Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princis Harijs ar sievu Meganu Mārklu un vecmāmiņu karalieni Elizabeti II. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Princis Harijs vēlas, lai karaļnams atvainojas Meganai 3

Slavenības
6. aprīlī 15:15 2021. gada 6. aprīlī 15:15
  Jauns.lv
Saskaņā ar ārvalstu medijos izskanējušo informāciju, princis Harijs pieprasa no savas ģimenes atvainošanos par to, kā tā izturējusies pret viņa sievu Meganu Mārklu. Un šajā jautājumā “neesot gatavs atkāpties”.

Prinča Harija un Meganas Mārklas intervija, ko viņi sniedza Oprai Vinfrijai aizvadītajā mēnesī, nesaskaņas ģimenē tikai vairojusi.

Daudzi eksperti ir pārliecināti, ka intervijas radītās sekas ir neatgriezeniskas un Harijam, visticamāk, vairs neizdosies atjaunot sirsnīgas attiecības ne ar brāli princi Viljamu, ne tēvu princi Čārlzu.

Lai gan šķiet, ka Harijs pa šo gadu ir iedzīvojies Kalifornijā, pieņēmis pat divus darba piedāvājumus, karaļnama eksperti uzskata, ka viņš nav noskaņots aizmirst par karaļnamā piedzīvotajām pārestībām.

Eksperti norādījuši, ka princis esot pieprasījis “atvainošanos” no karaliskās ģimenes par, viņaprāt, nekorektu izturēšanos pret savu sievu Meganu Mārklu.

Saistītās ziņas

Ekspertu viedoklis: pēc intervijas Meganai un Harijam būs grūti tikt Holivudas elitē 2
Megana Mārkla devusies trīspadsmit ārzemju ceļojumos, lai gan apgalvo, ka pils viņai atsavinājusi pasi 3
Privātas lidmašīnas, nodokļu maksātāju nauda… 10 jautājumi, ko Opra Vinfrija nepajautāja Harijam un Meganai 3

Viens no galvenajiem strīda iemesliem ir par iespējamo rasistisko komentāru, ko viens no karaliskās ģimenes pārstāvjiem izteicis par Meganas un Harija dēla Ārčija ādas krāsu vēl pirms bērna piedzimšanas.

Vēlāk Opra Vinfrija apstiprināja, ka šo piezīmi nav izteikusi ne karaliene, ne viņas vīrs Edinburgas hercogs princis Filips. Viņai to apliecinājis pats Harijs.

Pāris intervijā arīdzan norādīja, ka laikā, kad pirmdzimtā gaidību laikā Meganu mocījušas domas par pašnāvību, ģimene liegusi viņai profesionālu psiholoģisku palīdzību.

Kāda no karaļnamam pietuvinātām personām izdevumam “Us Weekly” apliecinājusi, ka pēc visa tā princis Harijs tagad pieprasot karalisko ģimeni atvainoties viņa sievai.

“Problēma ar Hariju ir tāda, ka viņš ir pieķēries domai, ka taisnība ir viņa pusē,” norādījis zinātājs. “Viņš neatkāpsies, līdz nebūs sagaidījis atvainošanos no savas ģimenes.”

Pagaidām vienīgajā oficiālajā paziņojumā, ko izplatījusi Bakingemas pils saistībā ar Opras Vinfrijas interviju, teikts, ka apvainojumus rasismā ģimene uztver ļoti nopietni un šo jautājumu izskatīs privātā lokā.

Karalienes vārdā izplatītajā Bakingemas pils paziņojumā norādīts, ka “dažas atmiņas varētu atšķirties” rasisma jautājumā.

“Visa ģimene ir sarūgtināta, uzzinot, cik izaicinājumu pilni Harijam un Meganai bijuši daži pēdējie gadi,” teikts pils oficiālajā paziņojumā.

“Izskanējušie apgalvojumi, jo īpaši, kas skar rases jautājumu, dara raizes. Lai gan dažas atmiņas var atšķirties, jautājums tiek uztverts ļoti nopietni un to izskatīs ģimenē privāti.”

“Harijs, Megana un Ārčijs vienmēr būs ģimenē ļoti mīlēti,” norādīts oficiālā paziņojuma noslēgumā.

Par atkāpšanos no karalisko pienākumu pildīšanas Saseksas hercogi paziņoja 2020. gada janvārī, savukārt šā gada februārī, pēc gadu dotā apdomāšanās laika, pils paziņojusi, ka pāris neatgriezīsies pie pienākumiem karaļnamā.

Opras draudzene un kolēģe Geila Kinga atklājusi, ka Harijs pēc skandalozās intervijas ir runājis ar brāli un tēvu, taču norāda, ka šī diskusija “neesot bijusi produktīva”.

Aizvadītajā mēnesī Harijs ieguva jaunu darbu kā kompānijas “Silicon Valley” garīgās veselības programmas “BetterUp” galvenais vēstnesis. Šis ir viņa pirmais oficiālais darbs privātā kompānijā pēc aiziešanas no karaļnama pienākumu pildīšanas.

Harija jaunais darbs paredz sabiedrības izglītošanu un apgaismošanu par garīgās veselības jautājumiem, viņš iesaistīsies kompānijas labdarības projektos un stratēģijas lēmumu pieņemšanā.

Izdevumam “The Wall Street Journal” princis norādījis, ka ir apņēmies “palīdzēt ietekmēt cilvēku dzīves”.

Harijs ir vaļsirdīgi stāstījis pats par savām garīga rakstura problēmām, kas viņu piemeklēja pēc mammas, princeses Diānas, zaudēšanas 12 gadu vecumā.

Viņš atzina, ka meklējis profesionālu palīdzību pēc 20 gariem gadiem, kad bija centies “nedomāt” par mammas nāvi un “apslēpt visas savas emocijas”.

Veselības organizācijas slavējušas Meganas drosmi runāt par karaļnamā piedzīvoto pēc apprecēšanās ar princi.

Veselības speciālisti norādījuši, ka pēc tam, kad kāda no slavenībā atklāti runā par savām garīgās veselības problēmām, arī daudzi cilvēki no parastās tautas saņemas meklēt profesionālu palīdzību.

Citi šobrīd lasa

Novārdzis Breds Pits ratiņkrēslā izvests no slimnīcas 3
Bēdīgi slavenais narkomūlis Rolands Prīverts Bolīvijā uzņem filmu par narkotikām 2
Adventistu baznīcas vadītā pansionātā no Covid-19 mirusi trešā daļa iemītnieku 10
Skatīt visus komentārus

Слезы душат: Елизавета II взяла с собой на похороны мужа их совместное фото

Принцы Уильям и Гарри поговорили на похоронах принца Филиппа впервые за долгое время. О чем беседовали братья?