Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princis Čārlzs ar vecāko dēlu princi Viljamu. Kurš būs nākamais Lielbritānijas karalis? (Foto: CAMERA PRESS/Mark Stewart / Vida Press)

Briti vēlas, lai princis Viljams kļūtu par karali, nevis Čārlzs

Slavenības
8. aprīlī 05:24 2021. gada 8. aprīlī 05:24
  Jauns.lv
Jaunākā Lielbritānijā veiktā aptauja liecina, ka lielākā daļa britu gribētu par savu karali redzēt princi Viljamu, kurš šobrīd ir otrais rindā uz troni, nevis Velsas princi Čārlzu, kuram tronis pienāktos kā pirmajam likuma kārtībā.

Velsas princis Čārlzs ar sievu Kornvolas hercogieni Kamillu, karaliene Elzibete II ar vīru Edinburgas hercogu princi Filipu un princis Viljams ar sievu Kembridžas hercogieni Ketrīnu. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Par to, ka daudzi vēlētos redzēt princi Viljamu kā nākamo karali, tiek runāts jau gadiem ilgi. Ne reizi vien izskanējušas arī tenkas, ka Viņas Majestāte Elizabete II gatavojoties atteikties no troņa par labu mazdēlam vai novēlējusi to testamentā Viljamam, apejot gadsimtiem senas troņa mantošanas tradīcijas. Taču līdz šim visas šis runas izrādījušās baumas. Taču nesen Lielbritānijā veikta aptauja, kurā noskaidrots, ka ar 20 procentu lielu pārsvaru respondenti vēlas tronī redzēt Viljamu, nevis Čārlzu.

Aptauja veikta šogad laika posmā no 31. marta līdz 1. aprīlim un tajā aptaujāti 1,590 respondentu. Tajā par favorītu atzīts princis Viljams, kuram briti vislabprātāk novēlētu troni pēc tam, kad karalienes Elizabetes II valdīšanas laiks būs beidzies.

Aptaujas rīkotāju, kompānijas “Deltapoll” veiktajā pētījumā secināts, ka 38 gadus vecais Kembridžas hercogs pārspēj Velsas princi par visnotaļ vērā ņemamiem 20 procentiem. Viljamu kā karali vēlas redzēt 47 procenti respondentu, kamēr Čārlza kāpšanu tronī gaida vien 27 procenti aptaujāto. Aptaujas veicēji norāda, ka apkopotie dati atspoguļojot visus Lielbritānijas pieaugušos iedzīvotājus kopumā.

Šāds rezultāts, protams, ir trieciens Bakingemas pilij, ņemot vērā centienus (to skaitā PR stratēģiju) izpelnīties sabiedrības labvēlību pret 72 gadus veco troņmantnieku. Runā, ka pils sūri un grūti piestrādājot, lai atjaunotu Velsas prinča labo slavu divas desmitgades pēc šķiršanās no princeses Diānas, kas sekoja pēc skandalozajām atklāsmēm par prinča sānsoļiem.

41 procents respondentu uzskata, ka Viņas Majestātei karalienei Elizabetei II ir jāpaliek tronī, līdz pienāks viņai atvēlētais laiks doties mūžībā, bet 27 procenti aptaujāto domā, ka viņai vajadzētu atteikties no troņa, ja veselības problēmas liegs pildīt pienākumus. Savukārt 21 procents uzskata, ka viņai vajadzētu atteikties no troņa, arī esot pie labas veselības. Viņas Majestāte šā gada 21. aprīlī atzīmēs savu 95. dzimšanas dienu.

Gados jauni pieaugušie vēlas, lai troņa mantošanas rinda “apietu” kā princi Čārlzu, tā nākamo troņmantnieku princi Viljamu. Viņi vēlas redzēt princi Hariju, kurš ir tikai sestais troņmantnieku rindā, kā nākamo karali. No respondentiem, kas vēlas Saseksas hercogu redzēt kāpjam tronī, 23 procenti ir mileniāļi jeb jauni cilvēki vecumā no 24 līdz 40 gadiem, bet tikai pieci procenti ir tā sauktie būmeri – cilvēki vecumā no 57 līdz 75 gadiem.

18 procenti aptaujāto uzskata, ka no monarhijas kā tādas vispār nav jēgas un to vajadzētu gāzt. Līdz ar to esot lieka diskusija par to, vai tronī pēc karalienes Elizabetes II kāps Čārlzs, Viljams, Harijs vai vēl kāds cits.

Paralēli aptaujai par to, kuru tauta vēlētos redzēt par karali, princi Čārlzu vai princi Viljamu, respondenti lūgti izteikties arī par prinča Harija un Meganas Mārklas interviju Oprai Vinfrijai. 51 procents uzskata, ka viņu atklāsmes ievērojami iedragājušas karaliskās ģimenes reputāciju, savukārt 31 procents domā, ka šī saruna neko nav mainījusi. Lielākā daļa no tiem, kas uzskata, ka Saseksas hercogu intervija sabojājusi karaļnama reputāciju, ir vecāka gada gājuma pieaugušie.

Citi šobrīd lasa

Dānija atteicās no "AstraZeneca" vakcīnas. Kas notiks ar neizlietotajām devām? 8
Pirmdien atklāti 688 jauni Covid-19 gadījumi; 15 cilvēki miruši, tostarp - gados jauns sasirgušais 4
Paveikta unikāla 8 stundu operācija 38 gadus vecam vēža pacientam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā 1
Pievienot komentāru

Владислав Галкин: тайна его смерти до сих пор не раскрыта

Потеря за потерей: в день похорон принца Филиппа скончался близкий друг Елизаветы II