Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zobu pastas iepakojums.

Ko mums (ne)atklāj krāsainie kvadrātiņi uz zobu pastas iepakojuma? 32

Par veselību
2019. gada 13. janvārī 05:15 2019. gada 13. janvārī 05:15
  Māris Puķītis | Kas Jauns Avīze
No interneta dzīlēm atkal ir izcelta un sociālajos tīklos otro elpu ieguvusi vairākus gadus sena pilsētas leģenda par zobu pastas tūbiņām. Proti, tās autori apgalvo, ka tūbiņu lejasdaļā redzamie dažādas krāsas kvadrāti apzīmē to saturu.

Zaļš kvadrāts nozīmējot, ka zobu pasta ir dabīga, zils ­– “dabīga + medicīniska”, sarkans – “dabīga + ķīmiskas vielas”, melns – “pilnīga ķīmija”. 

Uztura eksperte un dažādu mītu atmaskotāja Ksenija Andrijanova atgādina, ka viss šajā pasaulē ir ķīmija – “gan gaiss, ko tu elpo, gan pasta, ar ko tīri zobus”. Un, pat ja tīrītu zobus ar sodu, tā būtu ķīmija – visīstākais nātrija hidrogēnkarbonāts.

Ja par krāsainajiem kvadrātiem – tie ir nepieciešami automatizētā ražošanā, lai konveijera robots redz, kurā vietā atdalīt vienu tūbiņu no nākamās. Krāsai nav nozīmes, galvenais, lai tā izceļas uz tūbiņas fona.

Protams, ir pieejamas dabīgās zobu pastas bez sintētiskām piedevām, kas veidotas no ūdens, kalcija karbonāta, sodas, glicerīna, augu ekstraktiem, nesatur stiprus abrazīvus, mākslīgas krāsvielas, smaržvielas, balinātājus, iespējamus kairinošus savienojumus. 

To dabiskumu apliecina nevis krāsains kvadrāts, bet norādītais sastāvs un, piemēram, ECOCERT, Francijā bāzētas organiskās sertifikācijas organizācijas apstiprinājums. Nav gan pārliecinošu pierādījumu par šo pastu īpašu iedarbību uz mutes dobuma veselību. 

Publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild izdevniecība SIA Izdevniecība Rīgas Viļņi.

Citi šobrīd lasa

FOTO: “Ieeja tikai personālam” – kas atrodas aiz šīm durvīm “Maxima” veikalos?
Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis 5
Māte Bolderājā brīdina par neadekvātu sievieti, kura uz ielas centusies fiziski ietekmēt viņas divgadīgo meitu 2
Tēmas: Modernie meli
Skatīt visus komentārus

«Пришлось просить»: Гарри и Меган расплачиваются с долгами при помощи принца Чарльза

«Ну да, похоронили меня в очередной раз»»: Моисеев рассказал, как и на что живет после двух инсультов