"Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremonija

Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" ceremonijā šogad ar astoņām balvām triumfēja Dāvja Sīmaņa filma "Gads pirms kara", tomēr par labāko ...

gallery icon
261
Kino
2022. gada 28. februāris, 00:28

FOTO: kinoļaudis pulcējas "Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremonijā

Jauns.lv / LETA

Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" ceremonijā šogad ar astoņām balvām triumfēja Dāvja Sīmaņa filma "Gads pirms kara", tomēr par labāko režisori tika atzīta Laila Pakalniņa par filmu "Spogulī".

"Gads pirms kara" tika atzīta par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu, par labākajiem savā kategorijā tika atzīti arī filmas scenāristi Sīmanis, Tabita Rudzāte un Uldis Tīrons un operators Andrejs Rudzāts, kuram šī balva piešķirta arī par darbu daudzsēriju filmā "Emīlija. Latvijas preses karaliene".

Dāvja Sīmaņa filmas "Gads pirms kara" uzņemšanas aizkulises

Ieskats režisora Dāvja Sīmaņa filmas "Gads pirms kara" uzņemšanas aizkulisēs.

gallery icon
56

Par labāko aktieri galvenajā lomā tika atzīts filmā "Gads pirms kara" tēlojušais Petrs Buhta (Peter Buchta), labākais aktieris otrā plāna lomā bija Lauris Dzelzītis, labākā filmas māksliniece - Kristīne Jurjāne, labākā grima māksliniece - Aija Beata Rjabovska, bet labākais skaņu režisors - Sauļus Urbanavičs (Saulius Urbanavicius).

Režisoru kolektīva veidotā filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" saņēma balvu kā labākā daudzsēriju filma, bet labākā aktrise galvenajā lomā ir Guna Zariņa par Emīlijas Benjamiņas atveidošanu.

Daudzsēriju spēlfilmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmizrāde

Pirmdien, 20. septembrī, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvoja studijas "Mistrus Media" un režisoru Anda Miziša, Kristīnes Želves un Dāvja Sīmaņa ...

gallery icon
203

Režisores Martas Elīnas Martinsones filma "Tizlenes" tika atzīta par labāko debijas filmu un labākās kostīmu mākslinieces balvu par darbu šajā filmā saņēma Jūlija Volkinšteine.

Filmas "Tizlenes" pirmizrāde kinoteātrī "Forum Cinemas"

25. augustā kinoteātrī "Forum Cinemas" pirmizrādi piedzīvoja pašmāju komēdija "Tizlenes". Plašākai auditorijaitā būs skatāma jau 27. augustā.

gallery icon
82

Pakalniņas "Spogulī" montāžas režisore Ieva Veiverite (Ieva Veiveryte) tika atzīta par labāko montāžas režisori.

Kategorijā labākā īsmetrāžas spēlfilma triumfēja režisora Jāzepa Podnieka filma "Negaiss", bet par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu atzīta Paula Ķestera filma "Pārceltuve".

Kategorijā labākā animācijas filma uzvarēja režisores Māras Liniņas un mākslinieces Ūnas Laukmanes "Čuči, čuči", par labāko animācijas filmas režisoru kļuva Edmunds Jansons par "Goda sardze", bet labākā animācijas filmas mākslinieka balvu saņēma Jurģis Krāsons.

Par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu tika atzīta režisora Andreja Verhoustinska filma "Delle", labākais dokumentālās filmas režisors ir Ivars Zviedris ar filmu "Uz neredzīti, Brasa!", bet par labāko dokumentālo filmu operatoru atzīts Valdis Celmiņš par darbu filmā "Es piedzimu Rosellīni".

Labākā aktrise otrā plāna lomā ir Agnese Budovska par darbu filmā "Wild East. Kur vedīs ceļš", bet labākās komponistes balvu ieguva Santa Ratniece par mūziku ungāru režisora Deneša Naģa spēlfilmai "Dabiskā gaismā".

Latviešu vesterna "Wild East. Kur vedīs ceļš" pirmizrāde

2021. gada 6. oktobrī kino "Splendid Palace" notika latviešu vesterna "Wild East. Kur vedīs ceļš" pirmizrāde.

gallery icon
200

Par labāko studentu filmu tika atzīta režisores Līvas Polkmanes filma "Priekuļu miljonāri".