Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Vienas nakts laikā par sensāciju pasaulē kļuvis japāņu Džo Baidens

Trakā pasaule
2020. gada 12. novembrī 11:57 2020. gada 12. novembrī 11:57
  Jauns.lv
Par vietēja mēroga interneta zvaigzni Japānā kļuvis 73 gadus vecs Jamato pilsētas mērs Jutaka Umeda, kura vārdu, lasot kandži zīmes, var izrunāt divējādi, arī kā “Džo Baidens”.

Šī ziņa visai ātri tika pamanīta arī no starptautisko mediju puses, tāpēc japāņu Baidena vārds nu ir izskanējis plašajā pasaulē.

“The Guardian”, stāstot par amizanto sakritību, vēstī, ka Umeda arī ir politiķis, ieņemot Jamato pilsētas mēra amatu. Šī nelielā pilsēta atrodas valsts dienvidrietumos.

Džo Baidens un Džo Baidens. (Foto: AP/Scanpix; ekrānuzņēmums no Reuters Video)

Vīrietis tagad atklāj, ka neko par šādu sakritību nezināja, līdz ģimene viņam pavēstīja, ka viņš kļūst slavens sociālajos tīklos. Aprakstot savas sajūtas, viņš atzina, ka ir mazliet neizpratnē, taču jūtas tuvs savam amerikāņu vārdabrālim. “Ir sajūta, it kā es arī būtu uzvarējis vēlēšanās,” līksmo Umeda.

Kandži rakstības aizsākumi meklējami Ķīnā, un šīm rakstu zīmēm nereti ir vairāki fonētiskie veidi. Jutakas Umedas uzvārds kandži rakstībā tiek atveidots ar divām zīmēm 梅田 , kas nozīmē “plūmju” (ume) un “lauks” (da), bet var tikt izrunāts arī kā “bai” un “den”. Savukārt Jutaka vārds sastāv no vienas zīmes 穣, un parasti to izrunā kā “Jo”.

Umeda tagad cer, ka viņa pilsēta ar 15 000 iedzīvotāju gūs lielu atpazīstamību.

“Lai arī ir liela atšķirība starp ASV prezidenta darbu un manu Jamato pilsētas mēra amatu, tomēr mūsu aizrautība ir līdzīga,” viņš klāsta.

Jauns.lv jau vēstīja, ka Džo Baidena ievēlēšana atnesusi slavu arī Džesso ciemam Sicīlijā, jo atklājās, ka tur dzīvo topošās pirmās lēdijas Džilas Baidenas astotās pakāpes māsīca.

Citi šobrīd lasa

30 gadu vecumā mēģina pabeigt pamatskolu 3
Atklājas, ka Cicips finālmaču aizvadījis, bēdu sagrauts - piecas minūtes pirms spēles viņš saņēmis sēru vēsti 2
Samanta Tīna dīvānu istabā ieceļ ar ceļamkrānu 6
Pievienot komentāru

Полицейские нашли тело девочки, которую вместе с сестрой более месяца назад похитил отец

"Для меня это дно!": Ольга Бузова находится в шоке после скандала в прямом эфире