Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: Kristīne Dimitere prezentē kleitu kolekciju ar vīramātes Džemmas Skulmes gleznojumu

Slavenības
24. janvārī 12:12 2020. gada 24. janvārī 12:12
  Jauns.lv
Ceturtdienas, 23. janvāra, vakarā Vecrīgā, Jāņa ielas 12. nama pagrabiņā, sirsnīgā gaisotnē savu pirmo kleitu kolekciju plašākai publikai izrādīja mākslinieka Jura Dimitera laulātā draudzene Kristīne Dimitere, kura piepildījusi jaunības dienu sapni un radošumu īsteno, dizainējot un šujot kleitas.

Izstādē “Māksla & kleitas”, kas iekārtota mākslinieces Santas Rozentāles rotu studijas pagrabiņā, līdz pat februāra beigām būs apskatāma izstāde, kurā Kristīnes Dimiteres tērpu kolekciju papildina arī tematiski gleznotājas Džemmas Skulmes akvareļi, kā arī mākslinieka Jura Dimitera plakāti. “Šis ir Kristīnes vakars! Šī ir Kristīnes izstāde – es ar saviem darbiem te pildu tikai garšvielas funkciju!” priecīgs par sievas veikumu bilda Juris Dimiters.

Uz pasākumu bija sanākuši kā Dimiteru pāra tuvinieki, tā arī draugi, paziņas un domubiedri, kuru vidū bija, piemēram, eksprezidents Valdis Zatlers, ārste Ingrīda Circene, sabiedriskā darbiniece Ausma Kantāne, jogas speciāliste Baiba Kranāte, aktrise Raimonda Vazdika un citi.

Pasākumu rīkotāja un TV seja Gundega Skudriņa, kura savā stilā dikti iecienījusi pašmāju dizaineru darinājumus, par Kristīnes Dimiteres dizaina kleitām bija tik sajūsmināta, ka vienu no tērpiem iegādājās bez ilgas domāšanas.

Tērpi, kas tapuši limitētā daudzumā – vien dažos eksemplāros – īpaši ar to, ka uz kleitām ir atspoguļots autores vīramātes, dižās mākslinieces Džemmas Skulmes gleznojums.

Portālam Jauns.lv Dimitere atzina, ka kleitu kolekcija tapusi ar pašas Džemmas piekrišanu un gleznotāja bijusi viena no dedzīgākajām pamudinātājām vedeklai realizēt savu radošumu un talantu tērpu dizainā. Uz izstādes atklāšanu bija ieradusies arī uzņēmēja Nella Ušakova, kuras īpašumā ir uz kleitām uzdrukātās gleznas oriģināls.

Saistītās ziņas

Testamenta nav: dēls atklāj, ko darīs ar Džemmas Skulmes gleznām un māju Mežaparkā
Tuvinieki publisko līdz šim neredzētus kadrus no Džemmas Skulmes dzīves
Mirusi māksliniece Džemma Skulme

Drīzumā, 8. februārī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē tiks atklāta izstāde "Džemma Skulme. Viņas glezniecība", kurā būs skatāmi kā gleznotājas mūža izskaņā tapušie darbi, tā arī iepriekš radītās gleznas.

Džemma Skulme mūžībā devās aizvadītā gada 9. novembra rītā 94 gadu vecumā.

Citi šobrīd lasa

Popdīva Šēra par slimību, kuras dēļ pieņēmusi sāpīgāko lēmumu karjerā: “Tā izsūc dzīvību”
FOTO: atpūšas pie dabas, bauda mīlu un trenējas - tā pavasari pavada mūsu sporta zvaigznes
VIDEO: Teju 100 metrus augstajā Jēkaba katedrāles tornī uzceļ apzeltītu gaili
Pievienot komentāru

«Стыдно за таких актеров»: раскрыт размер немаленькой пенсии прибедняющейся вдовы Караченцова

Выяснилась истинная причина полного разрыва отношений между герцогинями Меган и Кэтрин