Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lielāko vilšanos tūristiem izraisījusi slavenā Leonardo da Vinči glezna "Mona Liza". (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Noskaidroti tie tūristu iecienītie objekti, kuri ceļotājiem sagādā lielāko vilšanos 18

Izklaide
2019. gada 26. aprīlī 13:37 2019. gada 26. aprīlī 13:37
  Jauns.lv
Lielbritānijas aviosabiedrība "EasyJet" veikusi aptauju, kurā noskaidroti tie slavenie tūrisma objekti, kuri nav attaisnojuši interesentu cerības. Aptaujā piedalījušies 2000 Lielbritānijas pilsoņu, ziņo medijs "Independent".

86% aptaujāto norādījuši, ka no visiem tūristu iecienītajiem objektiem lielāko vilšanos sagādājusi itāļu renesanses mākslinieka Leonardo da Vinči izslavētā glezna "Mona Liza" jeb "Džokonda".

Portrets atrodas Francijas galvaspilsētā Parīzē, Luvras muzejā, kas arī ticis iekļauts sarakstā, ierindojoties 9. vietā. 

Otrajā vietā briti ierindojuši Berlīnes mūra kontrolpunktu "Čārlijs" - tas nav paticis 84% aptaujāto. Trešo vietu "vilšanās topā" ieņem Briseles "Čurājošais puisītis". Bronzas puisīša statuja nav attaisnojusi 80% britu cerības.

Tālāk seko Mulenrūžas kabarē un Eifeļa tornis Parīzē. Par pietiekami iedvesmojošām tūristi neatzīst arī vēsturiskās Spāņu kāpnes un Trevi strūklaku Romā. Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas tūristi ko vairāk bija gaidījuši no Mazās nāriņas statujas, savukārt 10.vietā sarakstu noslēdz slīpais Pizas tornis Itālijā, Romā.

Savukārt par iespaidīgāko galamērķi tūristi atzinuši Ziemeļblāzmu Islandē. 75% aptaujāto atzinuši, ka tas ir skats, kuru vērts redzēt ikvienam

Tāpat sajūsmu raisījis arī Komo ezers Itālijā un Santorini sala Grieķijā. Vēl ceļotāji aicināti doties uz Šveices Alpiem un eksotisko Elafonisi pludmali Krētā.

Par ārkātīgi skaistu atzīta arī Cinque Terre – piecu mazu ciematu grupa Vidusjūras piekrastē Itālijas rietumu daļā, kā arī Nīderlandes krāšņie tulpju lauki.

No senajām būvēm atzinību izpelnījusies Atēnu Akropole un Romas Kolizejs. Tūristi iecienījuši un atzinīgi novērtējuši arī alu kompleksu Benagilā, Portugālē.

Citi šobrīd lasa

Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 10
Histēriskos smieklos sieviete stāsta par neveiklāko brīdi mūžā, parādoties kailai meitas attālināto mācību tiešraidē 2
"SpaceX" kuģis veiksmīgi startējis uz kosmosa staciju 13
Skatīt visus komentārus

Любимое развлечение: принцесса Диана брала сыновей в «секретные поездки»

Жена Игоря Крутого рассказала о сложностях воспитания 16-летней дочери