Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jauno aparātu izmēģina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Depozītā varēs nodot arī šampūna pudeles, baterijas un daudz ko citu 3

Zaļās dzīves ABC
2020. gada 4. oktobrī 06:45 2020. gada 4. oktobrī 06:45
  Kas Jauns Avīze
Depozīta sistēma "WinGo" tuvā nākotnē pieņems ne tikai skārdenes, PET un stikla pudeles, bet arī baterijas, kosmētikas iepakojumus, šampūna pudeles, kartonu, tetrapakas.

"WinGo" vadītājs Vismands Menjoks stāsta, ka aparāts veidots gadu. Tā unikalitāte, salīdzinot ar klasisku taromātu, slēpjas mākslīgajā intelektā, datorredzē un neirona tīklos.

Pateicoties gudrajam prātam, aparāts spēj uzņemt arī sabružātu, saplacinātu, bojātu iepakojumu. Tas būs savienots ar mobilo lietotni, kas samazinās fizisku papīra čeku patēriņu, digitalizējot atprečošanu.

“Mūsu vīzija ir efektīvs un atbildīgs depozīta sistēmas risinājums, lai Latvija ar daudz plašāku iepakojuma klāstu kļūtu par veiksmes stāstu ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē,” sola Menjoks.

Vispirms ar lietotni noskenē QR jeb kvadrātkodu uz aparāta ekrāna, tad atveras vieta, kur nodot atkritumus. Tiem, kuriem ir podziņtelefoni, zem ekrāna jānoskenē veikala lojalitātes karte, iekārta atpazīs klientu un uzkrās nodoto atkritumu punktus. Par tiem varēs ne tikai iepirkties veikalā, bet arī aiziet uz restorānu, braukt ar taksometru, izmantot citas iespējas.

Par katru nodoto iepakojumu pienāksies punkti, ko varēs izpirkt veikalā un pat taksometrā vai restorānā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

"WinGo" ir apvienojies ar sistēmas operatoru Nulles depozīts, tā pārstāvis Arnis Salnājs skaidro, ka nulle simbolizē nulli neērtību lietotājiem. Jaunie aparāti būs pieejami visā Latvijā, konkrēts skaits gan nav atklāts.

Pēc Salnāja teiktā, ir saprotams, ka no visiem atkritumiem nevar atbrīvoties, taču gudra depozīta sistēma ir risinājums, kā panākt minimālu daudzumu.

SIA "Wingo Deposit" reģistrēta šī gada sākumā, īpašnieki ir akciju sabiedrība BAO (36%), SIA KMPGB (20%), Menjoks (19,8%), SIA Correctus (16,2%), SIA Ventax (8%). Kā patiesais labuma guvējs norādīts Jānis Vilgerts.

Latvijā depozīta sistēmu – dzērienu tukšās taras nodošanu – plānots ieviest 2022. gada 1. februārī.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Tavu skaistumu! Uzvaras parkā graciozi zied krāšņās sakuras
Īsa pamācība logu tīrīšanā. Vai spodrināt logus ar avīžpapīru?
Lielas pārmaiņas dziedātājas Annijas Putniņas dzīvē
Tēmas: Latvija
Skatīt visus komentārus

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!