Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Māra Zālīte un Jānis Lūsēns. (Foto: Publicitātes)

Atdzimst leģendārā rokopera „Kaupēn, mans mīļais" - radošā komanda meklē dziedātāju Kaupēna mīļotās meitenes lomai 8

Mūzika
2019. gada 14. jūnijā 13:45 2019. gada 14. jūnijā 13:45
  Jauns.lv
Sācies darbs pie Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes leģendārās rokoperas „Kaupēn, mans mīļais" jauniestudējuma koncertuzveduma versijā, portālu Jauns.lv informēja "Producentu grupa 7".

Ir pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības?  Ir laiks šodienas acīm palūkoties uz  Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal redzēsim Zigfrīdu Muktupāvelu, kurš šo sauc par savu mūža lomu.

Kaupēns būs jaunais un talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, kura aktiermeistarība, skatuviskais šarms un dziedātāja talants zibensātrumā iekarojis skatītāju, jo īpaši - daiļā dzimuma sirdis. Mātes lomā iejutīsies Anmary, bet Kaupēna mīļotās meitenes Vallijas lomai koncertuzveduma radošā komanda izsludinājusi atlasi, vēloties atrast pavisam jaunu un plašākai publikai vēl nezināmu dziedātāju – meiteni vecumā no 18 līdz 23 gadiem.

Lai piedalītos atlasē, pretendentēm līdz 26. jūnijam jāaizpilda pieteikuma anketa un patstāvīgi jāsagatavo divas dziesmas no izrādes. Anketa, dziesmu pavadījums un nošu materiāls atrodams „Producentu grupas 7” mājas lapā www.grupa7.lv.

Noklausīšanās notiks 1. jūlijā Rīgas kinostudijā, un tajā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, dzejniece Māra Zālīte, režisore Paula Pļavniece, producents Aigars Dinsbergs un citi. Tiks vērtētas ne vien meiteņu vokālās dotības, bet arī personības atbilstība Vallijas tēlam un aktiermeistarības iemaņas.

Koncertuzveduma “Kaupēn, mans mīļais” pirmizrāde notiks 15. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis, pēc tam koncerti sekos Rīgā, Alūksnē, Rēzeknē, Jelgavā un Liepājā. Jauniestudējumā piedalīsies arī Juris Bartkevičs, Akvelīna Līvmane, Katrīne Pasternaka, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā, Rīgas Doma kora skolas Mūziklu un Džeza nodaļas audzēkņi.

Kā uzsver režisore Paula Pļavniece, „necentīsimies atjaunot to, kas jau bijis, bet gan dosim iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai saprastu, ko šis stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem”.

Savulaik Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera “Kaupēn, mans mīļais” Liepājas teātrī piedzīvoja galvu reibinošus panākumus daudzu gadu garumā. Izrāde un tās veidotāji saņēmuši virkni teātra un mūzikas balvu, bet libreta un mūzikas autoru kopdarbs iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.

Citi šobrīd lasa

Patiesība par katru zodiaka zīmi: ko noklusē horoskopi 4
Maskās un bez ballītes - Solvitas Āboltiņas meitai izlaidums pandēmijas skartajā Itālijā
Ar Covid-19 inficējies “Lido” darbinieks. Vadība skaidro, kādēļ ēstuves joprojām turpina darbu 3
Skatīt visus komentārus

«Там все клоунада!» Критик высказался про брак Пугачевой и Галкина

«ЭКО — это априори рак?»: Врач-гинеколог и жена Малинина высказалась о Фриске и Заворотнюк