Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Stiprinieks Raimonds Bergmanis kļuvis par pensionāru

Slavenības
2011. gada 5. septembrī 05:03 2011. gada 5. septembrī 05:03
 
25. jūlijā Raimondam Bergmanim palika 45 gadi. Neticēsiet, bet savulaik viens no pasaulē spēcīgākajiem vīriem, bijušais spēkavīrs un svarcēlājs nu oficiāli kļuvis par pensionāru!

Raimonds Bergmanis, kā pats smej, nu kā pensionārs var atļauties pastaigāt pa Vecrīgu, kurā sen nav būts.

Pensionārs 45 gadu vecumā? Viss ir likumīgi, jo Raimonds līdz šim bija armijas cilvēks — dižkareivis Bergmanis strādāja Nacionālo bruņoto spēku rekrutēšanas un atlases centrā. Bet, pēc Latvijas likumdošanas, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku dižkareivim 45 gadu vecumā jādodas izdienas pensijā. Šovasar šis brīdis pienāca Raimondam Bergmanim.

Pensija vēl nav saņemta

„Pensionāra apliecību vēl neesmu saņēmis, arī pirmo pensiju vēl ne!” taujāts, kā jūtas pensijā, atbild Bergmanis. Kad tad viņam visi šie pensionāru labumi pienāksies? „Nezinu! Es tak pirmo reizi esmu pensijā!” smejas Raimonds, sakot, ka arī laiskas „vecumdienas” viņš nebauda, sēžot visu dienu pie ezera un makšķerējot. Izrādās, Bergmanis joprojām cītīgi strādā.

„Paldies Dievam, ka atcēla to likumu, ka pensionāri nevar vienlaikus arī strādāt. Citādi ar to pensiju iztikšana būtu, kā būtu,” paskaidro Raimonds, kurš palicis strādāt iepriekšējā darbavietā bruņotajos spēkos, tikai kā civilpersona. „Toties ar formas nēsāšanas tiesībām!” piebilst stiprinieks.

Kārtībnieki brīdina jubilāru

Taujāts, kā nosvinējis pensionēšanās dienu un 45 gadu jubileju, Raimonds Bergmanis gardi smej. „Nav jau ko slēpt, bija jautri. Patiesībā nekādas lielās svinības nenotika. Stāvot veikalā pie letes, nolēmu, ka pensionēšanās un jubileja jānosvin tā, lai paliktu atmiņā. Tāpēc izdomāju iedzert japāņu alu, kas vēl nebija mēģināts. Savukārt mājās stāvēja reiz uzdāvināts japāņu viskijs! Tā nu ar dažiem ciemiņiem mierīgi mājās Mežaparkā baudījām to japāņu alu un viskiju. Bet kas tās par svinībām bez mūzikas! Mājās man nekādas mūzikas iekārtas nav, toties garāžā stāv neliels radioaparāts. Tā nu mēs, ar četriem ciemiņiem, klusi sēdējām pie galda mājas otrajā stāvā un klausījāmies garāžā esošo radio, kurā mierīgi skanēja ne tā agresīvākā mūzika — radio Skonto. Taču laikam jau kādam tā mūzika traucēja vai arī likās par skaļu, jo īsi pirms pusnakts ieradās pašvaldības policija. Tas gan bija mums liels pārsteigums! Ne mēs trokšņojām, nekā...” smejas Raimonds, sakot: nu svinības tik tiešām paliks atmiņā. Un kas izsaucis policiju? „Kāds anonīms zvanītājs...”

Būdams viens no pasaulē labākajiem svarcēlājiem, Raimonds Bergmanis pievērsās spēkavīru sportam, kur arī kļuva par vienu no spēcīgākajiem vīriem pasaulē. Aktīvās sporta gaitas viņš beidza 2007. gadā.
Pasākumus jau vada angļu valodā

Kaut arī pensionārs, patiesībā Raimonds Bergmanis ir iegrimis daudzos darbos. Viņš ne tikai strādā bruņotajos spēkos, bet kļuvis arī par Latvijas Olimpiešu kluba prezidentu. Vēl viņš aktīvi darbojas kā visdažādāko pasākumu vadītājs.

„Domāju, ka pasākumu kļuvis mazāk, bet šajā vasarā esmu secinājis, ka tieši otrādi — vismaz man darbu ir daudz vairāk. Piemēram, nesen pirmo reizi mūžā novadīju pasākumu angļu valodā. Akcentiņš bija, taču, ja cilvēkiem patika, tad jau nav tik traki. Bet pirms tam gan cītīgi mācījos — grāmatas rokās un atkārtoju angļu valodas zināšanas. Cilvēkam taču sevi jāpilnveido vienmēr, arī pensijā esot,” joko Raimonds.

Bet kā ģimenē? „Viss kārtībā, bērni aug, sporto,” saka Bergmanis, kura ģimenē aug trīs atvases — 15 gadu vecā meita Marta un dēli Teodors un Arnolds, kuriem ir 11 un 5 gadi. „Abi vecākie šovasar dzīvojas pa basketbola nometnēm, bet jaunāko vedam uz vingrošanu. Turklāt meitai nesen bija pirmā lielā sportiskā pieredze — viņa Latvijas izlasē piedalījās Eiropas U–16 čempionātā basketbolā,” piebilst Raimonds.

Raimondam Bergmanim – 45

Raimonds Bergmanis pasaules čempionātā spēkavīriem 2005. gadā

Juris Vaidakovs/Foto: Juris Vaidakovs, no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva


Citi šobrīd lasa

Ego sala, dzīves okeāns. Saruna ar aktrisi Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu
Lūriņa jubilejas viesi tiek cauri ar mazu sodu. "Bet uz valdību ļaunu prātu neturu" 5
Ruks vērtē policijas darbu 9. maijā un atklāj, cik cilvēku bija ieradušies pie Uzvaras pieminekļa 7
Pievienot komentāru

Открыла плечи и животик: Лера Кудрявцева нарядилась в укороченную блузу и юбку макси

Беременная Меган Маркл впервые выступила с публичной речью после скандального интервью