Noskaidroti skaņdarbi, kas cīnīsies par „Muzikālās Bankas” vērtīgākās dziesmas titulu
Markus Riva, Aija Andrejeva, Intars Busulis vai kāds cits - kurš uzvarēs?
Mūzika
2019. gada 15. janvāris, 15:09

Noskaidroti skaņdarbi, kas cīnīsies par „Muzikālās Bankas” vērtīgākās dziesmas titulu

Jauns.lv

Beidzies “Muzikālās Bankas 2018” pirmās kārtas balsojums, līdz ar to zināmas 15 kompozīcijas, kuras turpina cīņu par gada vērtīgākās popa un roka dziesmas nosaukumu Latvijas Radio 2 aptaujā „Muzikālā Banka 2018”.

Apkopojot klausītāju balsojumu un žūrijas vērtējumu, “Muzikālās Bankas” fināla balsojuma otrajā kārtā iekļuvušas “Atspulgs” ("Double Faced Eels"), "Blēņas" (Aija Andrejeva), "Ceļš ("The Sound Poets"), ("Dejot trakāk" ("Astro’n’out"), "Ieviņa" ("Jauno Jāņu Orķestris"), "Manās rokās visi ziedi novīst” ("MARTA"), “Nevaru tā” (Markus Riva), "Ogles" ("Prāta vētra”), "Pa apli" (Very Cool People", Edavārdi, ansis & Kristīne Prauliņa), “Roku okeāns” ("Bermudu divstūris"), “Rozā brille” ("Triana Park"), "Sadziedami” ("Tautumeitas"), "Salauzta sirds” (Dons un Ozols), “Vēlreiz un vēlreiz” (Ivo Fomins), "Viegli" (Intars Busulis).

„Redzot 15 fināldziesmas, varam būt pārliecināti, ka finālšovs būs krāsains un interesants, te būs sastopami gan jauni un daudzsološi mūziķi, gan mākslinieki, kurus varam saukt par „Muzikālās Bankas” veterāniem un kuri jau gadu no gada bauda Latvijas Radio 2 klausītāju  atzinību. Visas fināla dziesmas savā veidā ir uzvarētājas, jo gada laikā ir saņēmušas klausītāju vislielāko mīlestību un atbalstu.  Tā nav tikai  sacensība par gada vērtīgāko dziemu, bet  satikšanās ar labu  mūziku, kas sniedz baudu gan māksliniekiem, gan klausītājiem gada garumā un īpašas emocijas noslēguma pasākumā,” stāsta Latvijas Radio 2 raidījuma „Muzikālā Banka” vadītāja Baiba Palkavniece.

Latvijas Radio 2 dziesmu aptaujas "Muzikālā banka 2017" noslēguma pasākums

Latvijas Radio 2 dziesmu aptaujā "Muzikālā banka 2017" par aizvadītā gada vērtīgāko dziesmu klausītāju, mūzikas ekspertu un mūziķu balsojuma kopvērtējumā ...

gallery icon
86

Balsojums turpinās, un līdz 31. janvārim klausītāji aizvien ir aicināti atdot savu balsi par sev mīļāko dziesmu, lai noteiktu vietu secību kādā sarindosies gada labākās dziesmas. Visas šīs dziemas būs dzirdamas arī 9. februāra finālšovā. Biļetes uz noslēguma ceremoniju ir pilnībā izpārdotas, tāpēc organizatori aicina interesentus nākt uz šova ģenerālmēģinājumu plkst. 14:00, kas, līdzīgi kā teātru pieņemšanas izrādes, būs identisks noslēguma ceremonijai ar visu mākslinieku dalību. Vienīgā atšķirība – ģenerālmēģinājumā, saglabājot intrigu vakara fināla šovam, netiks paziņota gada vērtīgākā dziesma un vietu secība.

Fināla balsojuma rezultātus proporcionāli 50:50 noteiks klausītāju balsojuma un ekspertu vērtējuma kopsumma. Kopā ar klausītājiem arī šogad dziesmas vērtē profesionāla un neatkarīga „Muzikālās Bankas” ekspertu padome, kurā piedalās komponists Zigmars Liepiņš, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels, ģitārists, komponists, aranžētājs Mārcis Auziņš, mūziķis, kordiriģents Jānis Ozols, diriģents un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, mūziķis Aigars Grauba, Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele un Jānis Apeinis, dziedātāja Aija Vītoliņa, mūzikas apskatnieks un mūziķis Jānis Žilde.

„Muzikālā Banka 2018” finālšovs notks 9. februārī plkst 19:00 Daugavpils olimpiskajā centrā, kad arī tik noskaidrota gada vērtīgākā dziesma. Tiešraidē finālšovu varēs dzirdēt LR2 un redzēt LTV1 kanālā. Visi aptaujas „Muzikālā banka 2018” finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes.