Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Kriminālās ekselences fondu" maijā izrādīs Losandželosā. (Foto: no izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva)

"Kriminālās ekselences fondu" maijā izrādīs Losandželosā 7

Kino
21. aprīlī 09:37 2019. gada 21. aprīlī 09:37
Jauns.lv / LETA
Režisora un scenārija autora Oskara Rupenheita filma "Kriminālās ekselences fonds" 11.maijā tiks izrādīta Losandželosas kinoteātrī "Aero Theatre", liecina Latvijas vēstniecības ASV ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".

Filma iekļauta Eiropas Savienības filmām veltīta festivāla programmā. Festivālā tiks izrādītas arī filmas, kas tapušas Austrijā, Beļģijā, Horvātijā, Čehijā, Igaunijā, Vācijā, Grieķijā, Itālijā, Lietuvā, Luksemburgā, Polijā un Rumānijā.

Kinolentes sižets ir par Imantu Veidi, kurš, rakstot scenāriju seriālam par krāpniekiem, kopā ar draugu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci blēži Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta kaimiņiene.

Filmas galvenajās lomās iejutušies Lauris Kļaviņš, Andris Daugaviņš, Jana Rubīna, Juris Riekstiņš un Māris Mičerevskis.

Filma uzņemta bez valsts atbalsta. Projekta radošā komanda 2015.gadā ar iedzīvotāju atbalstu filmas veidošanai savāca 10 000 eiro finansējumu.

Kā ziņots, "Kriminālās ekselences fonds" pašmāju lielākā kinoteātra "Kino Citadele" 15 gadu pastāvēšanas laikā visapmeklētākā latviešu filma, uz kuras seansiem devušies 35 243, informēja kinoteātra pārstāve Guna Kaše.

Tāpat filma izrādīta citos Rīgas kinoteātros un Latvijas reģionos.

"Kriminālās ekselences fonds" pērn saņēma "Lielā Kristapa" balvu par labāko scenāriju, bet Daugaviņš šo balvu ieguva par labāko otrā plāna aktiera tēlojumu. Tāpat filma ieguva portāla "Delfi" lasītāju simpātiju balvu.

Citi šobrīd lasa

Šobrīd aktuāli - batika, zvēru motīvi un citi vasarīgi raksti
Indra Salceviča saderinājusies ar mīļoto vīrieti 39
Īpaši karsta kalendāra izveidei aicina atsaukties pievilcīgus un atraktīvus rudmašus 19
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин и Алла Пугачева строят часовню рядом с замком в деревне Грязь

Герцогиня Кэтрин заслужила похвалу королевы, посетившей знаменитое цветочное шоу