Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Festivālā "Laba Daba" šogad trakos avangardiskie slovēņu rokeri "Laibach"

Mūzika
11. februārī 11:35 2019. gada 11. februārī 11:35
Jauns.lv
Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” paziņojis pirmos māksliniekus - šogad apmeklētājus priecēs konceptuāli avangardiskā slovēņu grupa "Laibach".

Festivālā "Laibach" uzstāsies, interpretējot slavenās 1965. gada kino filmas “Mūzikas skaņas” skaņu celiņu jeb muzikālo programmu, ar kuru var iepazīties jaunākajā grupas albumā “The Sound of Music”.

Jaunais ieraksts un koncertprogramma kārtējo reizi apliecina – katrs "Laibach" albums un koncerts ir unikāls vēsturiskās manifestācijas piedzīvojums.

"Laibach" ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, tas notika 2015. gadā, Phenjanā.

"Laibach" ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, tas notika 2015. gadā, Phenjanā. (Foto: AFP/Scanpix)

Par šo notikumu tika uzņemta dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" - "VFS Films" piedāvātā Latvijas, Norvēģijas, Ziemeļkorejas un Slovēnijas muzikāla dokumentālā filma, kuras režisori ir Mortens Traviks un Uģis Olte.

Filma izrādīta daudzās pasaules valstīs un plaukusi laurus kinofestivālos, tajā skaitā 2017. gadā iegūstot arī četras "Lielā Kristapa" balvas. Pateicoties šim koncerta ceļojumam Ziemeļkorejā, "Laibach" radīja arī aktuālo albumu “The Sound of Music”.

Dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" iekļauta šī gada festivāla “Laba Daba” kino programmā, kas viennozīmīgi paspilgtinās "Laibach" mūziķu klātesamību un priekšnesumu festivālā.

"Laibach" joprojām ir starptautiski visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Grupa jau tuvojas 40 gadu slieksnim, taču tās nerimstošais novatorisms ļāvis būt visu laiku avangardā, neatkāpjoties no savām izpausmēm, pārliecības un oriģināli industriālā skanējuma.

Izdoti vairāk nekā 20 albumi, tādi kā "Opus Day", "NATO", "Jesus Christ Superstars",  "Anthems", "Also Sprach Zarathustra".   "Laibach" iedvesmojusi daudz muzikālo grupu, piemēram, "Rammstein", "Nine Inch Nails", "Ministry", "Die Krupps" un citas. Jāatzīmē arī tas, ka "Laibach" jau kopš saviem pirmsākumiem tiek uzskatīta par sava veida disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem, pateicoties viņiem arī radās respektablā slovēņu mākslas kustība “Neue Slowenische Kunst”.

Latvijā grupa viesojusies jau trīs reizes,  katru reizi prezentējot kādu jaunu programmu. Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” norisināsies no 2. līdz 4. augustam, Līgatnes pagastā, “Ratniekos”. Festivāla programmu veidos plaša muzikālā programma, dejas un netradicionālā teātra programma, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, performances un vides objekti.

Citi šobrīd lasa

Kā sagatavoties fotosesijai. Fotogrāfes padomi
Sinoptiķi prognozē, kāds laiks gaidāms jūlija izskaņā 12
Kā uzlabot imunitāti un ilgāk nenovecot? 6
Pievienot komentāru

СМИ: "Мисс Москва — 2015" Оксана Воеводина развелась с бывшим королем Малайзии 1

Инсайдер: принц Гарри хочет вместе с герцогиней Меган обратиться к семейному психологу