Vesterna "Rust" traģiskā filmēšanas diena, kurā Boldvins nošāva operatori

gallery icon
14
Slavenības
2023. gada 21. aprīlis, 08:43

Boldvinam atceļ apsūdzību saistībā ar operatores nošaušanu

Jauns.lv/LETA

Prokuratūra ASV Ņūmeksikas štatā atcēlusi kriminālapsūdzības Holivudas aktierim Alekam Boldvinam saistībā ar operatores Halinas Hačinsas nošaušanu 2021.gada oktobrī Ņūmeksikā filmas "Rust" uzņemšanas laukumā.

"Mēs nevaram turpināt, ņemot vērā pašreizējos laika ierobežojumus un faktus un pierādījumus, kurus pašreizējā formā iesniegušas tiesībsargājošās institūcijas," apsūdzības atcelšanu apstiprināja prokurori, paziņojot, ka Boldvinam tiks atceltas apsūdzības nogalināšanā aiz neuzmanības. Vienlaikus prokuroru paziņojumā uzsvērts, ka izmeklēšana turpinās un apsūdzības var atjaunot.

Prokuratūra saņēmusi jaunu informāciju, kas liecina, ka Boldvina izmantotais ierocis pirms piegādes "Rust" filmēšanas komandai ir pārveidots, atklājuši trīs lietai pietuvināti avoti, kuru rīcībā esošā informācija liecina, ka vēsturiskā ieroča - "Colt .45" - replika tika aprīkota ar jaunu revolvera mēlīti, kas palielina nepareizas izšaušanas iespējamību, kā iepriekš arī bija apgalvojis Boldvins.

Aktieris vienmēr ir uzstājis, ka nenospieda mēlīti, kad vecā koka baznīcā lauku īpašumā Santafē notika incidents, kurā tika ievainots arī mazbudžeta vesterna režisors Džoels Souza.

Aleka un Hilarijas Boldvinu ģimene Ņujorkā 2022. gada pavasarī

gallery icon
16

Pirms trim nedēļām nomainījās prokuroru komanda, kuriem bija jāsagatavo lieta pirms 3.maijā gaidāmās pirmstiesas sēdes, kurā tiks izlemts, vai apsūdzībai ir pietiekami daudz pierādījumu lietas izskatīšanai tiesā.

65 gadus vecā Boldvina advokāti pauda prieku par apsūdzību atcelšanu, paužot cerību, ka "traģiskā negadījuma fakti un apstākļi tiks pienācīgi izmeklēti".

Janvāra beigās apsūdzības tika izvirzītas Boldvinam, ieroču pārzinei Hannai Gutjeresai-Rīdai un režisora asistentam Deividam Halsam.

Martā Halss tiesai iesniedza "nolo contendere" paziņojumu, kas nozīmē, ka viņš savu vainu neatzīst, bet ir gatavs pakļauties tiesas spriedumam.

Anonīmie avoti informēja, ka Gutjeresa-Rīda, kura ir atzinusi, ka pielādēja Boldvina ieroci, joprojām tiek apsūdzēta kriminālnoziegumā.

2021.gada oktobrī Ņūmeksikā filmas "Rust" mēģinājumā Boldvins turēja pistoli "Colt", kad no tās tika izšauta īsta lode, kas trāpīja Hačinsai, laupot viņai dzīvību. Kā skaidrojis Boldvins, viņam teikts, ka ierocī nav īstu patronu, turklāt viņam dots norādījums pavērst ieroci Hačinsas virzienā, operatorei gatavojoties uzņemt filmas skatu.