Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dziedātāja Ieva Sutugova, saņemot Latvijas Universitātē bakalaura diplomu. (Foto: no privātā arhīva)

Dziedātāja Ieva Sutugova kļuvusi par augsti izglītotu dāmu

Slavenības
2023. gada 1. decembrī 14:33 2023. gada 1. decembrī 14:33
  Santa Sergejeva
Dziedātāja Ieva Sutugova nodevusi maģistra darbu, ko šonedēļ aizstāv par sev ļoti tuvu tēmu - "Pedagoģiskais atbalsta modelis pusaudžiem ar migrēnu", kas ir tapis Latvijas Universitātes maģistra studiju programmā Izglītības zinātnes.

Kā vēsta žurnāls "Kas Jauns", dziedātāja pilna laika klātienē maģistrantūras budžeta grupā iestājās bērniņa gaidību laikā. Ievas Sutugovas dēls Austris pasaulē nāca pagājušā gada rudenī, bet dziedātāja turpināja maģistrantūras studijas: “Brīžiem gāja grūti, īpaši tad, kad Austris piedzima, bet pedagogi bija pretimnākoši, un visus darbus nodevu laikus. Uz koncertiem ņēmu līdzi datoru, brīvajos brīžos tulkoju ārzemju pētījumus par migrēnu.


“Esmu izveidojusi informatīvu bukletu par to, kā atpazīt migrēnu un kā palīdzēt,” atklāj Ieva un norāda: “Par migrēnu joprojām ir ārkārtīgi daudz aizspriedumu arī pedagogu vidū. Kā vienmēr aktīvs, smaidīgs un skrejošs bērns pēkšņi var palikt nefunkcionējošs? Gan jau vienkārši nevēlas kaut ko darīt. Tā var būt, un to sauc par migrēnas lēkmi. Ja viss notiek brīnišķīgi, labi un pareizi, tad, iedzerot pareizos migrēnas medikamentus un atpūšoties, bērns diezgan drīz atkal var funkcionēt.

Es pati skolā esmu saskārusies ar aizvainojumiem un neticību migrēnas lēkmju dēļ.

Ja migrēna ir, to nevar izārstēt, bet var labi iepazīt, lai zinātu konkrētus darbības soļus. Man palīdz savu migrēnas izraisītāju atpazīšana – ir jāsaprot, kas ir tie trigeri. Jo vairāk stresa, jo biežāk migrēnas. Konkrēti ēdieni var to izraisīt, alkoholiski dzērieni, pirts apmeklējums un citas lietas. Man ļoti bieži bija tā, ka ir mierīga diena, ir izvēdināta istaba un uzklāta tīra gultasveļa, aizeju laikus gulēt bez telefona, bet pēkšņi pamostos no tā, ka četros piecos no rīta ir sākusies migrēna, un nezini no kurienes, piecelies jau beigts,” tā nesen intervijā žurnālam "Rīgas Viļņi" atklāja dziedātāja.

Saistītās ziņas

"Latvijas sirdsdziesmas" uzvarētājas Ievas Sutugovas dzīvē krasas pārmaiņas
Dziedātāja Ieva Sutugova: "Māmiņas ir supercilvēki"
Ieva Sutugova atkal kopā ar bijušo vīru, un abi jau auklē mazuli

Citas interesantākās ziņas un notikumus lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!

Citi šobrīd lasa

FOTO: masonu noslēpumi Rīgas centrā: Latvijā top brīvmūrniecības muzejs - tā kolekcija ir apbrīnas vērta
Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 3
Latvijā dota "zaļā gaisma" "Putina vēlēšanām" 3