Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Populārajiem "Simpsoniem" pēc 30 gadiem ēterā, visticamāk, pienācis gals 8

TV
2019. gada 14. decembrī 06:26 2019. gada 14. decembrī 06:26
  Kas Jauns Avīze
"Simpsoniem", iespējams, gaidāms pēdējais uznāciens. Pirms 30 gadiem 17. decembrī ASV televīzijas kanālā "Fox" iznāca animācijas seriāla Simpsoni pirmā sērija. Nākamajā gadā gaidāmā 32. sezona varētu kļūt pēdējā.

Seriāla režisors Mets Greinings šomēnes svin Simpsonu ģimenes 30. gadskārtu. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

"Simpsoni" ir visilgākais seriāls ASV televīzijas vēsturē. Asprātīgi atainojot amerikāniskos stereotipus un reālās aktualitātes, seriāls tomēr trāpīja mērķī.

Tramps par prezidentu

Mūzikas autors Denijs Elfmans gan atzīst – nevarējis iedomāties, ka "Simpsoni" kļūs tik populāri. Viņam pat nešķitis, ka seriālam vispār būs vērā ņemami panākumi. Vēl grūtāk bija iedomāties, ka "Simpsoni" ne reizi vien pareģos nākotni, turklāt daudz precīzāk nekā slavenie, bet visai miglainie Nostradama panti. Miljardiera Donalda Trampa kļūšana par ASV prezidentu ir viens no slavenākajiem "Simpsonu" gaišredzības piemēriem.
2000. gada sērijā attēlotā nākotnē Liza Simpsone kļuva par prezidenti – nākamo pēc Trampa. Seriāla versijā valsts pārņemta nolaistā stāvoklī. Dzīvē Tramps uzvarēja vēlēšanās 2017. gada janvārī.

Drūma sakritība

Šausminošākais paredzējums, kaut netieši, parādījās sērijā Homērs pret Ņujorku 1997. gada septembrī – tas atainots ar uzrakstu Ņujorka, ciparu 9 un Dvīņu torņiem, kas atgādina skaitli 11. 2001. gada 11. septembrī notika terorakts, kas pazīstams arī ar apzīmējumu 9/11.

1993. gadā iznāca sērija, kurā vācu cirka māksliniekiem Zigfrīdam un Rojam izrādes laikā uzbruka balts tīģeris. 2003. gadā Roju smagi savainoja tīģeris – balts. 1990. gadā Bārts noķēra trīsacainu zivi upē pie kodolspēkstacijas. Pagāja vairāk nekā desmit gadi, un tāds loms gadījās Argentīnā – arī upē, ar kuras ūdeņiem dzesēja kodolspēkstaciju. 1994. gadā Springfīldas skolas audzēkņiem, viņiem nezinot, pasniedza maltītē zirga gaļu, bet deviņus gadus vēlāk Īrijā atklājās, ka liellopu gaļas burgeros trešā daļa ir no zirgiem. Vēl daudz lielāks skandāls izcēlās 2013. gadā Eiropā, un arī Latvijas ražotājus pieķēra nesmukumos.

Tehnoloģijas un uzvara kērlingā

"Simpsonos" parādījušās arī mūsdienu tehnoloģijas – bibliotēku roboti, telefoni ar videozvanu, teksta korektūras programma telefonā, kas pārlabo rakstīto pēc sava prāta.
Ideja par rokaspulksteni, kuru var izmantot kā telefonu, nodemonstrēta "Simpsonos" 1995. gadā, bet pēc divdesmit gadiem pārdošanā nonāca viedpulkstenis "Apple Watch".
Tajā pašā gadā epizodē Lizas kāzas Simpsonu meita devās uz Londonu, kur britu galvaspilsētas panorāmā bija pamanāms debesskrāpis, visai līdzīgs "The Shard" (Lauska), turklāt īstajā vietā – 14 gadus pirms būvniecības sākuma. Kad to 2012. gadā atklāja, Lauska ar 310 metriem bija augstākā ēka Eiropā (drīz to apsteidza augstceltnes Maskavā un Sanktpēterburgā).

2010. gadā Mārdža un Homērs Simpsoni startēja Vankūveras olimpiskajās spēlēs kērlingā un uzvarēja Zviedriju. 2018. gadā ASV kērlinga komanda pārspēja par favorītiem uzskatītos zviedrus, vienīgā atšķirība – protams, bez "Simpsoniem", un olimpiskās spēles noritēja Phjončhanā Dienvidjkorejā. Tā bija otrā jebkad ASV gūtā medaļa kērlingā – reālajā dzīvē.

Citi šobrīd lasa

"Šī slepenā dzīve man bijusi jau ilgu laiku" - bezkaunīga klienta nokaitināts, Dāvids laimi nu rod grandiozā dārzā
Viļānos izcēlies pamatīgs tracis domes deputātes neadekvātās uzvedības dēļ 5
Advokāta Rebenoka slepkavība: sestdienas vakarā pirms nāves viņš viesojies pie Krieķa
Skatīt visus komentārus

"У меня появился новый вид комментаторов-хейтеров": Седокова ответила на критику свадьбы с Тиммой

Подруга Легкоступовой о ее смерти: "Боже, как же Валечка мучилась!"