Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sūdzības izskatīšana aizņemtu ilgu laiku un, lai ietu uz priekšu, sūdzību atsaucām, izteicās arhitekte Zaiga Gaile.

Zaiga Gaile tomēr atsaukusi sūdzību par JRT metu konkursu

Bizness un ekonomika
2013. gada 24. decembrī 13:39 2013. gada 24. decembrī 13:39
 
Pilnsabiedrība "Zaigas Gailes birojs un partneri" atsaukusi sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) par VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rīkoto Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksa rekonstrukcijas metu konkursu, liecina informācija IUB mājaslapā.

Sūdzības izskatīšana aizņemtu ilgu laiku un, lai ietu uz priekšu, sūdzību atsaucām, izteicās arhitekte Zaiga Gaile.

"Joprojām gan uzskatām, ka zemākā cena kā vienīgais kritērijs nav labākais konkursu rezultātu noteikšanas veids," skaidroja arhitekte. "Ceram, ka konkursa komisija lielu vērību piegriezīs projekta kvalitātei, lai Jaunais Rīgas teātris atdzimtu skaistās telpās."

Kā ziņots, pilnsabiedrība decembra vidū bija iesniegusi IUB sūdzību par JRT ēku kompleksa rekonstrukcijas metu konkursu. Sūdzības izskatīšanas termiņš tika noteikts līdz 2014.gada 10.janvārim.

Šī gada augustā noslēdzās VNĪ organizētais arhitektūras metu konkurss "Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukcija", kur pirmā vieta netika piešķirta, bet otrajā vietā ierindojās personu apvienība "MADE arhitekti un GAISSmets".

Izvērtējot iesniegtos darbus, pirmo vietu nepiešķīra, bet tika piešķirtas godalgas otrajai vietai un divām trešajām vietām.

Otro vietu un 3000 latu saņēma "MADE arhitekti un GAISSmets". "MADE" autori ir Linda Krūmiņa, Miķelis Putrāms, Liena Amoliņa, bet "GAISS" autori - Arnita Melzoba, Kārlis Melzobs.

Trešo vietu un 2000 latu saņēma pilnsabiedrības "Zaigas Gailes birojs un partneri" mets, kura autori ir Zaiga Gaile, Dāvis Gasuls, Māris Alsiņš, Ingmārs Atavs, un SIA "Jaunromāns un Ābele, arhitekti" mets, kura autori ir Mārtiņš Jaunromāns un Māra Ābele.

Metu konkursa mērķis ir nodrošināt JRT ar tam piemērotām telpām, rekonstruējot teātra ēku kompleksu atbilstoši mūsdienu prasībām, tajā pašā laikā maksimāli respektējot ēku vēsturisko atmosfēru, iegūt pilsētbūvnieciski, arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgu projekta priekšlikumu ēku kompleksa rekonstrukcijas iecerei, iegūt iespējami labāko risinājumu, nodrošinot racionālu līdzekļu izmantošanu.

LETA, Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Ciemos pie Annas Heinrihsones. Māksliniece: "Rīgas centrs man ir ļoti svarīgs"
Latvijas likumsargi palīdzējuši Lukašenko? 5
Emocionāli no Torņakalna draudzes atvadās populārie mācītāji. Draudze šokā! 13
Pievienot komentāru

Вывезли из страны: СМИ выяснили, где проходит лечение Заротнюк

Выяснилось, как Меган играла на слабостях принца Гарри