Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: krāšņi izskan muzikālās vīzijas “Nora un Viktors. Zelta duetam 50” pirmizrāde 1

Mūzika
2020. gada 1. oktobrī 14:45 2020. gada 1. oktobrī 14:45
  Jauns.lv
Šonedēļ, 28. septembrī, VEF Kultūras pilī notika muzikālās vīzijas “Nora un Viktors. Zelta duetam 50” pirmizrāde.

Muzikāla izrāde par mūsu visu laiku izcilāko skatuves duetu - Noru Bumbieri un Viktoru Lapčenoku - un viņu laiku radīta ar komponista Raimonda Paula piekrišanu. Tajā dziedātāju tēlos iejutušies Marija Bērziņa un Andris Ērglis.

Foto: Publicitātes

Raimondu Paulu un Ojāru Grīnbergu iepriekšējā gadsimta septiņdesmitajos gados izrādē atveido Mārtiņš Egliens. Dziedātājus pavada mūziķu grupa Anatolija Livčas vadībā - Indrķis Veitners, Norberts Skraucis, Miķelis Vīte, Anatolijs Livča. Režisors - Gundars Silakaktiņš, tērpi - Jurate Silakaktiņa, teksti - Elizabete Trumpe, producente - Laila Ilze Purmaliete.

“Manuprāt, latviešu estrādē Noras un Viktora duets nav pārspēts vēl šodien. Tur daudz kas sakrita – talantīgi dziedātāji, skatuviskā saderība, atbilstošs repertuārs …, ko tur lai saka - zelta duets," bilst Raimonds Pauls.

Izrādes īpašais viesis bija pats Viktors Lapčenoks: ”Dziedāšana duetā ar Noru un darbs ar Raimondu Paulu bija neapšaubāmi skaistākais laiks manā mūžā, tas bija radošs lidojums, tagad tas škiet gluži kā pasaka, bet ir palikušas iedziedātās dziesmas, un es varu būt priecīgs, ka arī šodien tās ir klausītājiem vajadzīgas.” 

Foto: Publicitātes

Marija Bērziņa teic: “70tajos gados Latvijas kultūrā bija milzīgs uzplaukums - teātris, kino, estrādes mūzika. Arī Maestro resursi bija teju neierobežoti - paša komponista spējas, viņš pats kā izcils džeza pianists, sadarbība ar orķestri REO, brīnišķīgi solisti, iespēja radīt kino un teātra mūziku, tas viss nodrošināja nedalītu publikas mīlestību un zelta laiku."

Viktora Lapčenoka lomas izdziedāšanai piekrita uzstāties viens no latviešu populārākajiem estrādes dziedātājiem Andris Ērglis, kas guvis lielu atzinību vairākos starptautiskos konkursos. Interesants ir fakts, ka dziedātāji Viktors Lapčenoks un Andris Ērglis abi ir dzimuši vienā datumā – 16. janvārī.

Andris Ērglis: ”Manuprāt, septiņdesmitajos gados latviešu estrādes mūzika bija ļoti augstā līmenī arī uz pasaules vieglās mūzikas fona. Par to lielā mērā jāpateicas Maestro radītajai mūzikai.”

Izrādē skatītāji varēja iejusties septiņdesmito gadu noskaņās, ko palīdzēja uzburt tautā iemīlētās dziesmas – “Savāda vasara”, “Atvadas vasarai”, “Rudacīte”, Spītība ir mana māsa”, “O’Lamara”, ”Pusnakts balāde”, “Tā diena”, “Mēmā dziesma” , “Salds itāliešu kino” un daudzas citas dziesmas no Noras un Viktora repertuāra.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Alekseja Navaļnija fonds publicē šokējošu video, kurā atklāts viss par "Putina pili" un korupciju Krievijā 34
Ierobežojumu mīkstināšana turpmāk tiks pārskatīta pēc "luksofora principa" 9
Neredzēti skati, kā gatavojas Baidena inaugurācijai: ar 200 000 karogu aizstās pūli
Pievienot komentāru

«Пугачёва сказала, что это будет позор»: адвокат о суде Орбакайте за сына

Беременная Эмили Ратажковски снялась в «голом» бикини