Latvijas Nacionālajā teātrī atklāj jauno sezonu

gallery icon
147
2022. gada 2. augusts, 17:25

FOTO: Latvijas Nacionālajā teātrī atklāj jauno sezonu

Jauns.lv

Otrdien, 2. augustā, Latvijas Nacionālajā teātrī tika atzīmēts jaunās sezonas atklāšanas pasākums.

Latvijas Nacionālā teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgā sapulcē atklātu 104.sezonu un pasniegtu ceļojošās teātra balvas.

Latvijas Nacionālais teātris par 103.sezonas labāko iestudējumu uz Lielās skatuves atzinis Frīdriha Šillera "Ferdinands un Luīze" Ditas Lūriņas režijā.

Par pagājušās sezonas labāko izrādi mazajos spēles laukumos atzīta Viļņa Vēja skatuves versija pēc Patrīcijas Haismitas un Kreiga Vernera darbu motīviem "Svešinieki vilcienā". Iestudējuma, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada 14.septembrī, režisors ir Vladislavs Nastavševs.

Savukārt aktrises Veltas Līnes ceļojošo balvu "Antas Klints gredzenu" par Intas un Magdalēnas lomām izrādē "Vīrs, kas zināja čūskuvārdus" un Lēdijas Milfordas lomu izrādē "Ferdinands un Luīze" saņēma Agnese Budovska.

Elzas Radziņas kulonu par Majas Ņitovskas lomu izrādē "Sievietes daļas" saņēma Laura Siliņa, bet Kārļa Sebra gredzenu par Jāsona lomu izrādē "Mazā naudiņa" saņēma Kaspars Zvīgulis. Savukārt Ieviņas un Kārlēna šķiltavas kā labākā jaunā aktrise saņēma Ieva Aniņa.

Nodarbinātākie aktieri, kas 103.sezonā piedalījušies visvairāk iestudējumos, ir Daiga Gaismiņa un Egils Melbārdis.

Jauns mākslinieciskais vadītājs

Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis režisors Elmārs Seņkovs, šodien preses konferencē žurnālistus informēja teātra direktors un režisors Jānis Vimba.

Seņkovs pavēstīja, ka uzaicinājumu kļūt par Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju viņš saņēma pirms mēneša. Izvērtējot ieguvumus un zaudējumus, viņš aplēsis, ka ieguvumu ir daudz vairāk un atteikties no tāda piedāvājuma, Seņkova ieskatā, būtu dīvaini.

Jaunais Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs norādīja, ka ieņemt šo amatu ir liels pagodinājums. Turklāt viņu ar teātri saista gara vēsture - Nacionālajā teātrī tapuši 16 Seņkova iestudējumi.

Tā kā šī ir Seņkova pirmā darba diena jaunajā amatā, viņš uzsvēra, ka par gaidāmajām pārmaiņām vēl ir pāragri runāt, jo gaidāmā sezona jau ir saplānota un gatava.

Jauni iestudējumi

Jaunajā sezonā Nacionālā teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos pieci iestudējumi.

Lielajā zālē būs skatāmi divi režisores Ināras Sluckas iestudējumi - "Aizliegtais pianīns" un "La Kritusī". Tāpat pirmizrādi piedzīvos režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova iestudējums bērniem "Pinokio piedzīvojumi".

Pirmizrādi jaunajā sezonā piedzīvos arī režisora Valtera Sīļa iestudējums "Debesjums" un teātra mākslinieciskā vadītāja, režisora Elmāra Seņkova iestudējums "Ričards. Nekā personīga".

Savukārt Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi - ukraiņu režisores Larisas Semirozumenko izrāde "Suņa māja", režisora Jāņa Znotiņa "Divas pasaules" un Suhanova "Baltiešu armija".

Arī Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi - režisores Ingas Tropas izrāde "Naži vistās", režisores Elīzas Dombrovskas "Tālab zied pasta nams" un Sīļa iestudējums "Terors".

104.sezonā teātris ir atgriezies pie abonementu sistēmas.

Teātra jaunā sezona sāksies nākamnedēļ, 11.augustā, ir izrādi "Pūt, vējiņi!" Elmāra Seņkova režijā. Teātra direktors un režisors Jānis Vimba norāda, ka tas ir absolūti nepieciešams punkts, kas ir jāpieliek, jo vakarā, kad pirmo reizi Covid-19 pandēmijas ietekmē aizvēra teātri, uz tā skatuves tika spēlēts "Pūt, vējiņi!".

"Mums šķieta, ka mēs neesam līdz galam skatītājiem atdevuši visu to, ko mēs no teātra puses varētu dot. Šīs būs pēdējās reizes, kad izrāde tiek spēlēta," sacīja Vimba.