Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kad Delaviņjai pievērsās fotogrāfi, modele novilka žaketi, atklājot savu kailo augumu, kas laistījās zeltā. (Foto: Anthony Behar/Sipa USA/ Vida Press)

Modele Kara Delaviņja uz sarkanā paklāja bez bēdu atrāda savu psoriāzi 2

Sarkanais paklājs
6. maijā 11:25 2022. gada 6. maijā 11:25
  Jauns.lv
Mūsdienās parādās aizvien vairāk drosmīgu sabiedrībā populāru cilvēku, kuri nebaidās un nevairās atklāt savus šķietamos "trūkumus". Gadiem ilgi modes pasaule centusies retušēt modeļu ādas nepilnības, tāpēc jo īpaši drosmīgs šķiet pasaulslavenās modeles Karas Delaviņjas iznāciens uz sarkanā paklāja "Met Gala" ballē.

Angļu modele un aktrise uz Metropolitēna muzeja Kostīmu institūta balles "Met Gala" sarkanā paklāja izgāja, tērpusies sarkanā kostīmā. Kad Delaviņjai pievērsās fotogrāfi, modele novilka žaketi, atklājot savu kailo augumu, kas laistījās zeltā.

Vērīgākie pamanīja, ka vienīgais, kas nebija apklāts ar mirdzošu zelta krāsu, bija Delaviņjas tetovējumi un psoriāzes pleķi virs un ap elkoņiem.

Ādas slimības izraisītie sarkanie plankumi, kas nereti ir niezoši un zvīņaini, bija redzami modeles roku iekšpusē un aizmugurē, un tie mērķtiecīgi bija atstāti atklāti.

Šī nav pirmā reize, kad modele neļauj psoriāzei mainīt viņas dienas plānus. 2013. gadā, Parīzes modes skates aizkulisēs viņa atklāja, ka slimība uzliesmo tieši saspringtā laikā, kad ir daudz jāstrādā. "Tā ir pa visu manu ķermeni," viņa sacīja. "To nevar izārstēt, ir vienkārši jāpaņem brīvdiena."

Dažus gadus vēlāk Delaviņja intervijā laikrakstam "The Times" atklāja, ka daži kolēģi baidījušies, ka viņas psoriāze ir lipīga. "Cilvēki vilka cimdus un negribēja man pieskarties, jo domāja, ka tā ir, piemēram, spitālība vai kas cits," viņa sacīja.

Iepriekš par savu pieredzi ar psoriāzi atklāti stāstījusi arī sabiedrības dāma Kima Kardašjana, kura slimību mantojusi no mātes Krisas Dženeres, dziedātājas Sindija Lopere un Lianna Raimsa, aktrise Keitija Louza.

Saistītās ziņas

Biedējošā diagnoze – psoriāze: populārākie mīti un fakti
"Āda krita nost gabaliem!" - pasaules popzvaigzne Sindija Lopere atklāti par psoriāzes postu 15
Kima Kardašjana nekautrējoties atrāda savu psoriāzes skarto seju 5

Psoriāze ir bieži sastopama hroniska autoimūna sistēmiska slimība, no kuras cieš vairāk nekā 125 miljoni cilvēku visā pasaulē. Psoriāze var parādīties jebkurā vecumā, un tās simptomi visuzskatāmāk ir novērojami uz ādas.

Psoriāzei ir tendence būt cikliskai - uzliesmot dažas nedēļas vai mēnešus, bet pēc tam uz kādu laiku mazināties.

Svarīgi ir atcerēties, ka psoriāze nav infekcijas slimība - tā nav lipīga.

 

Citi šobrīd lasa

Kā latviešu aktrises pazaudēja Emīlijas Benjamiņas māsas briljanta gredzenu 1
VIDEO: basketboliste Liene Jansone izrāda ģimenes māju, kur sadzīvo trīs paaudzes
“Vai jūs varētu atkārtot, kā jālieto šie medikamenti?” Ārsts pacientam uzdod šķietami muļķīgus jautājumus
Skatīt visus komentārus