Mūzika
2023. gada 30. janvāris, 15:28

Video ieskats "Muzikālās bankas 2022" finālšova aizkulisēs

Jauns.lv

Ieskats Daugavpils Olimpiskajā centrā, kur aizvadītās nedēļas nogalē notika "Muzikālās bankas 2022" finālšovs. Jauns.lv video sniedz iespēju palūkoties grimētavā, paklausīties muzikantu jokus un aplūkot atsevišķu mākslinieku noskaņošanos pirms kāpšanas uz skatuves.

"Muzikālās bankas 2022" finālšovā 28. janvārī Daugavpils Olimpiskajā centrā par aizvadītā gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā tika atzīta grupas "Citi zēni" dziesma "Lieka štuka". Otrajā vietā ierindojās "Sudden Lights" ar kompozīciju "Laternas", bet trešajā – "The Sound Poets" dziesma "Pie vienas uguns".

Par gada vērtīgākas dziesmas titulu šovakar sacentās 15 klausītāju iemīļotākās un ekspertu atzinību guvušās kompozīcijas. Visi „Muzikālās bankas” finālisti saņēma īpaši veidotas piemiņas balvas. Šī gada balvas autors ir mākslinieks Armands Jēkabsons. Balvas ir unikāla piemiņa labākajiem un tiek veidotas atbilstoši finālšova konceptam.

"Muzikālās bankas 2022" aizkulises; 2023. gada 28. janvārī

"Muzikālās bankas 2022" aizkulises; 2023. gada 28. janvārī

gallery icon
270

Pēc "Muzikālās bankas 2022" noslēguma ceremonijas finālbalsojuma klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās sekojošā secībā:

1. vieta – „Lieka štuka” – „Citi Zēni”

2. vieta – „Laternas” – „Sudden Lights”

3. vieta – „Pie vienas uguns” – „The Sound Poets”

10. vieta – „Mīlestības kontrabanda” – MARTA

11. vieta – „Brīnišķīga diena” – Dons, rolands če

12. vieta – „Ko vairāk man vajag” – MESA

13. vieta – „Kur saule” – Aminata, Būū

14. vieta – „Zelta važas” – Dārta Stepanova

15. vieta – „Sarunāsim parunāt”  – Miks Dukurs, Veiv

Ja vērtētu tikai ekspertu padome, tad pirmā vieta būtu Shipsea izpildītajai „Pie upes”, otrā vieta – grupas „Citi Zēni” dziesmai „Lieka štuka”, bet trešo vietu ieņemtu grupa „The Sound Poets” ar kompozīciju „Pie vienas uguns”.

Ieskats "Muzikālajā bankā 2022"

"Muzikālās bankas 2022" finālšovā 28. janvārī Daugavpils Olimpiskajā centrā par aizvadītā gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā atzīta grupas "Citi ...

gallery icon
105

Savukārt paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā lika „The Sound Poets” dziesmu „Pie vienas uguns”, otrajā – „Lieka štuka”, ko izpilda „Citi Zēni”, bet trešo vietu pēc mūziķu domām pelnījusi Shipsea „Pie upes”.

Jau ziņots, ka „Muzikālās bankas” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās kārtās dziesmas vērtēja „Muzikālās bankas” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv. Savukārt trešajā, noslēdzošajā balsojuma kārtā, tika summēti pirmo divu kārtu un tiešraides telefonbalsojuma rezultāti.

Par „Muzikālo banku”

„Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā „Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli „Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. Šogad aptauja notiek jau 23. reizi.