Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Mārcis Auziņš publicē jaunā albuma “Aizrautība” singla video un aicina uz koncertiem

Mūzika
2018. gada 6. decembrī 15:48 2018. gada 6. decembrī 15:48
Jauns.lv
Latviešu ģitāras virtuozs un daudzu mūzikas skaņdarbu aranžētājs Mārcis Auziņš publisko sava otrā studijas solo albuma “Aizrautība” titulskaņdarba video. Šī ir jau otrā dziesma no jaunā albuma “Aizrautība”, kas iznāks 2019. gada janvāra izskaņā. Pirmo dziesmu “Diena” Mārcis publiskoja 2018. gada pavasarī. Līdz ar albuma iznākšanu sāksies arī koncerttūre Latvijas pilsētās, portālu Jauns.lv informē mūziķa pārstāvji.

Albumā “Aizrautība” būs apkopoti paša mūziķa komponētie skaņdarbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā, bet būs pievienotas arī divas kaverversijas – V. Krieviņa skaņdarbam “Meitenei kafejnīcā” un I. Kalniņa “Dūdieviņš”.

Otrajam albumam dots nosaukums “Aizrautība”, kas ir Mārča Auziņa vadmotīvs radot un atskaņojot mūziku. Kā saka Mārcis: “Aizrautība ar mūziku un ģitārspēli ir tā pastāvīgā sajūta, kas atkal un atkal liek ņemt rokās instrumentu, komponēt, aranžēt un meklēt jaunus, muzikālus izpausmes veidus.

Tā ir vilkme pārvērst mirkļus, iespaidus, laiku un visu apkārt notiekošo ģitārmūzikā. Tā ir vēlme izzināt instrumenta un tā skanējuma un spēles robežas - nebeidzams izaicinājums atklāt un neapstāties. Tas ir tas mirklis uz skatuves, kad trīsstūrī  - “Es. Mūzika. Klausītājs.” notiek  tā īpašā mijiedarbība, kas tik daudz prasa un vēl vairāk jo vairāk dod atpakaļ. Tas ir mans aicinājums - mana Aizrautība, kurā viss iespējams.”

Albuma tituldziesmas “Aizrautība” video redzama Mārča ģitāras spēle vakara mijkrēslī tumšās telpās, kur visapkārt ir gaismas stari, ko veido gaisa ventilatori.  Tie ļauj izbaudīt burvīgo ģitāras stīgu skanējumu, ļaujot sadzirdēt melodijas smalkākās nianses. Piecas minūtes garais video tapis novembra vidū Rīgā, K.K. fon Stricka villā.

Foto: Publicitātes foto

Videoklipu filmējusi un montāžu veikusi kompānija “FILMORY production”, dziesmas producents un skaņas režisors Krišjānis Geidāns. Ieraksta pēcapstrādi veicis Krišjānis Geidāns.

Ir liels izaicinājums un reizē unikalitāte, kad tikai viens mākslinieks spēj noturēt skatītāju uzmanību ar savu priekšnesumu vairāk kā stundas garumā, šajā gadījumā - ar ģitārspēles virtuozitāti. Mārcis Auziņš ir viens no retajiem Latvijas mūziķiem, kas šo spēj realizēt. Lai šo varētu izdarīt, ir jāpavada garas stundas mēģinājumos, jāizjūt publika, jāspēj ļauties mirkļa burvībai.

Foto: Publicitātes foto

Ikvienam, kurš vēlēsies baudīt ģitārista Mārča Auziņa albuma “Aizrautība” skaņdarbus klātienē, būs iespēja doties uz kādu no koncertiem visā Latvijā no 2019. gada februāra. Koncertsērija “Aizrautība” tiks atklāta 2019. gada 2. februārī Mūzikas namā “Daile”, Rīgā, bet pēc tam viesosies Alūksnē, Madonā, Rēzeknē, Mālpilī, Saldū, Kalnumižaā, Liepājā, Ēdolē, Ventspilī, Līvānos, Dikļos, Mazmežotnē, Siguldā un Cēsīs. Biļetes uz koncertiem „Aizrautība” iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā visā Latvijā, biļešu cenas no 10 līdz 20 EUR.

Saistītās ziņas

Mārcim Auziņam ģitāra sēž blakus gluži kā dāma. Bet ar to ir par maz
Mārča Auziņa soloprogramma “Viens” izskanējusi 17 Latvijas pilsētās 1
Ko mūziķis Mārcis Auziņš sadarīja džeza dzimtenē?

Koncertu datumi:
2. februāris, Rīga - Mūzikas nams “Daile”, 13. februāris, Alūksnes Kultūras centrs, 14. Februāris, Madonas Kultūras nams, 15. Februāris, Rēzekne - Latgales vēstniecība “Gors”, 16. februāris, Mālpils muiža, 17. februāris, Saldus mūzikas un mākslas skola, 23. februāris, Kalnmuižas pils, 24. februāris, Liepāja, “Lielais Dzintars”, 2. marts, Ēdoles pils, 3. marts, Ventspils, Pārventas bibliotēka 8. marts, Līvānu Kultūras centrs, 9. marts, Mazmežotnes muiža, 10. marts, Dikļu pils, 15. marts, Silgulda - koncertzāle “Devons”, 24. marts Vidzemes koncertzāle “Cēsis”.

Citi šobrīd lasa

Hercogienes Megana un Ketrīna pēc mazā Ārčija nākšanas pasaulē satuvinājušās
Svarcelšanas zvaigzne Rebeka Koha atrāda foto ar savu mīļoto 20
FOTO: Kembridžas hercogu pāra atvases rotaļājas Keitas radītajā dārzā; mazais Luiss jau staigā 1
Pievienot komentāru

Криштиану Роналду ударил своего сына кубком по лицу

Шокирующая история: грязный, изможденный мужчина с гангреной ног оказался не тем, за кого себя выдавал