Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zagorskai aizliedz ugunsšovu, Millers draud ar Latvijas diskvalificēšanu Eirovīzijā

Zagorskai aizliedz ugunsšovu, Millers draud ar Latvijas diskvalificēšanu Eirovīzijā

Slavenības
2012. gada 13. februārī 17:53 2012. gada 13. februārī 17:53
 
Eirovīzijas nacionālās atlases „Eirodziesma 2012” finālā, kas notiks 18. februārī Ventspils teātra namā „Jūras vārti”, drošības apsvērumu dēļ Elizabetes Zagorskas priekšnesumā aizliegts izmantot uguns šovu. Dziedātājas producents tikmēr paziņojis, ka šis lēmums pat draud ar Latvijas diskvalifikāciju Eirovīzijā.

Elizabetes Zagorskas ugunīgais priekšnesums Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālā palīdzēja viņai iekļūt finālā. Diemžēl tajā uguns liesmas izmantot aizliegtas.

Ventspils pašvaldības administrācijas vadība, balstoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ventspils daļas atzinumu, aizliegusi Eirovīzijas nacionālās atlases fināla priekšnesumos izmantot dzīvo uguni. Šis aizliegums attiecas tieši uz dziedātājas Elizabetes Zagorskas izpildīto Kārļa Streipa un Ata Auzāna dziesmu „You are a star”, kas „Eirodziesmas 2012” finālā iekļuva, arī pateicoties  unikālam ugunsšovam, ko varēja vērot nacionālās atlases pusfinālā.

Pusfināla filmēšana notika studijā „NA” Mārupē, savukārt fināls noritēs Ventspils teātra namā „Jūras vārti”. Lai rūpētos par drošību Eirovīzijas Nacionālās atlases finālā, Ventspils pašvaldības vadība ņēma vērā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ventspils daļas ieteikumu aizliegt atklātas uguns pielietošanu uz skatuves, jo teātra nama „Jūras vārti” telpu specifika nav tam piemērota.

„Teātra nams „Jūras vārti” nav paredzēts šoviem ar atklātu uguni, tā konstrukcija nav atbilstoša un nepietiekama būtu arī ventilācija. Piemēram, „Arēnai Rīga” vai citām hallēm, kur pasākumos izmantota atklāta uguns, iespējams, ir citāda telpu un ventilācijas sistēmu konstrukcija,” aģentūrai LETA aizliegumu skaidroja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļas komandieris Genādijs Pavlovs.

Šāds lēmums pamatīgi šokējis dziedātājas Elizabetes Zagorskas Eirovīzijas priekšnesuma komandu. „Šo uguns priekšnesumu taisa viens no labākajiem un senākajiem Latvijas pirotehniķiem - Ilmārs Āboliņš, kurš 25 gadus strādājis Latvijas teātros, kino un lielo pilsētu uguņošanās. Tas ir cilvēks, kurš ir profesionālis,” neizpratnē ir Zagorskas producents Juris Millers, draudot ar nopietnām sekām.

„Ja no Ventspils puses būs prasība kaut minimāli mainīt šo numuru, tad Zagorska apsvērs iespēju izstāties no tālākas dalības šajā konkursā. Tāpat Eiropas Raidorganizāciju apvienībai (EBU) tiks iesniegta petīcija vispār anulēt Latvijas uzvarētāju, lai kurš arī būtu uzvarējis. Ja tiks pieņemts lēmums neļaut dziedātājai parādīt priekšnesumu, ar kādu viņa uzvarēja savā pusfinālā, tad tas var beigties ar to, ka Latvija šogad no starptautiskā konkursa var tikt diskvalificēta,” aizvadītās nedēļas nogalē, kad vēl nebija skaidrs Ventspils pašvaldības lēmums, draudēja Juris Millers. Pirmdien aģentūrai LETA viņš piebilda, ka lēmums par Zagorskas tālāko rīcību „Eirodziesmas 2012” finālā būšot zināms otrdien pēc tikšanās ar Eirovīzijas projekta producentu Aigaru Dinsbergu.

Eirovīzijas nacionālās atlases fināls Latvijas Televīzijas 1. kanāla tiešraidē no Ventspils teātra nama „Jūras vārti” notiks 18. februārī. Ar pirmo kārtas numuru Eirovīzijas nacionālajā atlasē uzstāsies Rūta Dūduma ar dziesmu „My World”, otrie uzstāsies Samanta Tīna un Dāvids Kalandija ar dziesmu „I Want You Back”, trešie uzstāsies grupa „PeR” ar dziesmu „Disco Superfly”, ceturtie būs grupa „Triānas parks” ar dziesmu „Stars Are My Family”, bet piektā būs Paula Dukure ar dziesmu „Celebration”. Sestais uzstāsies Andris Ābelīte ar dziesmu „We Can Change The World”, savukārt Anmary ar dziesmu „Beautiful Song” uzstāsies septītā. Astotā uzstāsies Elizabete Zagorska ar dziesmu „You Are a Star”, devītie būs grupa „Mad Show Boys” ar dziesmu "Music Thief”, bet finālu noslēgs Roberts Pētersons ar dziesmu „She's a Queen”.

Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku no 22.maija līdz 26.maijam. Latvijas pārstāvji Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā uzstāsies 22.maijā, pirmajā pusfinālā.

Elizabetes Zagorskas ugunīgais Eirovīzijas šovs

Kasjauns.lv/Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva

Citi šobrīd lasa

"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
Pētnieki kaklā nejauši atklāj līdz šim nezināmu orgānu
"Delta" lidojumā pasažiere satrakojas par aicinājumu uzvilkt sejas masku un iesit pa seju stjuartei
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом