Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mūžībā devusies tautā mīlētā "Dueta Sandra" soliste Sandra Brīnuma
Sandra Brīnuma (1959-2017). Viņu izvadīs 14.februārī - Valentīndienā - Saulkrastu kapos plkst.11.

Mūžībā devusies tautā mīlētā "Dueta Sandra" soliste Sandra Brīnuma

Slavenības
2017. gada 10. februārī 13:08 2017. gada 10. februārī 13:08
 
Šodien – 2017. gada 10. februārī – mirusi tautā mīlētās grupas “Duets Sandra” soliste Sandra Brīnuma. Par to savā profilā sociālajā saziņas vietnē "Facebook" paziņojis viņas dzīvesbiedrs un kolēģis Andris Brīnums.

“Duets Sandra” ir laulātā pāra Sandras un Andra Brīnumu muzikālā apvienība. Pirms dažiem mēnešiem Andris Brīnums vēstīja, grupa pēc 25 gadu pastāvēšanas piedzīvojusi pamatīgas izmaiņas – to veselības problēmu dēļ atstājusi soliste un dziesmu autore Sandra Brīnuma. „Sandrai ir veselības problēmas, un viņa nevar uzstāties, taču grupas nosaukums “Sandra” aizvien pastāv. Man ir arī atrasts pagaidu variants – viens puisis, kas ir samācījies grupas repertuāru. Tas ir pagaidām, jo man pašam nav īsti skaidrības, kā rīkoties turpmāk. Uzstāšanās tagad notiek ar šo Sandras aizvietotāju. Viņš nav tautā pazīstams, tālab vārdu nav vērts atklāt. Iespējams, nāksies meklēt Sandras aizvietotāju solisti,” žurnālam “Kas Jauns” janvāra sākumā stāstīja Andris Brīnums, piebilstot, ka grupa tagad saskaras ar lielām problēmām: “Tagad vairs nav kā agrāk, viss ir daudz citādāk.

Arī koncertu ir stipri mazāk, jo, kad pasaku, ka Sandra pati nedziedās, pieteiktos koncertus man atsaka. Vairs nav tā, kā ar Sandru, kad dziedājām pa pieciem līdz desmit koncertiem nedēļā. Piedāvājumu joprojām ir daudz, bet daudzi grib oriģinālu – lai dzied Sandra. Ir teiciens, ka neaizvietojamu cilvēku nav, tomēr tagad skaidri redzams, ka šis teiciens ir maldīgs, vismaz attiecībā uz mūsu grupu.”

Sandra sirga ar ļoti retu slimību. Par to vēsta “Motus Vita Motus”, kas ir biedrības “MOTUS VITA” sociālais projekts, kas izveidots ar nolūku finansiāli atbalstīt cilvēkus ar neiromuskulārām slimībām.

Šis fonds decembra sākumā uzsāka līdzekļu vākšanu Sandras Brīnumas ārstēšanai. Lūk, kas lasāms fonda mājas lapā. “Veselības problēmas Sandras Brīnumas dzīvē sākās tieši ar balsi. Sākumā likās, ka tā ir parasta saaukstēšanās, pārgurums, un drīzumā viss pāries. Taču balss aizsmakums turpinājās un kļuva izteiktāks. Lai turpinātu dziedāt, Sandrai nācās arvien vairāk piepūlēties. Pēc pusgada ilgās kakla ārstēšanas kāds ieteica vērsties arī pie citiem speciālistiem. Tā, nejauši un negaidīti visai Sandras ģimenei izskanēja diagnoze – amiotrofā laterālā skleroze  (ALS).

Šī ir reta, neirodeģeneratīva slimība, kas skar kustību neironus galvas un muguras smadzenēs, izraisot vājumu un muskuļu masas samazināšanos, bet turpmāk arī ekstremitāšu kustīguma pieaugošu zudumu, grūtības norijot, elpojot un runājot. Kļuva skaidrs, ka dziedātājas karjera būs jāpārtrauc.

Sandras veselības problēmas samilza kā sniega pika: 2016. gada maijā arvien biežāk tirpa mēle, tad bija grūti izrunāt “R” burtu, vēlāk sieviete sāka runāt pavisam neskaidri. Strauji progresējoša kāju vājuma dēļ Sandra bija spiesta pārsēsties ratiņkrēslā. Viņa vairs nespēja pati tikt galā ar ikdienas rūpēm. Slimība progresē ļoti ātri. Sandrai steidzami nepieciešama specializēta ikdienas aprūpe un palīgaprīkojums. Lai Sandra varētu dzīvot, nepieciešama summa 11 960 EUR apmērā.” Nepieciešamā summa tika saziedota, taču tas nelīdzēja.

Diemžēl nu Sandra Brīnuma ir aizsaukta tai saulē. Kasjauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību.

Kasjauns.lv/Foto: No Izdevniecības Rīgas viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Cipule norāda, ka šodien vairs nevaram apturēt to bumbu, kas ir sākusi velties attiecībā uz hospitalizāciju 6
Latvijā trešdien jauns Covid-19 rekords - saslimuši 930 cilvēki; 11 miruši 14
Covid-19 inficēto un kontaktpersonu izvietošana viesnīcās varētu sākties ap Ziemassvētkiem 3

Мать мужа Леры Кудрявцевой произвела фурор

Бари Алибасова госпитализировали из-за передозировки виагры