Kā pieveikt nagu sēnīti? (īpaši aktuāli vīriešiem)
Jūs jutīsieties atviegloti, kad uzzināsiet, cik daudz ārstniecības augu var izmantot, lai izārstētos no kāju nagu sēnītes. Arī pagatavot no tiem iedarbīgus līdzekļus nepavisam nav grūti.
Kāju nagu sēnīte (onihomikoze) un pēdu sēnīte (tinea pedis jeb atlēta pēda) ir plaši izplatītas, īpaši vīriešiem. No tām ir diezgan pacietīgi un ilgi jāatbrīvojas, tomēr ar vairākiem vienkāršiem, mājās pieejamiem vai pagatavojamiem līdzekļiem šo nepatīkamo infekciju var nokaut pašā saknē.
Tā kā ir vairāki sēnīšu veidi, kas var radīt kājām dermatoloģiskas problēmas, iespējams, jums vajadzēs izmēģināt vairāk nekā tikai vienu līdzekli, lai atbrīvotos konkrēti no tās sēnītes, ar kuru esat inficējušies. Lūk, deviņi nemedikamentozi līdzekļi, kurus ar labiem panākumiem var izmantot ārstēšanās procesā.
1. Tējas koka eļļa
Kas jādara
• Divas reizes dienā ar nelielu birstīti uzklājiet tējas koka eļļu uz inficētā naga. Papiliniet eļļu arī zem naga maliņas, bet pirms tam kārtīgi iztīriet panadzes no atmirušajām šūnām.
• Veiciet šo procedūru regulāri vismaz divus vai trīs mēnešus, arī tad, ja uzlabošanās parādās jau ātrāk, jo, ja ārstēšana tiek pārtraukta priekšlaikus, sēnīte var atjaunoties.
• Otra iespēja – uzpiliniet dažus pilienus ēteriskās eļļas uz kokvilnas vates piciņas, piestipriniet to ar plāksteri pie inficētā naga un atstājiet uz nakti. Arī šī procedūra ir jāveic trīs mēnešus.
2. Raudenes (oregano) eļļa
Kas jādara
• Sajauciet trīs pilienus raudenes eļļas ar vienu ēdamkaroti bāzes eļļas, piemēram, hohobas eļļu.
• Vispirms kājas kārtīgi nomazgājiet un nosusiniet un tad ar eļļas maisījumā samērcētu vates tamponu kārtīgi apsmērējiet inficēto nagu.
• Atkārtojiet procedūru divas reizes dienā un turpiniet to darīt divus mēnešus.
Tāpat kā ar tējas koka eļļu, iespējams, pirmos rezultātus pamanīsiet jau ātrāk, tomēr ārstēšana jāturpina, lai pārliecinātos, ka nagu sēnīte neatjaunojas.
3. Lavandas eļļa
Lavandas eļļa antiseptisko īpašību dēļ ir vēl viens efektīvs mājās pieejams līdzeklis, ko var izmantot, lai izārstētos no kāju nagu sēnītes.
• Ar eļļā samērcētu vates piciņu apsmērējiet nagu un pirkstu ādu ar eļļu, papiliniet eļļu arī zem nagu maliņas.
• Uzvelciet kājā biezas vilnas zeķes, lai eļļa labāk iedarbojas. Atkārtojiet šo procedūru, līdz inficētie nagi ir atveseļojušies.
4. Krustnagliņu eļļa
Šo ēterisko eļļu iegūst no Syzygium aromaticum koka, un tās sastāvā ir eigenols, kam ir sen pārbaudīta pretsēnīšu, anestezējoša un antiseptiska iedarbība. Šis ir arī labs līdzeklis tad, ja infekcija sagādā sāpes, jo krustnagliņu eļļa satur sāpes samazinošu vielu kapsaicīnu.
Uzklājiet eļļu tieši uz infekcijas skartās vietas, bet, ja āda ir saplaisājusi vai apsārtusi, atšķaidiet krustnagliņu eļļu ar olīveļļu vai rafinētu kokosriekstu eļļu.
5. Ķiploks