-за врачей 3

«Я по пьяни разозлилась»: женщина рассказала, как задушила 2-летнюю дочь