Elzas Gaujas komēdijas "Mamma vēl smaida" filmēšana

Režisores Elzas Gaujas komēdijas "Mamma vēl smaida" filmēšana 2021. gada martā.

gallery icon
42
Kino
2021. gada 9. aprīlis, 10:44

Noslēgusies Elzas Gaujas melnās komēdijas filmēšana. Ieskaties uzņemšanas aizkadru FOTO

Jauns.lv

Martā noslēgusies filmēšana Elzas Gaujas režisētajai melnajai komēdijai "Mamma vēl smaida", kas ir kļuvusi par pirmo nākamās paaudzes televīzijas "Go3" oriģinālfilmu un uz kino ekrāniem nonāks jau nākamā gada ziemā. Filma stāsta par trim māsām, kuras jumta bagāžniekā ved cauri Eiropai pēkšņi aizsaulē devušos māmiņu, apejot repatriācijas izdevumus.

Anekdotiskais un reizē aizkustinošais stāsts, kas balstās trīs spilgtu aktrišu — Antas Aizupes, Baibas Brokas un Daigas Kažociņas — aktierspēlē, martā ir veiksmīgi piedzīvojis filmēšanas perioda noslēgumu, kaut gan vairākkārt ir gandrīz nācies uzņemšanu atcelt.

foto: Publicitātes
Anekdotiskais un reizē aizkustinošais stāsts balstās trīs spilgtu aktrišu — Antas Aizupes, Baibas Brokas un Daigas Kažociņas — aktierspēlē.

“Es tik daudz smējusies un raudājusi neesmu vēl nekad,” atzīst “Mamma vēl smaida” režisore Elza Gauja. “Filmēšanas periodā bija vairākas filmēšanas dienas, kas gandrīz “nobruka”, grupā parādoties vienai otrai kontaktpersonai. Tomēr mums izdevās būt visur un tādā sastāvā, kādā tas bija iecerēts. Paralēli pandēmijai pamatīgs izaicinājums bija arī negaidīti bargā ziema, ņemot vērā, ka gandrīz visa filmas darbība norit uz lielceļa, nevis siltās iekštelpās,” stāsta filmas producents Andris Gauja.

Filmas gaitā māsas mēģina slepus pārvest māmiņas mirstīgās atliekas no Somijas vidienes cauri Igaunijai uz dzimto Vaivaru kapiem. Pandēmija filmēšanas plānos ieviesusi savas korekcijas, tāpēc filmas veidotāji dažādas Ziemeļvalstu lokācijas “viltojuši” tepat Latvijā. “Domāju, ka skatītājiem varētu būt interesanti pamēģināt atšifrēt, kur un kā esam mānījušies,” spriež režisore Elza Gauja.

foto: Publicitātes
Režisore Elza Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs.

Studijas “Riverbed” producētā melnā komēdija, kas top ar Nacionālā Kino centra un Kultūras ministrijas atbalstu, pirmizrādi kinoteātros piedzīvos jau nākamajā ziemā. Savukārt vēl plašākam skatītāju lokam tā būs pieejama ne vien Latvijā, bet arī Igaunijā un Lietuvā nākamās paaudzes televīzijā “Go3“ 2022. gada pavasarī, vēlāk – kanālā TV3.

“Pagājušajā gadā mēs skatītājiem pirmo reizi piedāvājām “Go3” oriģinālseriālus, un redzam, ka mūsu skatītāji tos ļoti novērtē. Latvijā vislielāko atzinību saņēma patiesu notikumu iedvesmotais seriāls “Tunelis”, kura pirmizrāde bija 2020. gada decembrī. Tādēļ arī turpmāk vēlamies paplašināt kvalitatīva un izklaidējoša vietēji ražotā satura pieejamību ikvienam “Go3” lietotājam un esam pārliecināti, ka jau 2022. gada pavasarī varēsim skatītājiem piedāvāt vienu no tiem – melno komēdiju “Mamma vēl smaida”, pauž “Go3” mārketinga vadītājs Ivars Lubāns.

foto: Publicitātes
Anta Aizupe, Baiba Broka, Daiga Kažociņa un Lidija Pupure.

Melnās komēdijas “Mamma vēl smaida” scenāriju veidojusi Rasa Bugavičute-Pēce un Elza Gauja ciešā sadarbībā ar filmas galvenajām aktrisēm Antu Aizupi, Baibu Broku un Daigu Kažociņu, kā arī vīriešu lomu atveidotājiem Jāni Skuteli un Matīsu Budovski. Savukārt izaicinājumu nospēlēt nelaiķa māmiņas lomu pieņēmusi Dailes teātra veterāne Lidija Pupure. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks — Jānis Bijubens, tērpu māksliniece — Līga Krāsone, bet grima māksliniece — Dzintra Bijubena.