Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: provokatīvās fotomākslinieces Elīnas Semanes fotoizstāde Mārtiņa kapos nenotiek, kā solīts

Izklaide
2020. gada 10. jūnijā 21:03 2020. gada 10. jūnijā 21:03
  Jauns.lv
Provokatīvās fotomākslinieces Elīnas Semanes fotoizstāde Mārtiņa kapos nenotika, kā solīts. To apmeklēt ieradās vairāki cilvēki, taču no pašas mākslinieces ne ziņas, novēroja portāls Jauns.lv.

Tikmēr soctīklā "Facebook" bija redzama tiešraide no fotoizstādes vietas, kur redzams, ka fotogrāfijas izkārtas pavisam citā, neatklātā vietā.

Kā iepriekš vēstīts, Mārtiņa kapos plānotā mākslinieces Elīnas Semanes fotogrāfiju izstāde nebija saskaņota ar pašvaldību,  pavēstīja Rīgas domes Kapsētu pārvaldes vadītājs Igors Svincickis.

Semanes izstādi "Viss ir sūds, izņemot čuras" bija plānots atklāt šovakar plkst.19, taču Svincickis norādīja, ka par šādu pasākumu pirmo reizi uzzinājis vien vakar no medijiem.
"Organizatori mums nekādu atļauju nav prasījuši un nekas nav saskaņots. Ņemot vērā mūsu tradīcijas, mēs iebilstam pret izstādes rīkošanu, jo kapsēta tam nav piemērota vieta," pauda Kapsētu pārvaldes priekšnieks.

Viņš norādīja, ka sazinājies arī ar organizatoriem, taču skaidru atbildi par to, ka izstāde tiks atcelta - nav saņēmis. Svincickis par mākslinieku ieceri plāno informēt arī Rīgas pašvaldības policiju. Izstādes atklāšanas pasākumā māksliniece plānoja piedāvāt arī barbekjū un muzikālus priekšnesumus.

Uz izstādi atnākušie sašutuši un jutušies piekrāpti. Citi tikmēr atbalstījuši šādu interesantu pieeju, ņemot vērā esošos apstākļus. Uz pasākuma norises vietu ieradās arī Rīgas pašvaldības policija, kas apskatījās, taču nekādi nerīkojās.

Kā ziņots, kapi izvēlēti par izstādes norises vietu, jo nāves tēma caurvij mākslinieces darbus un personīgo dzīvi, bet tajā pašā laikā viņa to uzskata par ideālu izstādes un brīvā laika pavadīšanas vietu. Fotogrāfijas kapos tiks izvietotas uz sētas un kokiem. Mārtiņa kapi apmeklētājiem pieejami visu diennakti. 

"Facebook" tiešraide no īstās fotoizstādes vietas:

Citi šobrīd lasa

Ciemos pie Lūriņas “Draudziņos”, kur kuplo Egliena aleja
"Nevakcinējies," - ļaudis mulsina Ziemeļkarolīnas apbedīšanas biroja reklāma 2
Tikai vienā novadā pēdējo divu nedēļu laikā nav reģistrēts neviens Covid-19 inficētais 7
Pievienot komentāru

Дочь Заворотнюк о состоянии мамы: "Она боец. Совместное фото с ней мы не выложим. Для чего это?"

"Контроль над Бритни Спирс": отец 13 лет вел аудио и видеозапись из ее спальни