foto: Ekrānuzņēmums
Stradiņa slimnīcā sāk operēt ar jaunu 600 000 eiro vērtu neironavigācijas iekārtu
Medtronic StealthStation System paver plašas iespējas neiroķirurgiem.
2017. gada 10. maijs, 22:50

Stradiņa slimnīcā sāk operēt ar jaunu 600 000 eiro vērtu neironavigācijas iekārtu

LETA

Šodien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikā tika veikta pirmā operācija, izmantojot jauno "Medtronic StealthStation S7 System" neironavigācijas iekārtu, kuras kopējās iegādes izmaksas ir 600 000 eiro, informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa norādīja, ka jaunā iekārta iegādāta šajā pavasarī un tās aprīkojums paver plašas iespējas neiroķirurgiem - papildus iepriekšējās iekārtas iespējām ar precizitāti līdz milimetra desmitdaļai lokalizēt patoloģiskos veidojumus galvas smadzenēs un plānot vissaudzējošāko ķirurģisko pieeju. Ar jaunās iekārtas datoru būs iespējams iezīmēt svarīgākos smadzeņu ceļus, lai tos apietu operācijas laikā, kā arī pielietot ar iekārtu integrētu ultrasonogrāfiju, lai operācijas laikā precizētu audzēja lokalizāciju un atlieku audu apjomu to radikālākai izdalīšanai.

Kā norāda Sīle, Latvijas un Stradiņa slimnīcas neiroķirurgiem ir plaša pieredze darbā ar nieronavigācijas iekārtām, tomēr jaunā iekārta un tās speciālās programmas ir tehnoloģiski progresīvākas.

Tāpat jaunā iekārta ievērojami atvieglos arī biopsiju veikšanu, diagnostikas nolūkos veicot audu paraugu iegūšanu no grūti pieejamiem galvas smadzeņu veidojumiem. Tā var tikt pielietota arī hemorāģisku insultu ķirurģiskā ārstēšanā, kā arī dziļās smadzeņu stimulācijas operācijās pacientiem ar Parkinsona slimību un citām patoloģijām. Neironavigācijas iekārta ir vienīgā Latvijā ar programmatūru, kas pielietojama sarežģītākajās mugurkaula fiksācijas operācijās.

Slimnīcā skaidro, ka ar iekārtas palīdzību būs iespējams samazināt operācijas laiku un veikt maksimāli saudzējošu, precīzu ķirurģisku ārstēšanu un izvairīties no iespējamiem neiroloģiskiem traucējumiem, uzlabojot ārstēšanas rezultātus un samazinot pacientu uzturēšanās laiku slimnīcā pēc operācijas. "Šis neapšaubāmi ir ilgtermiņa ieguldījums gan medicīnas tehnoloģijās, gan pacientu ārstēšanās iespējās. Ik gadu Neiroķirurģijas klīnikā tiek veiktas aptuveni 250 operācijas, kurās izmantojam neironavigāciju. Augsti novērtēju slimnīcas vadības izšķiršanos iegādāties šo ļoti dārgo iekārtu," pauda Neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Egils Valeinis.