Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Audzējot gurķus vertikāli, tie noteikti ir jāpiesien. Paļauties uz to, ka stīgas noturēs gurķa stādu, nevajag, jo stīga pēc mēneša vai pusotra izkaltīs un notrūks, tāpēc nepiesiets gurķis var nogāzties gar zemi. (Foto: Shutterstock)

Gurķu audzētāji ir sadalījušies divās frontēs: griezt vai negriezt gurķiem stīgas? 2

Noderīgi ikdienā
21. jūlijā 05:28 2021. gada 21. jūlijā 05:28
  "100 Labi Padomi"
Ir gurķu audzētāji, kas lielākai ražai ik gadu meklē jaunas kopšanas tehnikas, savukārt citi ar eksperimentiem neaizraujas un paļaujas uz gadu gaitā pārbaudītām metodēm. Šogad gurķu audzētāji ir sadalījušies divās frontēs – vieni ir par un otri pret gurķus stīgu griešanu.

Kuriem gurķiem stīgas noņemt, kuriem atstāt?

Stīgas vēlams noņemt siltumnīcā, uz balkona vai palodzes augošiem gurķiem. Ja gurķi aug cieši blakus, to stīgas savijas, traucējot augšanu un kopšanu. Stīgas aptinas arī ap lapām, izveidojot tādu kā lapu rulli, kurā var attīstīties slimības vai ieperināties kaitēkļi. Ja gurķi aug tālu cits no cita, stīgas netraucē.

Audzējot gurķus dārza dobē, stīgas atstāj, bet uzpasē, lai tās netinas ap blakus augošajiem augiem.

Foto: Shutterstock

Nogriez stīgas pareizi!

Stīgu nogriešana prasa darbu un laiku, turklāt tas jādara ļoti rūpīgi. Stīgas nerauj, neknieb ar pirkstiem, jo ​​tā var traumēt kātu, un bojātā vieta ieinteresēs slimības, sēnītes un puvi. Griez stīgas sausā laikā – vakarpusē vai dienās, kad ir apmācies.

Pirms ķeries klāt, rūpīgi nomazgā rokas un dezinficē šķēres, iemērcot tās vājā kālija permanganāta šķīdumā. Katru stīgu nogriez ar asām šķērēm, atstājot centimetru garu celmiņu, kas izžūs, netraumējot gurķa kātu. Griezuma vietu apstrādā ar vāju kālija permanganāta vai pelnu šķīdumu (ar vārītu, nostādinātu ūdeni sajaukti koksnes pelni), lai tajā neiekļūst sēnītes vai slimības.  

Svarīgi!

Audzējot gurķus vertikāli, tie noteikti ir jāpiesien. Paļauties uz to, ka stīgas noturēs gurķa stādu, nevajag, jo stīga pēc mēneša vai pusotra izkaltīs un notrūks, tāpēc nepiesiets gurķis var nogāzties gar zemi.

Zināšanai!

  • Nav zinātniski pierādīts, ka gurķi ar nogrieztām stīgām ražo labāk.
  • Lai arī, neļaujot gurķim stīgot, ir iespēja to pasargāt no slimībām un kaitniekiem, tomēr, noņemot stīgas nepareizi, pastāv liela varbūtība, ka gurķa kātā var iekļūt dažādas slimības, kas negatīvi ietekmēs augšanu un ražu.
  • Stīgu noņemšana neveicina ilgāku ražas laiku. Tiesa, ja aug jaunas stīgas, tas signalizē, ka gurķis turpinās ražot. 

Saistītās ziņas

Skābētu gurķīšu sula – tagad tu nožēlosi, ka to izlēji
Kā tikt pie izcilas gurķu ražas? Liela kļūda - laistīt ar ledainu ūdeni no šļūtenes
Mazsālīti gurķīši. Ja šodien gatavosi, jau rīt būs ēdami

Citi šobrīd lasa

“Mums bija jāskaidro, ka protam skaitīt līdz divi!” Veikals atbild policistu sodiem ar humoru, tas nebeidzas īpaši labi 35
Olga Kambala savu perfekto ķermeni ieguvusi divos mēnešos
FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 2
Skatīt visus komentārus

"Купальник вас страшнит": пляжные фото певицы Ханны высмеяли подписчики 1

Скандал с Zivert: певица взяла гонорар за концерт в Турции, но от выступления отказалась