Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes

Brāļi Ābeles uzsākuši filmēt jaunu psihedēlisku drāmu ar melnās komēdijas elementiem

Kino
2019. gada 10. oktobrī 07:55 2019. gada 10. oktobrī 07:55
  Jauns.lv
Rudens vējiem pūšot, Liepājā, Rīgā un Jūrmalā ir sākusies brāļu Ābeļu pilnmetrāžas spēlfilmas “Nemierīgie prāti” (“Troubled Minds”) uzņemšana — pirmajā filmēšanas posmā piedalās gan Karostas cietoksnis, gan arī tādas lokācijas kā “Liepājas dzintars”, boksa klubs, industriālas rūpnīcas, izšķaidīts kazino un pat cara laiku kuģu remontdarbnīca.

“Nemierīgie prāti” ir stāsts par diviem brāļiem, laikmetīgajiem māksliniekiem, kuru attiecības un dzīves ritms eskalējas laikā, kad brāļi veido darbus savai personālizstādei. Izstādes galvenā tēma ir mūsu bailes no savādā, nenormālā, no savas “ēnas”. Brāļu bohēmiskais dzīvesveids un mākslinieciskās provokācijas ierauj varoņus notikumu virpulī, starp kuriem ir cietums, psihoneiroloģiskā slimnīca un ciemošanās pie sāmu šamaņiem, procesā zaudējot robežas starp normalitāti un vājprātu. Visbeidzot, lai viņu māksla tiktu pamanīta pasaulē, brāļiem rodas plāns par “mākslas teroraktu”.

Filmas žanru tās veidotāji definējuši kā psihedēlisku drāmu ar melnās komēdijas elementiem. Galvenajās — brāļu — lomās redzēsim Tomu Auniņu un Mārci Lāci, citās lomās: Dārta Daneviča, Juris Žagars, Daniela Vētra un daudzi citi.

Filmas stāsts ir daļēji balstīts pašu autoru — režisoru Laura un Raita Ābeļu, kā arī operatora Mārča Ābeles — un tuvinieku pieredzē, kas palīdz to izstāstīt patiesāk un noķert nemiera noskaņojumu, kas šobrīd virmo pasaulē. Filma pēta robežu, kur ikdienā mēs novelkam līniju — kas ir normāls un kas vairs nav. Laikmetīgā māksla, bipolārie traucējumi, psihedēliskās pieredzes un pārdomas par laiku, kurā dzīvojam, filmā ir sapinušās vienā trakā kamolā, kurš draud eksplodēt.

Raitis Ābele pēc izglītības ir klīniskais psihologs, līdz ar to brāļu Ābeļu filmu un animācijas studija “Tritone Studio” jau gadiem jūt atbildību runāt par cilvēkiem ar mentālajiem traucējumiem, to pieņemšanu un iekļaušanu sabiedrībā. “Kad pati dzīve šķiet traka, kurš spēs apgalvot, kur slēpjas trakums?” Raitis Ābele citē “Dona Kihota” autoru Migelu de Servantesu.

Iepriekš brāļi Ābeles veidojuši pasaules kinofestivālos izskanējušo īsfilmu “Kastrāts kuilis” (2014, “Grand Prix” Tamperes starptautiskajā kinofestivālā, kvalifikācija ASV Kinoakadēmijas “Oscar” balvai), īsmetrāžas dokumentālo filmu “Kurši” (“Lielais Kristaps” par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu), kā arī Simtgades programmas pilnmetrāžas dokumentālo filmu ar spēlfilmas elementiem “Baltu ciltis / Eiropas pēdējie pagāni” (25 000 skatītāju Latvijas kinoteātros). Ikdienā brāļi vada studiju “Tritone Studio”, kuras nesenais kopdarbs ar Norvēģijas studiju “Bivrost Film” ieguva prestižo “Emmy” balvu.

Pēc filmēšanas posma noslēguma Latvijā “Nemierīgo prātu” radošā komanda dosies ekspedīcijā uz Norvēģiju, lai uzņemtu ainas, kurās filmas varoņi tiekas ar sāmu šamaņiem.

“Nemierīgie prāti” top ar Nacionālā kino centra, Jūrmalas domes un Liepājas domes atbalstu, tās pirmizrāde gaidāma 2020. gada nogalē, filmas producenti ir Raitis Ābele, Kristele Pudane un Roberts Vinovskis.

Citi šobrīd lasa

FOTO: šo “augļu karali” mūsu pusē spēj ieēst retais 3
Džūlija Robertsa kāzu 18. gadadienā padalās ar retu fotogrāfiju kopā ar vīru
Pārgalvīgā izklaidē dzīvību zaudē Austrālijas olimpiskā cerība
Pievienot komentāru

Джонни Депп в суде рассказал, что давал марихуану своей 13-летней дочери

СМИ: Дмитрий Нагиев восемь лет скрывал от жены тайную дочь