Naktssveces eļļas noslēpums
Informācijas tehnoloģiju, mazkustīgā dzīvesveida un ātro uzkodu laikmetā veselības saudzēšana ir atstāta „otrā plānā”. Par to mēs nereti atceramies tikai tad, kad ir daudz par vēlu, kad kaites ir „ielaistas” un to izārstēšana prasa daudz ilgāku laiku, nekā tad, ja ikdienā veselības uzturēšanai veltītu kaut nedaudz vairāk laika.
Naktssveces dzimtene.
Aizvien lielāku uzticību pasaules sieviešu acīs ir ieguvusi naktssveces eļļa. Naktssvece radusies aptuveni 70 000 gadus atpakaļ, Meksikā un Centrālamerikā. Tomēr plašākā izplatība bijusi Ziemeļamerikā. Tās zied katru otro gadu ar dzelteniem ziediem. Tās atveras vakarā un ziedi atvērti paliek visu nakti- tāpēc tāds nosaukums- naktssveces. Amerikas indiāņi bija pirmie, kas iemācījās izmantot naktssveces dziedniecībā. Viņi naktssveces mērcēja siltā ūdenī un ar sildošām kompresēm dziedēja zilumus un ādas problēmas. Novārot naktssveces saknes ieguva novārījumus pret klepu.
Naktssvece zinātnē.
17. gadsimtā naktssveces no Amerikas izplatījās pa visu Eiropu. Tās pāri okeānam „pārceļoja” ar kravas kuģiem, kuri eksportēja kokvilnu no Amerikas. Tās izplatījās savvaļā, par tās ārstnieciskajām īpašībām klīda runas, tomēr sākumā īpašu popularitāti Eiropā tās neieguva. Līdz 1917. gadā kāds vācu zinātnieks konstatēja, ka naktssveces sēklas satur 15% eļļas, kas bija ekstrahējamas ar petrolēteri. 1919. gadā naktssvecēs tika atklāta jauna taukskābe, ko nosauca par gamma-linolēnskābi.
1960. gadā britu zinātnieki sāka pētīt naktssveces eļļu un tās spējas uzlabot veselību. Pirmais eksperiments tika veikts ar žurkām. Eksperimenta mērķis bija salīdzināt linolskābes (satur saulespuķes, kokvilnas, sojas, kaņepju, linu eļļas) darbību ar gamma-linolēnskābes (satur naktssveces eļļa) darbību. Vispirms žurkas tika pakļautas diētai, kurai trūka taukskābes, tāpēc žurkas zaudēja apmatojumu un radās ādas problēmas. Tad žurkas sadalīja divās grupās. Vienai grupai tika papildus dota linolskābe otrai ar gamma- linolēnskābe. Eksperimenta rezultāti bija satriecoši- žurkām, kurām tika dota gamma-linolēnskābe, ātrāk atguva apmatojumu un samazinājās ādas problēmas.
Naktssvece veselībai.
Naktssveces eļļas atklāšana tiek uzskatīta par vienu no lieliskākajiem atklājumiem, kopš C vitamīna atklāšanas. Dažas Naktssveces eļļas īpašības ir jau pierādītas, kā arī daudzas vēl tiek pētītas. Bet pozitīva iedarbība uz ādas skaistumu un tvirtumu daudziem jau ir zināma.
Arī ir daļa sieviešu, kuras izjūt problēmas menstruāciju periodā. Daudzām ir pazīstamas tādas nepatīkamas izjūtas kā stipras sāpes, tūskas un uzbudināmība vai depresija šajā periodā. Arī tad naktssveces eļļa var nākt palīgā, jo tā arī labvēlīgi ietekmē sievietes pašsajūtu menstruāciju periodā.
Kompānija Walmark ir parūpējusies cilvēku labsajūtu, iegūstot un izplatot dabīgo naktssveces eļļu. Naktssveces eļļa ir bagātīgs gamma-linolēnskābes avots, kuras ir nepieciešamas dažādu svarīgu fizioloģisku procesu norisei cilvēka organismā. Tā palīdz uzturēt ādu labā stāvoklī, uztur ādas elastīgumu un tvirtumu, kā arī labvēlīgi ietekmē sievietes pašsajūtu menstruāciju periodā.
Walmark naktssveces eļļa satur 100 mg GLA (gamma – linolēnskābi)(ekvivalents 1000 mg Naktssveces eļļai) vienā kapsulā par ļoti pievilcīgu cenu Latvijas aptiekās.
*Vidējā cena aptiekās: 6.55 Ls (60 kapsulas)
Materiāls tapis sadarbībā ar "Walmark" / Foto: Shutterstock, publicitātes