foto: Publicitātes
Līķis jumta bagāžniekā - Elza Gauja sāk darbu pie melnās komēdijas "Mamma vēl smaida”
Kino
2020. gada 21. oktobris, 12:00

Līķis jumta bagāžniekā - Elza Gauja sāk darbu pie melnās komēdijas "Mamma vēl smaida”

Jauns.lv

Trīs pazīstamas aktrises — Baiba Broka, Daiga Kažociņa un Anta Aizupe — sākušas iejusties trīs māsu attiecībās, uzsākot mēģinājumu procesu jaunās režisores Elzas Gaujas debijas spēlfilmā, mazbudžeta melnajā komēdijā “Mamma vēl smaida”.

Aktrises šajā kinodarbā iesaistīsies pamatīgāk nekā parasti — līdzās pieredzējušajai scenāristei Rasai Bugavičutei-Pēcei arī visām trim aktrisēm uzticēts piedalīties filmas scenārija tapšanā.

“Filmas stāsts ir pārstāstāms anekdotes formā. Trīs māsas, mēģinot apiet repatriācijas jezgu un izdevumus, šķērso Eiropu ar savu nelaiķa mammu jumta bagāžniekā. Taču šī ir anekdote ar jēgu,” skaidro Elza Gauja. “Eiropas plašumos izklīdušās māsas ir spiestas atkal sarunāties un pārstāt citu priekšā izlikties par labākām un veiksmīgākām, nekā viņas patiesībā ir.”

Aktrises scenārija izveidē dalās arī ar personisko pieredzi. "Jebkuram cilvēkam ir stāsts par savu mammu, tēti, māsām vai brāļiem, un tas vienmēr ir īpašs. Man pašai ir jaunāka māsa, un vienmēr esmu domājusi, kā būtu būt jaunākajam bērnam ģimenē. Tagad varēšu uz brīdi tā arī justies,” atzīst aktrise Anta Aizupe, kura pērn bija nominēta "Lielā Kristapa" balvai gada labākās aktrises kategorijā.

“Filma "Mamma vēl smaida" būs izteikts aktieru ansambļa kino ar drosmīgu vizuālo stilistiku,” sola producents Andris Gauja. “Filmējot izteiksmīgā tuvplānā, dosim iespēju skatītājam pusotras stundas garumā elpot un dzīvot līdzi aktieriem,” piebilst filmas režisore.

Elza Gauja sevi līdz šim galvenokārt pieteikusi kā kino un teātra aktrise (spēlfilmās "Izlaiduma gads" (2014), "Nekas mūs neapturēs" (2019), "Klases salidojums 2" (2020); teātra izrādēs "Bernardas Albas nams", "Roberto Zuko", "Pagrabs"), taču šobrīd Elza debitē kinorežijā, vienlaikus veidojot divas pilnmetrāžas lentes – dokumentālo filmu "Lucavsalas rekviēms" un melno komēdiju "Mamma vēl smaida", turklāt papildinot kinorežisores izglītību Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūrā.

Līdzās Baibai Brokai, Daigai Kažociņai un Antai Aizupei filmā spēlēs arī vīriešu lomu atveidotāji — Jānis Skutelis, Matīss Budovskis, savukārt mammas lomā skatītājus gaidīšot kāds īpašs pārsteigums. Par filmas "Mamma vēl smaida" vizuālo valodu rūpēsies kinooperators Aleksandrs Grebņevs, kinomākslinieks Jānis Bijubens, tērpu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Dzintra Bijubena un gaismu mākslinieks Ņikita Karpovs. Filmas scenāriste ir Rasa Bugavičute-Pēce, piedaloties visām trim aktrisēm, bet producenti ir Marta Bite un Andris Gauja. Filma top studijā "Riverbed", kuru pazīstam pēc Elzas vīra Andra Gaujas spēlfilmām "Izlaiduma gads" un "Nekas mūs neapturēs".

Filmas "Nekas mūs neapturēs" pirmizrāde

2019. gada 9. oktobrī "Kino Citadele" notika režisora Andra Gaujas spēlfilmas "Nekas mūs neapturēs" pirmizrāde.

gallery icon
110

Filma "Mamma vēl smaida", kuras plānotais budžets ir ap 200 000 eiro, top ar Kultūras ministrijas un Nacionālā kino centra finansējumu 2019. gada mazbudžeta spēlfilmu konkursa ietvaros. Filmas uzņemšana plānota ziemas mēnešos gan Latvijā, gan vairākās kaimiņvalstīs, savukārt filmas Latvijas pirmizrāde notiks jau 2021. gada beigās.