Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Žurnāls „Ko Ārsti Tev Nestāsta” kolu salīdzina ar narkotikām 12

Esi vesels
2013. gada 31. maijā 20:57 2013. gada 31. maijā 20:57
 
Iznācis jaunais izdevniecības „Rīgas Viļņi” žurnāla „Ko Ārsti Tev Nestāsta” numurs. Tajā publicēts raksts par šokējošiem atklājumiem, ko Hārvarda universitātes zinātnieki izdarījuši par saldinātajiem gāzētajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem, tostarp arī tik populāro kolu.

Pētnieki secinājuši, ka šo dzērienu izraisīto saslimšanu un miršanas gadījumu skaits ir pat lielāks par nāves gadījumiem, kas saistīti ar no nelegālo narkotiku pārdozēšanu. Zinātnieki uzskaitījuši, ka ASV ik gadu no kolas lietošanas mirst 25 tūkstoši cilvēku, bet Meksikā vēl vairāk. Viņi atzīst, ka saldinātie gāzētie bezalkoholiskie dzērieni izraisa diabētu un uz pusi palielina sirds slimību, vēža un insulta risku. Žurnālā skaidrots, ka diētiskā kola nav mazāk kaitīga, jo ir saldināta ar mākslīgo cukura aizvietotāju aspartāmu, kas sākotnēji ticis radīts kā skudru inde.

Jūnija numurā plaši iztirzāts arī sudraba plombu kaitīgums, jo tās izdala dzīvsudrabu, kas palielina risku saslimt ar nervu, nieru un autoimūnām slimībām. Eiropas Komisijas konsultāciju aģentūra BIO Intelligence Service iesaka visā Eiropas Savienībā aizliegt sudraba amalgama plombu lietošanu un tiek plānots, ka līdz 2018. gadam aizliegums stāsies spēkā. Vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis jau to ir izdarījušas pirms vairākiem gadiem, piemēram, Dānijā un Zviedrijā sudraba plombas nelieto kopš 2008. gada.

Vēl žurnāls aicina reabilitēt C vitamīnu, kas var izārstēt no daudzām tā sauktām nedziedināmām slimībām, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā samazināt svaru, atbrīvoties no paģirām, svētku laikā nepārēsties un naktī izgulēties.

Jaunākais žurnāla  „Ko Ārsti Tev Nestāsta” numurs kopš 4. jūnija ir pieejams preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.


Kasjauns.lv/ Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Pētera Apiņa ieteikumi, kā ar sporta palīdzību viegli pārslimot Covid-19 6
Zviedrijas premjers brīdina iedzīvotājus par tūkstošiem bojāgājušo pēc Covid-19 krīzes 9
"Ārā iet daudz nevar, un man arī negribas," - mūziķe Meldra par situāciju Lielbritānijā
Skatīt visus komentārus

Энрике Иглесиас опубликовал первое видео с 2-месячной дочерью Машей

«Меган абсолютно раздавлена»: герцогиня не может видеться с матерью