Mūzika
2024. gada 20. marts, 10:44

Noklausies - jaunu dziesmu klajā laiž leģendārā grupa "Credo"

Jauns.lv

Sākot ar 18. maiju, leģendārā muzikantu apvienība "Credo" dosies vērienīgā koncertturnejā "Lido!", kas būs veltīta grupas 50 gadu jubilejai un norisināsies Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. Atzīmējot šo faktu, "Credo" ierakstījusi dziesmu "Mēs svinam".

"Reizēm mēs aizmirstam priecāties un svinēt, bet tas mums ļoti patīk, tādēļ aicinām draugus un skatītājus svinēt dzīvi! Grupas piecdesmit gadu jubileja, manuprāt, ir labs iemesls šādām svinībām," saka grupas līderis Guntis Veits.

Koncertos, kuros skanēs grupas visu laiku populārākās dziesmas un, protams, arī jaunāki skaņdarbi, piedalīsies gan grupas pamatsastāvs, gan īpašie viesi: aktrise Lelde Dreimane, dziedātājas Sandija Vīgante, Liene Šomase un Aija Andrejeva, gan grupas bijušais dalībnieks Valdis Skujiņš. Grupas skanējumu papildinās daiļvokāls – skatuviski pievilcīgās, temperamentīgās un talantīgās dziedātājas Inta Gudovska un Olga Stare (grupa "Oranžās"). 

Trijos grupas jubilejas koncertos ar īpašu programmu piedalīsies Liepājas Kamerorķestris: 18. maijā Jelgavas brīvdabas koncertzālē "Mītava" Pasta salā, 25. maijā Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" un koncertā 1. augustā Dzintaru koncertzālē.

"Katrā pilsētā koncerta programma un viesu sastāvs atšķirsies, tāpēc, ja vēlaties to visu dzirdēt klātienē, iesakām nākt uz vairākiem koncertiem," aicina Guntis Veits, piebilstot, ka speciāli koncertiem būs izveidota īpaša skaņas un gaismu partitūra.

Par godu grupas jubilejai klajā nācis arī albums, kurā apkopotas populārākās dziesmas no "Credo" repertuāra. To varēs ekskluzīvi iegādāties tikai koncertu norises vietās, tāpat pēc koncertiem būs iespēja saņemt mūziķu autogrāfus un kopā ar viņiem nofotografēties. 

Koncertos piedalīsies mūziķi Guntis Veits (balss, ģitāra), Armands Alksnis (ģitāra), Aivars Vīksna (basģitāra) un Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti).

Grupas "Credo" 45 gadu jubilejas koncerti Liepājā

2019. gada 11. maijā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izskanēja divi grupas "Credo" 45 gadu jubilejas koncerti "Credo 45 / Zelta ...

gallery icon

Grupas pirmsākumi meklējami 1974.gada beigās, kad skolasbiedri – no "Līviem" aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins, uzsāka kopīgus mēģinājumu. Nedaudz vēlāk grupa kļuva par Liepājas kokapstrādes kombināta "Baltija" vokāli instrumentālo ansambli un zem šī nosaukuma darbojās līdz 1979. gadam, kad oficiāli tika apstiprināts nosaukums "Credo".