Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēku rinda pie mākslas muzeja "Rīgas Birža" Muzeju nakts laikā. (Foto: LETA)

Nedēļas nogalē gaidāmā Muzeju nakts šogad aicina apmeklēt 190 kultūras vietas visā Latvijā 1

Izklaide
2019. gada 14. maijā 12:34 2019. gada 14. maijā 12:34 | Papildināts, 2019. gada 14. maijā 13:41
  Jauns.lv / LETA
Muzeju nakts pasākumi šogad norisināsies 190 vietās visā Latvijā, žurnālistus informēja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Muzeju nakts tēma šogad ir "Tālavas turētājs", aicinot izcelt varonību Neatkarības kara cīņu simtgades atzīmēšanā.

Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija (no kreisās), kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Muzeju biedrības pārstāve Anna Balandina piedalās preses konferencē, kurā informē par piecpadsmitās Muzeju nakts norisēm visā Latvijā. (Foto: LETA)

Melbārde norādīja, ka šogad Rīgā muzeju naktī piedalīsies 69 kultūrvietas, kas ir par astoņām vietām mazāk nekā pērn. Līdzīgi kā pagājušajos gados, arī šogad Vidzeme solās būt aktīvākais reģions, kur pasākumus būs iespējams apmeklēt 41 vietā. Kurzemē savas durvis apmeklētājiem vērs 38 vietas, kas ir par sešām vietām vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tikmēr Latgalē Muzeju naktī atvērtas būs 28 vietas, taču Zemgalē - 14 vietas.

Ministre prognozēja, ka arī šogad Muzeju nakts pasākumu apmeklētāju skaits būs apmēram 200 000, jo muzeju apmeklētāju skaits ik gadu esot stabils. Melbārde gan piebilda, ka apmeklētāju skaitu ietekmē virkne dažādu faktoru, tostarp laikapstākļi.

Tāpat Melbārde atzīmēja, ka apmeklētāju ērtībai ir izstrādāta interaktīvā karte, ar kuru iespējams iepazīties Kultūras ministrijas, kā arī Muzeju nakts mājaslapās.

Ieskatu Muzeju nakts programmā žurnālistiem sniedza Kara muzeja direktore Aija Fleija, vēršot uzmanību uz to, ka Muzeju nakts programmu nodrošinās ne vien muzeji, bet arī Aizsardzības ministrija (AM). Šogad, atzīmējot simtgadi, arī AM piedalīsies Muzeju nakts pasākumos, nodrošinot kara tehnikas izstādi un koncertus posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Skolas ielai.

Saistībā ar Muzeju nakti 24.maijā Daugavas muzejā tiks pasniegta Latvijas Muzeju biedrības gada balva, kurā šogad tiks ieviesta arī jauna nominācija - Mērijas Grīnbergas balva. Ar šo nomināciju izcels kāda cilvēka ieguldījumu muzeju vērtību saglabāšanā un popularizēšanā.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999.gadā Francijā. Pasākuma mērķis ir ar muzejiem arī iedzīvotājus, kas ikdienā tos neapmeklē. Ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos pasākumos Latvijā iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas un citi sabiedriskās dzīves veidotāji.

Citi šobrīd lasa

PIRMS un PĒC: briti beidzot tiek pie friziera un atbrīvojas no karantīnā uzaugušajām pinkām 1
Pasaule piesaka karu Taizemes kokosriekstiem, jo tos novāc nežēlīgā veidā. FOTO 9
Apnikušas izplūkātās uzacis? Kosmētiķe iesaka, kā tās ataudzēt
Pievienot komentāru

Беременная звезда Instagram Марина Балмашева вышла замуж за пасынка

"Корчевников, прекрати говорить с ней как с девственницей": зрители остались недовольны выпуском "Судьбы человека" с Волочковой