Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pexels

10 dabīgas antibiotikas ar pierādītu iedarbību 16

Par veselību
2018. gada 16. septembrī 16:42 2018. gada 16. septembrī 16:42
"Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Gan tautas, gan tradicionālajā medicīnā dabīgās antibiotikas lieto jau gadsimtiem ilgi. Lūk, līdzekļi, par kuru iedarbīgumu iegūts visvairāk pierādījumu.

Antibiotikas ir viens no mūsdienu medicīnas lielākajiem sasniegumiem, taču diemžēl tās ir tikušas izmantotas gan vietā, gan nevietā, tāpēc tagad mums nākas cīnīties ar supervīrusiem, kas ir izturīgi pret antibiotikām.

ASV Slimību kontroles un profilakses centri (CDC) lēš, ka ik gadu 2 miljoni amerikāņu inficējas ar kādu no šiem supervīrusiem, un aptuveni 23 000 cilvēku no infekcijām mirst.

Lai gan ārsti mēdz diezgan dāsni izrakstīt antibiotikas, patiesībā tās nebūt nav piemērotas katram. Aptuveni 10 % cilvēku antibiotikas izraisa nopietnas blaknes, bet vienam no 15 pret tām ir alerģija, un šie cilvēki antibiotikas vispār nedrīkstētu lietot. Antibiotikas var izraisīt kuņģa un zarnu trakta problēmas, un, kā liecina jaunākie pētījumi, tās arī palielina nierakmeņu veidošanās risku, īpaši bērniem un pusaudžiem. 

Labā ziņa – ir alternatīva. Gadsimtiem ilgi, pirms vēl antibiotikas 20. gadsimta 40. gados tika atklātas, cilvēki izmantoja vairākus dabīgus līdzekļus. Diemžēl toni medicīnisko pētījumu jomā nosaka farmācijas industrija, tāpēc ir maz dabīgajām antibiotikām veltītu zinātnisko pētījumu un tos veic ļoti reti. Taču dažu līdzekļu efektivitāte ir zinātniski pierādīta.

0/10

Citi šobrīd lasa

Parādījušās pirmās pavasara vēstneses – kļavu sulas
"Latvijas Pasts" atteicies no telegrāfa: nesaņemta ziņojuma dēļ liepājniece gandrīz netiek uz omītes bērēm Krievijā 1
38 gadus vecā Hanna atklāti par savu izglābšanos no psoriāzes: "Tu esi tas, ko tu ēd!" 8
Skatīt visus komentārus

Стала известна причина смерти Карла Лагерфельда

Пять отморозков и один подросток: над четырежды изнасилованной школьницей надругался еще и таксист