Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daži priekšmeti mūsu mājās ir teju vai paradīze, kur vairoties baktērijām un nevēlamiem mikroorganismiem. (Foto: Pexels.com)

Slota tīri slauka, bet - vai pati slota ir tīra?

Noderīgi ikdienā
22. oktobrī 06:08 2021. gada 22. oktobrī 06:08
  "100 Labi Padomi"
Mūsu mājās ir tādi priekšmeti, kurus lietojam pat biežāk nekā citus, taču par to regulāru notīrīšanu nezin kāpēc aizmirstam...

Paklājiņš pie ārdurvīm. Atgriežoties mājās, lielākā daļa netīrumu no apaviem paliek tieši uz šī paklājiņa – gan tad, ja tas atrodas ārpusē pie durvīm, gan tad, ja iekšpusē. Taču pat rūdītas mājsaimnieces atzīst, ka rūpīgi iztīra gaiteni un priekšnamu, bet par paklājiņa eksistenci bieži vien aizmirst. Patiesībā tas būtu jātīra tikpat bieži, ja ne pat biežāk kā priekšnams.

Tīrīšanas un uzkopšanas priekšmeti. Putekļu lupata, grīdaslupata un tās modernie varianti, švammītes palīdz padarīt māju tīru un spodru, taču aizmirstam, ka šie palīglīdzekļi, it sevišķi švammītes, paši ir teju vai paradīze, kur vairoties baktērijām un nevēlamiem mikroorganismiem. Svarīgi arī šos priekšmetus pēc katras lietošanas kārtīgi izmazgāt un izskalot ūdenī, kam pievienota citronskābe vai etiķis.

Lielākoties aizmirstam arī par tualetes poda birstes higiēnu, taču tieši birstē savācas visvairāk netīrumu un baktēriju. Tāpēc ikreiz, kad iztīri un izskalo podu, ielej tajā vēl nedaudz tīrīšanas līdzekļa, iemērc birsti un atstāj vismaz uz pusstundu.

Dažādas pultis. Piemēram, telefonus izmantojam visur, kur apgrozās daudz cilvēku: veikalos, sabiedriskajā transportā, uz ielas, pēc tam iebāžam kabatā vai somā, bieži vien kopā ar naudas maku vai pat atsevišķām naudaszīmēm, un tās, kā zināms, ir teju vislielākās baktēriju un baciļu krātuves. Arī spraugas starp pults pogām un datora tastatūras taustiņiem ir pamatīgas netīrumu krātuves.

Durvju rokturi un lampu slēdži. Tiem pieskaramies katru dienu, turklāt daudzas reizes. Ja patiešām gribam ievērot elementāru higiēnu, slēdžus un rokturus vajadzētu vismaz reizi nedēļā notīrīt ar kādu dabisku tīrīšanas līdzekli, kura sastāvā ir etiķis, it sevišķi ārdurvju rokturus un gaismas slēdžus gaitenī, jo tie ir pirmie objekti, kuriem pieskaramies, kad atnākam mājās.

Saistītās ziņas

Mileniāļi netīra savas tualetes tik bieži, cik viņu vecāki
Ar rokām neaiztikt! 5 lietas un vietas, kuras ir visnetīrākās
Kur virtuvē slēpjas lielākie netīrumi?

 

Citi šobrīd lasa

Rīdzinieki lamā “komunālos traktorus” par sniega šļuras veidošanu. Pašvaldības policija skaidro: “Tīra piespiedu kārtā” 2
Satraucoša tendence: pacientiem izraksta zāles, bet viņi mēģina nopelnīt un pārdod tās tālāk citiem 1
33 gadu vecumā mūžībā devies keramiķis Kaspars Geiduks
Pievienot komentāru

Киркоров выложил новое фото женщины, которую называют биологической матерью его детей

Как с картинки: звездные детки, которых природа одарила красотой