foto: Mārtiņš Ziders
FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis un viņu atvases pulcējas jaunās pašmāju animācijas filmas pirmizrādē
Sarkanais paklājs
2019. gada 31. janvāris, 10:45

FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis un viņu atvases pulcējas jaunās pašmāju animācijas filmas pirmizrādē

Jauns.lv

Trešdien, 30. janvārī, kinoteātrī "Splendid Palace" notika jaunās pašmāju animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" pirmizrāde, ko ar savām atvasēm apmeklēja arī daudzas sabiedrībā zināmas personas.

Jauno paaudzi uz kino bija atvedusi gan aktrise Baiba Broka, gan viņas kolēģis Andris Keišs ar sievu operdziedātāju Kristīni Zadovsku, tāpat bērnu pavadībā pirmizrādi apmeklēja arī Valmieras drāmas teātra direktore Evita Sniedze-Ašeradena ar vīru, nu jau bijušo ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu un pat Latvijas Valsts 6. prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar kungu Imantu.

"Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" pirmizrāde

Animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" 2019. gada 30. janvārī.

gallery icon
153

Filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” režisors ir animācijas īsfilmu  “Lupatiņi” veidotājs Edmunds Jansons, māksliniece - pazīstamā bērnu grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa.

“Manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai mūsdienu bērniem, kas aug šobrīd, būtu pieejamas tādas grāmatas, teātra izrādes un filmas, kurās darbība notiek šeit un tagad – kurās viņi var atpazīt tādus pašus bērnus kā viņi. Tas ļauj viņiem noticēt, ka brīnumi ir iespējami ne tikai kaut kur Cūkkārpā, bet arī tepat Latvijā, Rīgā, Maskačkā,” stāsta filmas režisors Edmunds Jansons.

foto: Mārtiņš Ziders
"Bērniem jānotic, ka brīnumi ir iespējami ne tikai kaut kur Cūkkārpā, bet arī tepat Latvijā, Rīgā, Maskačkā,” stāsta filmas režisors Edmunds Jansons.

Par filmu:

Animācijas filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem –  Maskačkā –, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas puisēns Jēkabs.

Tur pilsētas centra puika iepazīstas ar Maskačkas runājošajiem suņiem un viņi piekrīt iesaistīties bērnu plānā nosargāt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Sākas neticami piedzīvojumi ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pakaļdzīšanos.

Filma piemērota visai ģimenei – gan mazajiem, gan lielajiem bērniem, gan arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas. Filmas sižets balstīts labi pazīstamajā latviešu autores Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts” (Neputns, 2013), kas saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir izdota angļu valodā (“Dog Town”, FireFly Press, 2018).

Animācijas filma tapusi Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros, sadarbojoties Latvijas animācijas studijai “Atom Art” ar Polijas animācijas studiju “Letko”.

Tās radīšanā piedalījušies režisors Edmunds Jansons, scenārija autore Līga Gaisa, māksliniece Elīna Brasliņa, animators Mārtiņš Dūmiņš, producente Sabīne Andersone un komponists Kšištofs Aleksandrs Jančaks (Polija), savukārt filmas tituldziesmu – “Runājošo suņu dziesmu” – radījis mūziķis Edgars Šubrovskis.

Lomas ierunājuši latviešu aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, Māra Liniņa u.c. , kā arī bērnu lomu atveidotāji – Eduards Olekts, Nora Džumā un Eduards Zilberts.