Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Māru Zālīti meita Ilze Ķuzule-Skrastiņa piespiež skatīties „UgunsGrēku”

Slavenības
2009. gada 6. novembrī 07:58 2009. gada 6. novembrī 07:58
 
Dzejniece Māra Zālīte atzīst, ka piepulcējusies seriālu skatītāju pulkam – tā ir iespēja ik vakaru seriālā „Ugunsgrēks” ieraudzīt savu mīļoto meitu un znotu.

Māra Zālīte kopā ar meitu Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un znotu Artūru Skrastiņu. Nu dzejniece piepulcējusies seriālu skatītāju pulkam.

„Šis ir pirmais televīzijas seriāls, ko tā riktīgi skatos. Nu kā lai to neskatītos, ja tur spēlē divi mani mīļi cilvēki – Ilžuks un Artūrs? (meita aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa un viņas vīrs aktieris Artūrs Skrastiņš – kasjauns.lv) Tā man ir iespēja katru vakaru redzēt savu bērnu, kurš pie manis nedzīvo, un ar baudu skatos aktieru profesionālo tēlojumu,” žurnālam „Ieva” atzīstas dzejniece.

Māra Zālīte atzinīgi vērtē šajā seriālā iesaistītos aktierus un kā literāte izsaka komplimentus dialogu meistariem – seriālā tajos skan nesamākslota latviešu valoda, kādu cilvēki lieto ikdienā.

Ar meitas vīru Zālīti saista teju mistiskas saites. Aktiera pirmā lielā loma bija Māras Zālītes lugas „Meža gulbji” uzvedumā un, pateicoties tai, Skrastiņš kļuva slavens un atpazīstams. Šajā lomā viņu pamanīja Jānis Streičs un paņēma Beisika lomai savā filmā „Likteņdzirnas”. Vēlāk Skrastiņš spēlējis visās Zālītes lugās, kas uzvestas Dailes teātrī – „Žūpu Bērtulī”, „Tobāgo”, „Priekules Ikarā”.

Seriālā „UgunsGrēks” kopā ar citiem lieliskiem aktieriem jaunās skolotājas Elzas lomu atveido Māras Zālītes meita (otrā no labās), bet psihoterapeitu – znots Artūrs Skrastiņš (pirmais no kreisās).

Dzejniece vienmēr ļoti cienījusi Artūru Skrastiņu gan kā cilvēku, gan kā aktieri un tagad ir laimīga, ka tieši Skrastiņš ir viņas znots. Tomēr nekad savos priekšstatos viņa nav radījusi noteikumus – kādam būtu jābūt viņas vedeklai un kādam znotam. Galvenais, lai bērni būtu laimīgi ar savu otro pusīti, lai viens otram palīdz augt un attīstīties, un kā personības viens otru ceļ, nevis gremdē. Zālīte atzīstas, ka jaunībā izveidojusi tēlu, kādam vajadzētu būt viņas mīļotajam – garam, slaidam, blondiem matiem, zilām acīm. Tomēr viņas vīrs ir pilnīgs pretstats šim sapņu tēlam un viņa jau sen sapratusi, ka izsapņotajiem tēliem nav vērts pieķerties.

Lai gan dzejnieces meita Ilze Ķuzule-Skrastiņa vairs nedzīvo kopā ar māti, tomēr viņas katru dienu sazvanās, pat vairākas reizes. Māra Zālīte atzīst, ka arī savai mātei viņa zvana katru dienu un šī saikne viņai ir ļoti vajadzīga.

Anda Leiškalne/ Foto no izdevniecības „Rīgas viļņi” arhīva.


Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti stipri apšauda Slovjansku 22
Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 9
VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Pievienot komentāru