Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Karaliene Elizabete II ar vīru Edinburgas hercogu princi Filipu. (Foto: David Hartley/Shutterstock/ Vida Press)

Nekādu privilēģiju! Karalienei Elizabetei II ar vīru Covid-19 vakcīna būs jāgaida rindā kā visiem

Slavenības
2020. gada 7. decembrī 16:14 2020. gada 7. decembrī 16:14
  Jauns.lv
Karaliene Elizabete II (94) un viņas vīrs Edinburgas hercogs princis Filips (99) piekrituši piedāvājumam vakcinēties pret Covid-19, jo to rekomendējuši viņu ārsti.

Taču karalienei un viņas vīram iespēja vakcinēties būs jāgaida rindā - tāpat kā pārējiem. Tas, ka viņi ir monarhi, nedošot privilēģiju poti saņemt pašiem pirmajiem, informē mediji.

Karaliene ar vīru princi Filipu viņa 99. dzimšanas dienā Vindzorā šā gada jūnijā. (Foto: BACKGRID/Vida Press/ Vida Press)

Saskaņā ar izdevuma “Mail Online” rīcībā esošo informāciju, karaliene un Edinburgas hercogs tāpat būšot vieni no pirmajiem, kuri saņems vakcīnu, jo ir augsta riska prioritārajā grupā. Abi pārkāpuši 90 gadu slieksni. Karaliene šogad atzīmēja 94. dzimšanas dienu, bet princis Filips jau 99.. Pirmās injekcijas paredzētas cilvēkiem, kas pārsnieguši 80 gadu vecumu un iemītniekiem, kas dzīvo aprūpes namos.

Lai izvairītos no jebkādam runām par privilēģiju izmantošanu, arī pārējie vecāka gada gājuma karaliskās ģimenes pārstāvji pacietīgi gaidīs savu kārtu, neapsteidzot citus vakcīnas gaidītāju rindā.

Karaliene un princis Filips injekcijas piedāvājumam piekrituši, jo to rekomendējuši viņu ārsti. Taču Bakingemas pils pārstāvis atteicies šo ziņu oficiāli apstiprināt, izdevumam “Mail Online” norādot: “Medicīniski lēmumi ir personiski un mēs par šādiem jautājumiem komentārus nesniegsim.” No komentāriem atturējies arī britu premjerministra birojs Dauningstrītā.

Sabiedrības veselības eksperti gan uzskata, ka britu karaļpāris izdarītu milzu pakalpojumu sabiedrībai, ja būtu gatavi runāt par savu piekrišanu injekcijas saņemšanai. Ja viņi apstiprinātu šo informāciju, tas kliedētu šaubas, bailes, dezinformāciju un sazvērestības teorijas, kas klīst par šīs vakcīnas iespējamajām blaknēm. Tā kā liela daļa sabiedrības ļoti respektē Viņas Majestāti, apliecinot savu piekrišanu vakcīnai, viņa pārliecinātu arī to tautas daļu, kas ir noskaņota pret šo injekciju vai arī šaubās, vai vakcinēšanās būtu pareizs lēmums viņiem.

Tiek ziņots, ka pašlaik norisinoties sarunas ar princi Čārlzu un princi Viljamu un viņu iespējamo dalību vakcinācijas programmas publiskošanā. Taču visticamāk, ka abi nākamie troņmantnieki no šī piedāvājuma atteiksies, jo piekrišanu varētu uzskatīt par karaliskās ģimenes “politizēšanu”, kā arī iejaukšanos viņu personīgajos medicīniskajos lēmumos.

Taču nav izslēgts, ka karaliskās ģimenes pārstāvji par piekrišanu vakcinēšanai tomēr varētu paziņot publiski, jo šāda pieredze jau ir bijusi agrāk. 1957. gadā karaļnams oficiāli apstiprināja, ka princis Čārlzs un princese Anna saņēmuši injekcijas pret poliomielītu. Arī princis Viljams nesen publiski apsveicis Oksfordas universitāti, kad viņi paziņoja par vakcīnas izpēte ir pabeigta sadarbībā ar “AstraZeneca”.

Citi šobrīd lasa

Ādamsona apcietināšana jeb kapteinis “Haizivs” uz āķa 12
Putins atbild uz amerikāņu žurnālista jautājumu, vai viņš ir "slepkava" 5
Dānis Ēriksens Eiropas futbola čempionāta spēlē tiek hospitalizēts; mačā pēc pārtraukuma uzvar Somija 1
Pievienot komentāru

Кошмар в Дании на ЕВРО-2020: футболист Эриксен потерял сознание во время матча и оказался на волосок от смерти 1

Если бы не делали пластику: составлены фотороботы "честно постаревших" Пугачевой и Ротару