Aktieri un mūziķi mērojas spēkiem basketbola laukumā

Sestdien, 15. augustā uz AB dambja atklāts XI diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”. Tā pastāvēšanas desmit gados rezultāts starp Daugavas ...

gallery icon
184
Slavenības
2020. gada 16. augusts, 08:57

FOTO: tautā iemīļoti aktieri un mūziķi mērojas spēkiem "Krastu mača" basketbola spēlē

Jauns.lv

15. augusta vakarā atrisinājusies viena no XI diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” lielākajām intrigām: aizraujošā un notikumiem bagātā Latvijas aktieru un mūziķu cīņā ar rezultātu 29:26 pārāki izrādījušies aktieri. Ar īpaši atraktīvu sniegumu laukumā izcēlās aktieris Andris Bulis, kurš ieguva arī spēles vērtīgākā spēlētāja (MVP) titulu.

Ja ikdienā aktieri un mūziķi radošos projektos strādā plecu pie pleca, viens otru papildinot, tad basketbola laukums dod iespēju noskaidrot, kuram tad kaulos vairāk spēka – mūzikas vai teātra mākslas mūzu kalpiem.

Aktieru komandā Latvijas teātru un neatkarīgo aktieru godu komandas trenera Dzintara Dreiberga vadībā sargāja Varis Vētra, Anta Aizupe, Niklāvs Kurpnieks, Romāns Bargais, Kārlis Arnolds Avots, Kaspars Zvīgulis, Raimonds Celms, Andris Bulis un Artūrs Putniņš. Nepārspēts aktieru komandā palika Andris Bulis, kurš bumbu nekļūdīgi grozā raidīja ne reizi vien, izpelnoties skaļas klātesošo basketbola cienītāju ovācijas.

Savukārt mūziķu saimi leģendām apvītajām duelī pārstāvēja diriģents Ints Teterovskis, Jānis Šipkēvics juniors, operdziedātājs Juris Jope, mūziķis un radio personība Artis Dvarionas, dziedātājs Daumants Kalniņš, saksofonisti Roberts Martinovskis un Oskars Petrauskis, grupas “Ezeri” līderis Miķelis Putniņš, hip hop mūziķis Edgars Gertners jeb Edgars Sniegs, tēvs un dēls Kristaps un Jānis Niedras, kā arī Justs Sirmais. Komandas sniegumu uzraudzīja treneris Gatis Jahovičs. Mūziķu komandā ar sevišķi pašaizliedzīgu sniegumu izcēlās jaunais mūziķis, multiinstrumentālists Jānis Niedra, kā arī ilggadējais “Krastu mača” dalībnieks, diriģents Ints Teterovskis.

foto: Mārtiņš Ziders

Iemīļotais diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji, noris Rīgas svētku un Ostas 820. gadadienas ietvaros – tiesa, šogad mazliet citādi, nekā ierasts. Lai pasargātu basketbola mīļotājus no riska inficēties ar koronavīrusu, kas pieaug, apmeklējot publiskus pasākumus, līdzjutēji un sporta entuziasti spēles var vērot nevis klātienē, bet gan TV ekrānos tiešraidēs LTV7 un portālā Lsm.lv.

“”Krastu Mačs” ir kā vēl viens tilts, kas savieno abus Daugavas krastus. Tajā ar sportisku azartu un sacensību mēs gadu no gada cenšamies noskaidrot, kurš no Daugavas krastiem ir pārāks  basketbola spēlē. Ir patīkami, ka šogad, par spīti visiem apstākļiem, šos basketbola svētkus ir izdevies noorganizēt un tie notiek. Apsveicu ikvienu šajos svētkos un lai aizraujoša sacensība,”atklājot XI “Krastu maču”, teica Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Viņa sveicienam pievienojās arī Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, atgādinot, ka šogad turnīrs ir patiešām īpašs, jo pirmo reizi tā vēsturē notiek teju Daugavas vidū - uz AB Dambja.

Šis būs otrais turnīra norises gads, kad tiks vākti līdzekļi sabiedrības izglītošanai par drošību uz ūdens un tā tuvumā. Katrs 2020. gada “Krastu mača” basketbola spēlēs gūtais punkts tiks pārvērsts par 2 eiro un izlietots sabiedrību izglītojošā kampaņā par drošību uz un pie ūdens.

Turnīrs sestdien tika atklāts ar basketbola kluba “VEF Rīga” spēli pret “GhettoFamily”

Atklāts XI diennakts turnīrs "Krastu mačs"

Sestdien, 15. augustā ar basketbola kluba “VEF Rīga” spēli pret “GhettoFamily” uz AB dambja atklāts XI diennakts basketbola turnīrs “Krastu ...

gallery icon
122

Ar pilnu pasākuma programmu var iepazīties šeit.