Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ķengurs Kingarū, kura iecienītās pozas dēļ kāds apmeklētājs pat uzrakstīja iesniegumu policijai (Foto: Rīgas zoodārzs. )

Cilvēki satraucas Rīgas zoodārza ķengura gulēšanas pozas dēļ, iesaistās pat policija... 1

Trakā pasaule
4. martā 10:41 2021. gada 4. martā 10:41 | Papildināts, 4. martā 16:03
  Jauns.lv
Pēdējā laikā Rīgas zoodārza darbiniekiem bieži nākas atbildēt uz jautājumu, kāpēc rudais ķengurs Kingarū guļ uz muguras, daudzuprāt, nedabiskā pozā, kas liekot domāt par viņa kritisko veselības stāvokli. Kādu apmeklētāju zoodārza pārstāvju atbilde neapmierināja, tāpēc viņš uzrakstīja iesniegumu policijai.

Kā informē Zooloģiskā dārza informācijas dienesta pārstāvis Māris Lielkalns, pēc ilgstošas komunikācijas ar policijas pārstāvjiem, kas šādu "izlaidīgu" ķengura gulēšanu sliecās uzskatīt par nepiedienīgu un apmeklētāju dzīvniekmīlestības jūtas aizskarošu, tiks lemts par iespējām iespaidot vai nu ķengura, vai arī zoodārza apmeklētāju dabisko uzvedību. 

"Viena no iespējām – izslēgt grīdas apsildi, lai neveicinātu dzīvnieka vēlmi gulēt siltākajā un komfortablākajā vietā. Otra iespēja – nepārtraukti radīt dzīvniekam stresa sajūtu, lai tas visu laiku atrastos trauksmes stāvoklī un neatļautos relaksēti apgulties. Pastāv, protams, trešā iespēja, mūsuprāt, vienīgā pareizā – cerēt uz apmeklētāju uzticēšanos zoodārza darbinieku profesionalitātei un dzīvnieku uzvedības un paradumu pārzināšanai," norāda zoodārzā. 

Zoodārza pārstāvji pauž: "Esam pārliecināti, ka vairums zoodārza apmeklētāju Kingarū neparasto gulēšanas pozu uzlūko ar labvēlīgu smaidu, bet tiem, kas tajā saskata dzīvnieka veselības problēmas, atgādinām, ka:

  • Rudie ķenguri Rīgas zoodārzā regulāri vairojas un vēl nesen visi priecājās par ķengurēnu, kurš uzsāka patstāvīgas gaitas ārpus mammas somas. Tātad - pamats domāt, ka dzīvnieki jūtās labi; 
  • Ķenguriem raksturīga visai spontāna reakcija uz jebkuru traucējumu, tāpēc mītnes apsildei nevar tikt izmantoti radiatori, tāpēc mītnes apsilde tiek veikta ar apsildāmas grīdas palīdzību. Tad nu ķenguri meklē vietu, kur vissiltāk… Šeit arī atbilde, kāpēc mītnes iekārtojumā nav zaru, plauktu u.c. Klajā stepe, kurā ķenguri dzīvo savvaļā, arī ir klajums, kur, strauji skrienot, nav šķēršļu, ar ko sadurties;
  • Ķenguru mītne tiek uzkopta katru dienu ap plkst. 12.00, kad tiek veikta arī mītnes grīdas dezinfekcija un barības izvietošana;
  • Vasarā, kad ķenguriem ir karsti, tie izrok vēsajās smiltīs bedri un apguļās tajā līdzīgā pozā. Tāta iekštelpu grīda nav vainīga.

Rīgas Zooloģiskā dārza kolekcijā ir 4 rudie ķenguri un 6 purva valabiji.

"Lūgums Rīgas zoodārza apmeklētājiem – ļaujiet ķenguram Kingarū gulēt tā, kā viņam patīk, nevis tā, kā jums gribas! Pasmaidiet, nevis dusmojaties! Tā būs labāk visiem!" - norāda zoodārzā. 

Valsts policijā apstiprina, ka patiešām tika saņemts izsaukums no zoodārza apmeklētājas, kura ziņoja par ķengura, iespējams, slikto veselības stāvokli un gulēšanu nedabiskā pozā. 

"Pārbaudījām informāciju, pieņēmām paskaidrojumus no zoodārza atbildīgās personas. Ķenguram viss labi, iedzīvotāja sniegtā informācija neapstiprinājās," sociālās saziņas vietnē "Twitter" vēstī policisti. 

Citi šobrīd lasa

Vai Rietumi drīz sapūs? Pasaulē arvien skaidrāk iezīmējas virzība uz totālu kontroli. Saruna ar vēsturnieku Hariju Tumanu 11
FOTO: tādas bija greznākās kāzas šovasar jeb Kā precējās Žanis un Alīna Peineri
Graudiņa/Kravčenoka neticami atspēlējas pret spēcīgajām krievietēm un iekļūst olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā 4
Tēmas: Twitter
Pievienot komentāru

"Вхожу в роль самовлюбленного соблазнителя": Максим Галкин показал голый торс

Вакцина Pfizer: потеря эффективности всего за 6 месяцев?