Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Anglijas Karaliene Elizabete II 2018. gada Ziemassvētku uzrunu tautai teica no Bakingemas pils Baltās zāles. (Foto: REX/ Vida Press)

2025. gadā karaliene Elizabete II izvāksies no Bakingemas pils 1

Slavenības
2019. gada 3. janvārī 08:12 2019. gada 3. janvārī 08:12
  Jauns.lv
Anglijas karaliene Elizabete II un Bakingemas pils Londonā – tās vienmēr bijušas divas nedalāmas britu monarhijas sastāvdaļas. Ja karogs virs pils plīvo augstu mastā, tas nozīmē, ka Viņas Majestāte ir mājās. Ja tas ir nolaists, karaliene izbraukusi no savas galvaspilsētas rezidences. Taču drīz Elizabete II būs spiesta pamest Bakingemas pili pati pret savu gribu. Kāpēc gan?

Ir vairāki neapstrīdami fakti, kas, teikti par Anglijas karalienei Elizabeti II, vienmēr ir patiesi. Viņa nebaidās no košām krāsām, viņas matu sakārtojums allaž ir perfekts, un viņai ir cepurīšu kolekcija, ko apskauž daudzas.

Arī karaliene un Bakingemas pils šķiet kā nedalāms jēdziens, taču tas drīzumā mainīsies. 2015. gadā Elizabete II un viņas vīrs Edinburgas hercogs princi Filips pārcelsies prom no šīs pils.

Pārcelšanās iemesls nav saistīts ne ar ko citu kā pils renovācijas darbiem, kas izmaksās 369 miljonus sterliņu mārciņu un ilgs desmit gadus.

Pils atjaunošanas darbi ir jau iesākti un risinās pāris gadus. Savukārt pēdējā to posmā karalienei, kura tobrīd būs sasniegusi 99 gadu vecumu, kopā ar dzīvesbiedru un savām 45 345 cepurēm būs uz diviem gadiem jāpārceļas dzīvot citur.

Kāds no karaliskajai ģimenei tuvu stāvošām personām izdevumam „The Mirror” norādījis: lai gan Viņas Majestāte ir ļoti saprotoša par notiekošajiem remontdarbiem, "karaliene ir ļoti pragmatiska un vēlētos palikt pilī".

Vārdā nenosauktais zinātājs apliecinājis, ka Edinburgas hercogs pats personīgi ļoti iesaistījies, kad 1992. gadā notika renovācijas darbi Vindzoras pilī.

Patlaban Viņas Majestāte (92) un princis Filips (97) dzīvo apartamentos Bakingemas pils Ziemeļu spārnā. Šobrīd nav skaidri zināms, vai karalienei ar dzīvesbiedru nāksies pili pamest pavisam vai, respektējot monarhu pāra cienījamo vecumu, viņi varēs pārcelties uz citu – atremontētu – pils spārnu.

Bakingemas pilī kopumā ir 52 guļamistabas, tā kā karaliskajai ģimenei par šaurību remontdarbu laikā nebūs jāsūdzas.

Pilī plānots mainīt visas novecojušās elektroinstalācijas, caurules un boilerus, kā rezultātā pastāv uguns nedrošības risks. Taču Bakingemas pils, kas celta 1703. gadā, aizvien būs atvērta valstiskas nozīmes vizītēm un citiem karaliskiem pasākumiem visu šo desmit gadu garumā.

Citi šobrīd lasa

Pirms 30 gadiem uz salas Grieķijā pazuda mazs zēns. Policijai ir sava versija par notikušo, bet māte tai joprojām netic 1
Kā katastrofu filmā: milzīga smilšu vētra aprij Ķīnas provinci
Iedzīvotājs Latvijā pieprasījis kompensēt vakcīnas pret Covid-19 radītās blaknes 3
Pievienot komentāru

"Больше отдыхаете, чем работаете": фото семьи Преснякова из Греции вызвало недовольство в Сети

"Редко увидишь такую талию": 62-летняя жена Юдашкина удивила фигурой молодой девушки